Plakaty do przedpokoju

27 plakatów

Plakat motywacyjny jest jednym z najłatwiejszych i najpiękniejszych sposóbów na podniesienie swojego poziomu motywacji. Będzie się świetnie prezentował w przedpokoju, gdzie stanie się centralną dekoracją przyciągającą wzrok każdego z gości.
 

Mieszkanie naszych marzeń – zacznijmy od początku

PrzedpokójPrzedpokój przez wielu z nas uważany jest za prawdziwą wizytówkę całego domu. To przecież w nim witamy przyjaciół, przyjmujemy gości i odbieramy listy od listonosza. Ważne, by przestrzeń wokół nas prezentowała się schludnie, czysto i… intrygująco. Bo czym  byłaby sztuka stylizacji wnętrz bez pierwiastka oryginalności? Pracę rozpocznijmy od doboru palety kolorystycznej. Przedpokoje, hole oraz korytarze, są przestrzeniami bardzo wymagającymi pod względem kompozycji barw. Zazwyczaj pozbawione są dostępu do naturalnego światła słonecznego, a więc teoretycznie lepiej unikać ciemnych pigmentów i drobnych wzorów. Nie znaczy to, że powinniśmy całkiem z nich zrezygnować! Pamiętajmy, że we wnętrzarstwie niemal każdy pomysł wart jest uwagi, toteż wcale nie musimy zapominać o odcieniu ciemnej śliwy bądź granatu. Wystarczy zestawić je z rozbielonymi pastelami, surową bielą, czy rozświetlonym beżem. Mocne kolory w takim towarzystwie będą sprawiać wrażenie lżejszych i mniej intensywnych. Co istotne, ograniczmy wnętrze do dwóch, maksymalnie trzech pigmentów – w ten sposób unikniemy niepotrzebnego chaosu kompozycyjnego. Przedpokój, bądź przestronny hol, ma być oryginalny, ale nie powinien rozpraszać naszej uwagi. Elegancja, eklektyzm i nowoczesność są bardzo wskazane – przepych kształtów i kolorów nie za bardzo… Aranżacja przedpokoju ma być przede wszystkim funkcjonalna. Komfortowe wnętrze powstanie dopiero wtedy, gdy zostanie dokładnie przemyślane. Nie kupujmy niepotrzebnych, masywnych komód oraz dziesięciu wieszaków, kiedy nasza rodzina liczy dwie osoby. Ograniczmy ich ilość do trzech, maksymalnie pięciu, a dużą komodę zamieńmy na minimalistyczny schowek, który jednocześnie może służyć za siedzisko. Nie zapominamy o lustrze – jego gładka, błyszcząca tafla, optycznie powiększy przestrzeń i rozjaśni ją. Lustro możemy oprawić efektowną, bogato zdobioną ramą. Wedy będzie funkcjonować w przedpokoju jako niezwykle ważna, niebanalna dekoracja. Takich i podobnych dekoracyjnych idei szukajmy w funkcjonalnych rozwiązaniach.

Przedpokój w nowej odsłonie

PrzedpokójNowoczesna stylizacja przedpokoju opiera się na minimalistycznych rozwiązaniach. Nie lubimy, kiedy korytarze i hole przepełnione są masywnymi meblami, komodami, siedziskami i wieszakami. Wszystkie (nie)zbędne rzeczy wolimy chować w dużych szafach typu komandor. Taki trend to nie tylko modne, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Minimalistyczną przestrzeń łatwiej utrzymać w nienagannym porządku, co jest przecież niezwykle istotne w przypadku przedpokoju – pomieszczenia najbardziej narażonego na zabrudzenia. Błoto, śnieg i woda na wycieraczce to niemal norma. Niestety, wszystkie efekty czterech pór roku nie zostają wyłącznie na podłodze. Zachlapania, kurz i ślady rąk często spotkać możemy… na ścianach. Jak się ich pozbyć? Jak sprawić, by ściany korytarza podkreślały stylizację całego mieszkania, a nie szpeciły je brudnymi plamami? Dobrą opcją jest wyłożenie takiej przestrzeni dekoracyjnymi płytkami. Ich śliska powierzchnia pozwoli szybko usunąć brud. Jednak nie każdemu z nas podoba się taka aranżacja. Jej ostateczny wydźwięk zależy od jakości kafli, które pokryją nasze ściany. Uroda tych najpiękniejszych często odbija się na cenie – za efektowne płytki musimy zapłacić bardzo, bardzo dużo. Kolejnym rozwiązaniem jest farba odporna na ścieranie. W jej skład wchodzą specjalne związki chemiczne, które niejako odbijają zabrudzenia od powierzchni, przez co nie musimy używać płynów i proszków, by sprawnie pozbyć się niechcianych plamek błota, bądź odcisków dłoni. Do wyboru mamy całą gamę kolorystyczną farb. Jeśli nie przepadamy za monochromatycznymi i jednobarwnymi kompozycjami wnętrz i chcielibyśmy stworzyć w swoim mieszkaniu nietypową, modną stylizację, możemy osiągnąć swój cel poprzez wzory i grafiki z różnorodnymi motywami. Kilka dobrej jakości posterów ściennych lub obrazów, znacznie poprawi estetykę miejsca. To, w jaki sposób będzie wyglądać przedpokój, zależy wyłącznie od tematyki w jakiej utrzymane będą grafiki. Czarno-białe zdjęcia, krajobrazy, spokojne pejzaże, surrealistyczne twory, a może abstrakcje i kreatywna typografia? Na co się zdecydujecie?