Plakaty do przedpokoju

Przedpokój jest ważnym pomieszczeniem domu i ważne jest też ozdabianie go: na przykład zawieszając plakat. Przedpokój ma sens i może też mieć urok, serio! Wcale nie tylko dlatego, że to tu najczęściej składujemy najwięcej rzeczy, ale też - i to właściwie przede wszystkim - ze względu na to, że odpowiada za robienie pierwszego wrażenia na wszystkich osobach, które zechcą nas odwiedzić. Możemy być prawdziwymi cudotwórcami urządzania wnętrz w salonie czy w sypialni, ale jeśli nasz przedpokój wygląda jak poczekalnia w państwowej przychodni, to pierwsze odczucie gości nigdy nie będzie pozytywne. Stąd nasz wniosek: przyjrzyjmy się przedpokojom krytycznie, ale nie bez sympatii, i spróbujmy zastanowić się, w jaki sposób można by dodać im nieco uroku. I, oczywiście, jak skutecznie stosować plakaty do przedpokoju. 

Plakat miłosne wyznanie

Plakat miłosne wyznanie

Każde miejsce jest dobre, by wyznać komuś miłość! Plakat z napisem "kocham Cię" może więc z powodzeniem zawisnąć na ścianie przedpokoju.
Plakat do przedpokoju Wieża Eiffla

Plakat do przedpokoju Wieża Eiffla

Grafika z różową Wieżą Eiffla będzie stanowić piękne uzupełnienie każdego pomieszczenia, również przedpokoju.
27 plakatów
Plakat liść do przedpokoju

Plakat liść do przedpokoju

Typograficzny poster z liściem to sposób na odświeżenie minimalistycznego przedpokoju.
Plakat do przedpokoju kaktusy

Plakat do przedpokoju kaktusy

Jeśli Twój przedpokój jest zbyt ciemny, by rosły w nim prawdziwe kwiaty, zastąp je naszym plakatem z kaktusami.
Plakat do przedpokoju latawce

Plakat do przedpokoju latawce

Pamiętaj, że przedpokój jest wizytówką Twojego mieszkania! Klimatyczny plakat w stylu vintage z pewnością zachwyci Twoich gości!
Plakat z motywującym hasłem

Plakat z motywującym hasłem

Plakat z motywującym hasłem w przedpokoju to doskonały pomysł, by przed wyjściem do pracy nastroić się pozytywnymi wibracjami.
Plakat rower w stylu vintage

Plakat rower w stylu vintage

Dla fanów rowerowego szaleństwa przygotowaliśmy gustowny plakat w stylistyce vintage.
Plakat do przedpokoju motywacyjny

Plakat do przedpokoju motywacyjny

Nasz plakat to nie tylko wspaniały dodatek aranżacyjny, ale również sposób, by wywołać uśmiech na Twojej twarzy!

Plakat motywacyjny jest jednym z najłatwiejszych i najpiękniejszych sposóbów na podniesienie swojego poziomu motywacji. Będzie się świetnie prezentował w przedpokoju, gdzie stanie się centralną dekoracją przyciągającą wzrok każdego z gości.
 

Plakaty do przedpokoju: jak wybrać ten najlepszy?

Ach, przedpokój. Dość dziwne wnętrze. Wystarczy spojrzeć na samą nazwę: przed-pokój, czyli... tak jakby nie do końca prawdziwy pokój? Raczej coś w rodzaju wstępu do "prawdziwych" pokoi. Jego "niepokojowe" właściwości łatwo zaobserwować także w tym, że nikt, nigdy (może poza jakimiś naprawdę ekstremalnymi przypadkami, ale nawet te trudno byłoby nam sobie wyobrazić) nie uważa przedpokoju za swoje ulubione domowe wnętrze.

