Fototapeta folklor to propozycja dla wszystkich miłośników tradycji! Jeszcze kilka lat temu folklor znajdował się na peryferiach zainteresowań kreatorów mody i designu. Ludowe narzędzia i stroje znajdowały się w skansenach lub etnograficznych muzeach. Na szczęście, od pewnego czasu, daje się zauważyć wzrost zainteresowania folkowym klimatem. W modzie pojawiają się wyraźne inspiracje góralskimi motywami kwiatowymi, a we wnętrzach znajdujemy zdobienia w formie parzenic i wycinane w drewnie ozdobne krzesła. Zainspirowani tym trendem wprowadziliśmy do naszej oferty fototapety folk. Wielobarwne wzory prezentują się zachwycająco zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni. Tapeta folk doskonale ożywi wnętrze i sprawi, że nabierze unikalnego charakteru, hej!
Czy tapeta ścienna folk jest autentyczna? Wiele osób zarzuca, że współczesna forma kultury ludowej w niczym nie przypomina tej pierwotnej sprzed kilkudziesięciu lat – że zmieniły się materiały, kolory, a nawet formy wzorów. Trzeba przyznać, że jest to prawdą. Kulturowa ludowa, będąc żywym organizmem zmienia się i tylko ta zamknięta w skansenie nie ulega już ewolucji. Słynne muszelki na góralskim kapeluszu także nie znajdowały się tam od zawsze. Pojawiły się dopiero w wyniku podróży górali na tereny dzisiejszej Chorwacji, gdzie handlowali wyrabianym przez siebie płótnem, a w zamian kupował ozdobne muszelki. Choć fototapeta folklor może przedstawiać kolorowe ornamenty zmienione w stosunku do tych, jakimi zdobili swoje stroje i chaty kaszubi czy górale, nie oznacza to, że nie są autentyczne. Dzięki niewielkim zmianom, kultura etno dopasowuje się do czasów współczesnych, co zapewnia jej przetrwanie do następnych pokoleń. A my możemy cieszyć się unikalnym pięknem, którego dostarcza nam tapeta ścienna folk.
Ludowe elementy kojarzą się nam przede wszystkim z rustykalnym wnętrzem prostej, drewnianej chaty ukrytej gdzieś na dalekiej wsi. Design kocha jednak kontrasty i bardzo często posługuje się zestawieniami motywów pozornie do siebie niepasujących.
Przytulne wnętrze, które swoim wystrojem nawiązuje do kultury ludowej, będzie się prezentować jeszcze ciekawiej, gdy wprowadzimy jako dekorację fototapety folklor. Styl rustykalny nie oznacza, że musimy urządzić nasz salon na wzór regionalnej chaty bez prądu i bieżącej wody. Drewniane meble o prostej formie: rzeźbione krzesła, komody i duży stół, gliniane naczynia zawieszone na ścianach w formie dekoracji czy kolorowe makatki, zapewnią autentycznie wiejski klimat. Wprowadzając nadmiar rustykalnych elementów ryzykujemy, że stworzymy karykaturalny efekt - zwłaszcza, gdy nie mieszkamy na wsi, lecz w centrum miasta. Tapeta folklor doskonale uzupełni rustykalną aranżację sprawiając, że wnętrze nie będzie wyglądać jak element skansenu.
Nowoczesna kuchnia to doskonałe miejsce dla ludowych motywów. Fototapeta folk będzie się znakomicie prezentować zarówno w towarzystwie kolorowych, lakierowanych szafek, jak i w stonowanym lub wręcz sterylnie białym wnętrzu. W zależności od aranżacji przestrzeni możesz sięgnąć po tapety folklor na całą ścianę lub zagospodarować jedynie fragment przestrzeni. Tapeta do kuchni folk będzie się świetnie prezentować, jeśli umieścimy ją w prześwicie pomiędzy wiszącymi szafkami a kuchennym blatem. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku kuchni nie będącej oddzielnym pomieszczeniem lecz integralną częścią salonu – dyskretny motyw nie będzie kolidował z aranżacją pokoju.
Jeśli możesz się pochwalić ludowymi korzeniami, to warto wyeksponować ten fakt przy aranżacji wnętrza. Tapeta folk nawiązująca do wzorów góralskich, kaszubskich czy łowickich nabierze dodatkowego znaczenia, jeśli będzie nierozerwalnie związana z pochodzeniem Twojej rodziny. Ludowe, barwne wzory będą się doskonale prezentować w sypialni. Wprowadzając pogodny nastrój sprawią, że każdy dzień będziesz zaczynać pełen energii i chęci do działania. Niewątpliwą zaletą fototapety na ścianę new folk jest to, że pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza.