Fototapeta folklor

Fototapeta folklor to propozycja dla wszystkich miłośników tradycji! Jeszcze kilka lat temu folklor znajdował się na peryferiach zainteresowań kreatorów mody i designu. Ludowe narzędzia i stroje znajdowały się w skansenach lub etnograficznych muzeach. Na szczęście, od pewnego czasu, daje się zauważyć wzrost zainteresowania folkowym klimatem. W modzie pojawiają się wyraźne inspiracje góralskimi motywami kwiatowymi, a we wnętrzach znajdujemy zdobienia w formie parzenic i wycinane w drewnie ozdobne krzesła. Zainspirowani tym trendem wprowadziliśmy do naszej oferty fototapety folk. Wielobarwne wzory prezentują się zachwycająco zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni. Tapeta folk doskonale ożywi wnętrze i sprawi, że nabierze unikalnego charakteru, hej!  

Fototapeta motyw ludowy

Fototapeta motyw ludowy

Niebieskie kwiaty w estetyce folk to - wbrew pozorom - fototapeta proponowana do nowoczesnych, stylowych wnętrz.
Fototapeta ozdobny motyw folk

Fototapeta ozdobny motyw folk

Folkowe motywy wyjątkowo dobrze prezentują się w kuchni. Sprawdźcie sami!
165 fototapet
Fototapeta wzór boho

Fototapeta wzór boho

Aranżacja w nurcie boho wymaga kolorowych akcentów. W salonie sprawdzi się fototapeta z motywem etnicznym.
Fototapeta polski folklor

Fototapeta polski folklor

Wszystkie kolory polskiego folkloru na fototapecie: udekorujcie nią swój salon lub sypialnię!
Fototapeta folk do salonu

Fototapeta folk do salonu

Fototapeta ze wzorem etno uzupełni aranżację w typie naturalnym, eklektycznym lub boho.
Fototapeta folk kolorowe kwiaty

Fototapeta folk kolorowe kwiaty

Fototapeta z folkowymi kwiatami w minimalistycznym wnętrzu? My stawiamy na różnorodność, a Wy?
Fototapeta folk rosyjski

Fototapeta folk rosyjski

Urocze rosyjskie matrioszki na ścianie - tak dynamiczny motyw może pojawić się we wnętrzu zdominowanym przez monochromatyczne barwy.
Fototapeta folk wycinanka

Fototapeta folk wycinanka

Fototapeta z motywem folkowym przełamie monotematyczną aranżację przestrzeni mieszkalnej i wypełni ją kolorem.
Fototapeta folklor do kuchni

Fototapeta folklor do kuchni

Folkowe motywy kwiatowe ocieplają stylizację. Kuchnia udekorowana pasem takiej fototapety staje się bardziej przytulna.
Fototapeta folklor do przedpokoju

Fototapeta folklor do przedpokoju

Fototapeta folk umieszczona w przedpokoju zrobi wrażenie na każdym gościu. Przekonajcie się sami!
Fototapeta folklor kwiaty

Fototapeta folklor kwiaty

Kolorowe kwiaty na czarnym tle - taka fototapeta doda charakteru każdej nudnej przestrzeni! Polecamy ją do stylizacji salonu lub kawiarni.
Fototapeta folkowe wzory

Fototapeta folkowe wzory

Kalejdoskop folkowych wzorów współgra z chłodnym minimalizmem. Niech tego rodzaju fototapeta znajdzie się na ścianie w kuchni.

 

Nowa stara kultura ludowa, czyli fototapeta na ścianę new folk

Czy tapeta ścienna folk jest autentyczna? Wiele osób zarzuca, że współczesna forma kultury ludowej w niczym nie przypomina tej pierwotnej sprzed kilkudziesięciu lat – że zmieniły się materiały, kolory, a nawet formy wzorów. Trzeba przyznać, że jest to prawdą. Kulturowa ludowa, będąc żywym organizmem zmienia się i tylko ta zamknięta w skansenie nie ulega już ewolucji. Słynne muszelki na góralskim kapeluszu także nie znajdowały się tam od zawsze. Pojawiły się dopiero w wyniku podróży górali na tereny dzisiejszej Chorwacji, gdzie handlowali wyrabianym przez siebie płótnem, a w zamian kupował ozdobne muszelki. Choć fototapeta folklor może przedstawiać kolorowe ornamenty zmienione w stosunku do tych, jakimi zdobili swoje stroje i chaty kaszubi czy górale, nie oznacza to, że nie są autentyczne. Dzięki niewielkim zmianom, kultura etno dopasowuje się do czasów współczesnych, co zapewnia jej przetrwanie do następnych pokoleń. A my możemy cieszyć się unikalnym pięknem, którego dostarcza nam tapeta ścienna folk.

Wnętrze z przytupem - fototapeta folklor w salonie

Ludowe elementy kojarzą się nam przede wszystkim z rustykalnym wnętrzem prostej, drewnianej chaty ukrytej gdzieś na dalekiej wsi. Design kocha jednak kontrasty i bardzo często posługuje się zestawieniami motywów pozornie do siebie niepasujących.

  • Dlatego tapeta folk będzie się doskonale prezentować, gdy umieścimy ją w nowoczesnym, minimalistycznie urządzonym salonie. Przestronne wnętrza, meble o prostej, niewymuszonej formie i wyrazista fototapeta folk  stworzą jedyne w swoim rodzaju połączenie.
  • Kolorowe kwiaty i uproszczone sylwetki zwierząt z wzorów etno będą się najlepiej prezentować, jeśli uczynimy z nich główną dekorację salonu. Doskonałym uzupełnieniem tak zaaranżowanego wnętrza będą kolorowe akcenty w postaci barwnych krzeseł, kanapy czy niewielkich, lakierowanych szafek w wyrazistych kolorach.
  • Jeśli dysponujesz niewielkim salonem lub nie chcesz wprowadzać do wnętrza aż tak wyrazistej dekoracji, warto sięgnąć po fototapety folk w postaci wąskiego paska, które ożywią pokój, ale jednocześnie go nie przytłoczą.

Wiejska chata? Tapeta folklor w rustykalnym stylu

Przytulne wnętrze, które swoim wystrojem nawiązuje do kultury ludowej, będzie się prezentować jeszcze ciekawiej, gdy wprowadzimy jako dekorację fototapety folklor. Styl rustykalny nie oznacza, że musimy urządzić nasz salon na wzór regionalnej chaty bez prądu i bieżącej wody. Drewniane meble o prostej formie: rzeźbione krzesła, komody i duży stół, gliniane naczynia zawieszone na ścianach w formie dekoracji czy kolorowe makatki, zapewnią autentycznie wiejski klimat. Wprowadzając nadmiar rustykalnych elementów ryzykujemy, że stworzymy karykaturalny efekt  - zwłaszcza, gdy nie mieszkamy na wsi, lecz  w centrum miasta. Tapeta folklor doskonale uzupełni rustykalną aranżację sprawiając, że wnętrze nie będzie wyglądać jak element skansenu.    

Tapeta folk do kuchni, czyli jedzenie po góralsku, hej!

Nowoczesna kuchnia to doskonałe miejsce dla ludowych motywów. Fototapeta folk będzie się znakomicie prezentować zarówno w towarzystwie kolorowych, lakierowanych szafek, jak i w stonowanym lub wręcz sterylnie białym wnętrzu. W zależności od aranżacji przestrzeni możesz sięgnąć po tapety folklor na całą ścianę lub zagospodarować jedynie fragment przestrzeni. Tapeta do kuchni folk będzie się świetnie prezentować, jeśli umieścimy ją w prześwicie pomiędzy wiszącymi szafkami a kuchennym blatem. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku kuchni nie będącej oddzielnym pomieszczeniem lecz integralną częścią salonu – dyskretny motyw nie będzie kolidował z aranżacją pokoju.

Kolorowych snów - sypialnia w duchu etno

Jeśli możesz się pochwalić ludowymi korzeniami, to warto wyeksponować ten fakt przy aranżacji wnętrza. Tapeta folk nawiązująca do wzorów góralskich, kaszubskich czy łowickich nabierze dodatkowego znaczenia, jeśli będzie nierozerwalnie związana z pochodzeniem Twojej rodziny. Ludowe, barwne wzory będą się doskonale prezentować w sypialni. Wprowadzając pogodny nastrój sprawią, że każdy dzień będziesz zaczynać pełen energii i chęci do działania. Niewątpliwą zaletą fototapety na ścianę new folk jest to, że pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza.