Obrazy wg kategorii - Pola

Bezchmurne niebo nad nami, świeża, zielona trawa pod stopami, a naokoło łąka pełna kwiatów – taka wizja może zrelaksować nawet wówczas, gdy siedzimy w biurze i nawet wtedy, gdy za oknem panuje sroga zima. Właśnie dlatego tak bardzo kochamy obraz z polem, który jest nie tylko przepiękną dekoracją wnętrza, ale także swego rodzaju teleportem do zupełnie innej rzeczywistości. Malowniczy pejzaż będzie świetną alternatywą, jeśli widok za oknem nie spełnia naszych oczekiwań lub pogoda trzeci dzień z rzędu rozczarowuje. Pełen słońca obrazpole sprawdzi się zarówno w salonie, nastrojowej sypialni, biurze, jak i w eleganckiej winiarni. Jego uniwersalność polega na tym, że może prezentować zupełnie inny rodzaj krajobrazu i dowolną porę roku, dzięki czemu pole obraz będzie pasować jak ulał do dosłownie każdej aranżacji.

 

42 obrazów

 

Zachwyć się naturą - obraz pole w aranżacji salonu

Motyw przyrody jest zawsze modnym, sprawdzonym i pewnym sposobem na dekorację wnętrza. Niezależnie od tego, czy lubisz nowoczesne, tradycyjne, czy eklektyczne wnętrza, pole (obraz) znakomicie wkomponuje się w każdą aranżację. Wszystko zależy bowiem po jaką wersję przedstawienia sięgniesz. A możliwości jest tyle, że naprawdę trudno zdecydować się tylko na jeden obraz!

  • Dzięki temu, że mieszkamy w klimacie umiarkowanym, możemy cieszyć się czterema, zupełnie odmiennymi porami roku i jest to znakomita inspiracja do dekoracji salonu. Jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem stwórz poliptyk – wybierz pole obraz przedstawiający ten sam widok, ale w czterech różnych porach roku i wyczaruj zupełnie wyjątkową ozdobę salonu.
  • Jeśli jesteś miłośnikiem azjatyckiej kultury, tradycji i sztuki, to w Twoim salonie powinien się pojawić obraz przedstawiający charakterystyczną plantację ryżu. Pole pełne wodnych tarasów będzie unikalną ozdobą wnętrza, która będzie pasować do bambusowych mebli i orientalnych dodatków.
  • W przypadku tradycyjnego bądź rustykalnego wnętrza jedynym słusznym wyborem wydaje się być obraz pole przedstawiający złociste kłosy pszenicy. Przepiękne zestawienie błękitu nieba, bieli chmur i żółtych zbóż ożywi aranżację i będzie świetnym nawiązaniem do typowo jesiennej przyrody.
  • Z kolei wielbicielom kolorowych radosnych wnętrz w stylu boho z pewnością przypadnie do gustu przedstawienie pola pełnego żółtych słoneczników. Charakterystyczne kwiaty sprawią, że niezależnie od pory roku i pogody za oknem, będziesz mieć zawsze energię do działania i świetny humor.

Pełne kwiatów pole: obraz w sypialni

Sposób na udany poranek nawet w środku tygodnia? Zachwycający obraz pole, które sprawi, że poczujesz się jak setki kilometrów stąd w malowniczej Prowansji. Przedstawienie rozległej łąki porośniętej aż po horyzont fioletową, aromatyczną lawendą, wieczorem ukoi Cię do snu, a rano wprawi w znakomity nastrój. Świetnym pomysłem jest także włączenie do aranżacji lawendowej świecy zapachowej lub pachnącej saszetki do szafy, dzięki czemu nie tylko zobaczymy, ale także poczujemy te aromatyczne kwiaty. Lawendowe pole obraz sprawdzi się znakomicie w stylu prowansalskim, ale równie pięknie będzie się prezentować w rustykalnej aranżacji, jak i nowoczesnym, monochromatycznym wystroju.

Odrobina sielanki w firmie, czyli obraz pole do biura

Większość biur charakteryzuje się dość zimnym, oficjalnym wystrojem, w którym ciężko poczuć się przytulnie i komfortowo. Monochromatyczna kolorystyka, puste ściany i proste, najczęściej czarne meble z chromowanymi elementami sprzyjają co prawda skupieniu, ale utrudniają znacznie relaks, gdy chcemy złapać oddech i odpocząć choć kilka minut. Świetnym akcentem, który pomoże nam diametralnie zmienić wystrój służbowego biura, jest obraz pole, przedstawiający malowniczy widok. Zastanów się, w jakim otoczeniu czujesz się najlepiej i poszukaj dokładnie takiego przedstawienia. Dzięki niemu wystrój stanie się od razu bardziej przyjazny, a Ty o wiele łatwiej zrelaksujesz się podczas przerwy w obowiązkach.    

Pomysł na elegancką ozdobę winiarni i kawiarni

Znakomitą ozdobą winiarni będą nie tylko artystycznie wykonane półki na butelki z winem lub olbrzymie, drewniane beczki umieszczone tak, aby znalazły się w zasięgu wzorku gości, ale także obraz pole przedstawiający zapierają dech w piersiach plantację winogron. Francuska lub chilijska winnica będzie przepiękną ozdobą wnętrza, która uzmysłowi zarazem, jak długą drogę musi przejść winogrono, aby zamienić się w tak szlachetny napój, jakim jest wino. Z kolei w eleganckiej kawiarni nie może zabraknąć obrazu przedstawiającego plantację kawy lub herbaty, który zachwyci gości swoją malowniczością i pięknem natury.