Plakaty do przedpokoju

Przedpokój jest ważnym pomieszczeniem domu i ważne jest też ozdabianie go: na przykład zawieszając plakat. Przedpokój ma sens i może też mieć urok, serio! Wcale nie tylko dlatego, że to tu najczęściej składujemy najwięcej rzeczy, ale też - i to właściwie przede wszystkim - ze względu na to, że odpowiada za robienie pierwszego wrażenia na wszystkich osobach, które zechcą nas odwiedzić. Możemy być prawdziwymi cudotwórcami urządzania wnętrz w salonie czy w sypialni, ale jeśli nasz przedpokój wygląda jak poczekalnia w państwowej przychodni, to pierwsze odczucie gości nigdy nie będzie pozytywne. Stąd nasz wniosek: przyjrzyjmy się przedpokojom krytycznie, ale nie bez sympatii, i spróbujmy zastanowić się, w jaki sposób można by dodać im nieco uroku. I, oczywiście, jak skutecznie stosować plakaty do przedpokoju. 

27 plakatów

Plakat motywacyjny jest jednym z najłatwiejszych i najpiękniejszych sposóbów na podniesienie swojego poziomu motywacji. Będzie się świetnie prezentował w przedpokoju, gdzie stanie się centralną dekoracją przyciągającą wzrok każdego z gości.
 

Plakaty do przedpokoju: jak wybrać ten najlepszy?

Ach, przedpokój. Dość dziwne wnętrze. Wystarczy spojrzeć na samą nazwę: przed-pokój, czyli... tak jakby nie do końca prawdziwy pokój? Raczej coś w rodzaju wstępu do "prawdziwych" pokoi. Jego "niepokojowe" właściwości łatwo zaobserwować także w tym, że nikt, nigdy (może poza jakimiś naprawdę ekstremalnymi przypadkami, ale nawet te trudno byłoby nam sobie wyobrazić) nie uważa przedpokoju za swoje ulubione domowe wnętrze.

Powiedzmy sobie szczerze: zwykle nawet nie przepadamy za przedpokojem. Czy znacie chociaż jedną osobę, która lubi spędzać tam czas? Nie wydaje nam się! To tylko przystanek pośredni między domowym wnętrzem a zewnętrzem. A jednak... a jednak szkoda byłoby go dekoracyjnie zaniedbać. W końcu to wizytówka naszego mieszkania i niepowtarzalna okazja, by zrobić fantastyczne pierwsze wrażenie na naszych gościach. Dlatego chcielibyśmy polecić Wam idealny - zarazem łatwy, niedrogi, stylowy i bezpretensjonalny - sposób na udekorowanie tego pomieszczenia: plakaty na przedpokój.

Przestrzeń przede wszystkim! Dlaczego plakaty do przedpokoju to dobry pomysł?

Z wyjątkiem może wyburzenia ściany czy dwóch nie ma żadnego "prawdziwego" sposobu na to, by powiększyć wąskie, ciasne wnętrze, jakim bardzo często bywa przedpokój. Na szczęście wcale nie jest to konieczne: wcale nie najgorszy efekt uzyskamy, stosując wizualne sztuczki powiększające, dzięki którym wnętrze to wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Jak to zrobić? Najlepiej: dobierając powiększający plakat! Przedpokój wyda się większym, jeśli na jednej z jego ścian zawiesisz plakat z powiększającym wzorem. Rewelacyjnie sprawdzą się tutaj takie z efektem 3D (może być abstrakcyjny), rozległe, panoramiczne krajobrazy naturalne oraz wszelakie wzory z efektem głębi (na przykład plakaty z mostami: widok z jednego końca Mostu Brooklyńskiego na drugi albo rzut oka w głąb korytarza).

Z drugiej strony, za wszelką cenę unikać powinno się oversize'owych, przytłaczających wzorów, takich jak duże kwiaty czy nawet makrofotografie: w porównaniu z nimi przedpokój wyda się mniejszy i ciaśniejszy, a to rezultat dokładnie odwrotny do tego, o jaki nam chodzi. Zaskakująco dobrze mogą sprawdzić się plakaty do przedpokoju w nieduże, drobne wzorki: i dlatego, że na pewno niczego nie przytłoczą, i dlatego, że nawet w bardzo małym formacie będą wyglądać dobrze, a nie jak coś, co na siłę wciśnięte zostało w małą ramkę.

Kup plakaty na przedpokój i niech Cię wreszcie oświeci

Bardzo typowy dla przedpokojów, szczególnie tych znajdujących się w blokach sprzed lat, jest brak okien i ciasnota. To właśnie one sprawiają, że korytarze są pomieszczeniami, w których zazwyczaj stale panuje półmrok. Wniosek? Wszystko, co pomaga rozświetlić je chociaż odrobinkę, jest nie tylko polecane, ale wręcz konieczne! Właśnie dlatego, wybierając plakaty do przedpokoju, powinieneś celować w takie wzory i materiały, które wykazują właściwości rozjaśniające. Brzmi pompatycznie, ale tak naprawdę nie ma w tym żadnej filozofii!

  • Po pierwsze, powinieneś unikać wszystkich ciemnych wzorów: w niedużym, niedoświetlonym wnętrzu mogą one wywołać niemal klaustrofobiczne, mocno przygnębiające wrażenie. Za to pastele, jasne kolory neutralne, a nawet niezawodna biel sprawdzą się tu znakomicie - możesz sięgnąć na przykład po plakat z typograficznym motywem: czarnym napisem na białym tle. Warto także poeksperymentować ze słonecznymi (nie bez przyczyny sprawiają takie wrażenie!), czystymi barwami.

Na której ścianie zawiesić plakat?

Pytanie za sto punktów: jak wybrać odpowiednią ścianę, gdy żadna z nich nie jest pusta, a do tego najczęściej połowa jest bardzo wąska? Rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste i można zawrzeć je w jednym słowie. Co to za słowo? Proporcje! Wąska ściana nie będzie wyglądać dobrze, jeśli od brzegu do brzegu wypełni ją wielkoformatowy plakat. Przedpokój o dużych, szerokich ścianach nie będzie z kolei prezentował się korzystnie, udekorowany maleńkim plakatem, wyglądającym jak znaczek pocztowy przyklejony na kopertę...