Fototapety wg kategorii - Wędliny

Współczesne produkty spożywcze muszą nie tylko dobrze smakować, ale również znakomicie wyglądać. Od tego w końcu w dużej mierze zależy, czy sięgniemy po nie w trakcie zakupów lub czy wybierzemy je z restauracyjnego menu. Co ciekawe, zasada ta dotyczy niemal wszystkich produktów – w tym również wędlin. Szynka, boczek i kiełbasa regularnie goszczą na naszych stołach. W Myloview znaleźliśmy dla nich miejsce również... na ścianie! Oczywiście w formie atrakcyjnej dekoracji – fototapety. Wędliny swoim wyglądem potrafią pobudzić apetyt. Zwłaszcza kiedy zostaną odpowiednio podane. Wszystkie fototapety z wędlinami, które trafiły do naszej oferty, bazują wyłącznie na stylowych oraz efektownych zdjęciach. Jeżeli zastanawiacie się jak można wykorzystać tego typu wzory w domu i poza nim, to mamy dla Was kilka ciekawych pomysłów!

50 fototapet

 

Fototapeta z wędlinami – dekoracja do kuchni i nie tylko

Większość dekoracji o tematyce kulinarnej zaprojektowano tak, aby pasowały one przede wszystkim do kuchni. Oczywiście dotyczy to również fototapet przedstawiających wędliny. Tego typu ozdoba może stanowić świetne dopełnienie wystroju kuchni osoby, która lubi mięso oraz oparte na nim potrawy. Wzory od Myloview są bardzo zróżnicowane stylistycznie, dzięki czemu w naszej ofercie bez trudu odnajdziecie dekorację nie tylko atrakcyjną, ale i spójną estetycznie z wybranym przez Was wnętrzem. Jednak kuchnia to nie jedyne miejsce, gdzie z powodzeniem da się wykorzystać takie fototapety. Wędliny kojarzą nam się przecież także ze sklepem spożywczym, mięsnym, a także różnego rodzaju barami oraz restauracjami. To właśnie tam znakomicie sprawdzić mogą się tego rodzaju wzory. W takim przypadku pełnić będą one podwójną funkcję – atrakcyjnej dekoracji oraz oryginalnej reklamy.

Kuchnia z tradycjami potrzebuje odpowiedniej fototapety! Wędliny na drewnie

Wędliny należą do tych produktów, które kojarzą nam się z tradycyjnymi, naturalnymi metodami wyrobu. Najapetyczniejsze wydają nam się te, które powstały według starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Dlatego też niemal podświadomie podobają nam się wędliny podane w prosty, a zarazem efektowny sposób: na drewnie, w otoczeniu ziół oraz przypraw. Oczywiście takie kompozycje w Myloview postanowiliśmy przenieść na fototapety. Wzory tego rodzaju wręcz idealnie będą pasować do tradycyjnej lub rustykalnej kuchni, ale również i do sklepów mięsnych. W tym drugim przypadku fototapeta z wędliną będzie wyrazistym sygnałem dla klientów, iż w tym miejscu ceni się tradycję, a wszystkie produkty przyrządzone zostały jak za dawnych lat.

Kulinarne fototapety: wędliny jako składnik potraw

Choć plasterki dowolnej wędliny mogą być przekąską samą w sobie, to jednak najczęściej wykorzystuje się je jako składnik bardziej złożonych potraw. Prym w tym przypadku wiodą oczywiście kanapki – dla wielu osób podstawa każdego śniadania, lunchu oraz kolacji. Wędliny odnajdziemy jednak i w bardziej skomplikowanych przepisach. Fototapety ukazujące dania z kiełbasą, szynką lub plasterkami boczku, to dobry wybór przede wszystkim do nowoczesnych, kolorowych barów, specjalizujących się w tego rodzaju potrawach. Nie powinniśmy mieć też problemów ze znalezieniem dla takiego wzoru miejsca na jednej ze ścian naszej kuchni. Zwłaszcza jeśli pragniemy nadać temu pomieszczeniu oryginalnego, nieco mniej tradycyjnego (za to bardzo efektownego!) wyglądu.

Chorizo i szynka parmeńska – fototapety z wędlinami zza granicy

Wędliny nie są produktem wyłącznie polskim. W wielu innych krajach również zaczęto obrabiać mięso na różne sposoby, wzbogacać jego smak przyprawami, odpowiednio formować. W taki sposób powstała między innymi sławna na cały świat szynka parmeńska czy kiełbasa salami. Specjały zza granicy różnią się od polskich wędlin jednak nie tylko smakiem. Często posiadają także charakterystyczne kształty oraz kolory. Fototapety przedstawiające lokalne szynki czy kiełbasy z Neapolu lub Paryża mogą posłużyć za dekorację w ekskluzywnym sklepie mięsnym. Będą również dobrym wyborem do restauracji serwującej narodowe potrawy któregoś z tych krajów.