Powiedzmy sobie szczerze: zwykle nawet nie przepadamy za przedpokojem. Czy znacie chociaż jedną osobę, która lubi spędzać tam czas? Nie wydaje nam się! To tylko przystanek pośredni między domowym wnętrzem a zewnętrzem. A jednak... a jednak szkoda byłoby go dekoracyjnie zaniedbać. W końcu to wizytówka naszego mieszkania i niepowtarzalna okazja, by zrobić fantastyczne pierwsze wrażenie na naszych gościach. Dlatego chcielibyśmy polecić Wam idealny - zarazem łatwy, niedrogi, stylowy i bezpretensjonalny - sposób na udekorowanie tego pomieszczenia: plakaty na przedpokój.

Przestrzeń przede wszystkim! Dlaczego plakaty do przedpokoju to dobry pomysł?

Z wyjątkiem może wyburzenia ściany czy dwóch nie ma żadnego "prawdziwego" sposobu na to, by powiększyć wąskie, ciasne wnętrze, jakim bardzo często bywa przedpokój. Na szczęście wcale nie jest to konieczne: wcale nie najgorszy efekt uzyskamy, stosując wizualne sztuczki powiększające, dzięki którym wnętrze to wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Jak to zrobić? Najlepiej: dobierając powiększający plakat! Przedpokój wyda się większym, jeśli na jednej z jego ścian zawiesisz plakat z powiększającym wzorem. Rewelacyjnie sprawdzą się tutaj takie z efektem 3D (może być abstrakcyjny), rozległe, panoramiczne krajobrazy naturalne oraz wszelakie wzory z efektem głębi (na przykład plakaty z mostami: widok z jednego końca Mostu Brooklyńskiego na drugi albo rzut oka w głąb korytarza).

Z drugiej strony, za wszelką cenę unikać powinno się oversize'owych, przytłaczających wzorów, takich jak duże kwiaty czy nawet makrofotografie: w porównaniu z nimi przedpokój wyda się mniejszy i ciaśniejszy, a to rezultat dokładnie odwrotny do tego, o jaki nam chodzi. Zaskakująco dobrze mogą sprawdzić się plakaty do przedpokoju w nieduże, drobne wzorki: i dlatego, że na pewno niczego nie przytłoczą, i dlatego, że nawet w bardzo małym formacie będą wyglądać dobrze, a nie jak coś, co na siłę wciśnięte zostało w małą ramkę.

Kup plakaty na przedpokój i niech Cię wreszcie oświeci

Bardzo typowy dla przedpokojów, szczególnie tych znajdujących się w blokach sprzed lat, jest brak okien i ciasnota. To właśnie one sprawiają, że korytarze są pomieszczeniami, w których zazwyczaj stale panuje półmrok. Wniosek? Wszystko, co pomaga rozświetlić je chociaż odrobinkę, jest nie tylko polecane, ale wręcz konieczne! Właśnie dlatego, wybierając plakaty do przedpokoju, powinieneś celować w takie wzory i materiały, które wykazują właściwości rozjaśniające. Brzmi pompatycznie, ale tak naprawdę nie ma w tym żadnej filozofii!

  • Po pierwsze, powinieneś unikać wszystkich ciemnych wzorów: w niedużym, niedoświetlonym wnętrzu mogą one wywołać niemal klaustrofobiczne, mocno przygnębiające wrażenie. Za to pastele, jasne kolory neutralne, a nawet niezawodna biel sprawdzą się tu znakomicie - możesz sięgnąć na przykład po plakat z typograficznym motywem: czarnym napisem na białym tle. Warto także poeksperymentować ze słonecznymi (nie bez przyczyny sprawiają takie wrażenie!), czystymi barwami.

Na której ścianie zawiesić plakat?

Pytanie za sto punktów: jak wybrać odpowiednią ścianę, gdy żadna z nich nie jest pusta, a do tego najczęściej połowa jest bardzo wąska? Rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste i można zawrzeć je w jednym słowie. Co to za słowo? Proporcje! Wąska ściana nie będzie wyglądać dobrze, jeśli od brzegu do brzegu wypełni ją wielkoformatowy plakat. Przedpokój o dużych, szerokich ścianach nie będzie z kolei prezentował się korzystnie, udekorowany maleńkim plakatem, wyglądającym jak znaczek pocztowy przyklejony na kopertę...