Plakaty wg kategorii - Minimalizm

58 plakatów

 

Minimalistycznie, ale z charakterem!

GruszkaStyl minimalistyczny jest obecnie najbardziej pożądanym spośród wszystkich nurtów w nowoczesnej stylizacji wnętrz mieszkalnych. Wyznacznikami minimalizmu jest łagodna paleta barw oraz elementy przestrzeni utrzymane w zgeometryzowanych, ściśle przemyślanych formach. Wbrew pozorom estetyka ta ma wiele interpretacji. Przykładem chłodnego minimalu jest styl hi-tech oraz industrial. Oba typy wnętrz budują swój charakter za pomocą szkła i metalu, łącząc oba surowce w ciekawe kompozycje. Minimalizm nie boi się surowych materiałów, na przykład drewna lub odkrytej cegły. Jednak nie zawsze takie pomieszczenie epatuje chłodem. Styl skandynawski może być wytyczną dla wszystkich miłośników minimalizmu, którzy pragną stworzyć ciepłe, przestronne oraz bardzo przytulne wnętrze. Pracując nad taką oszczędną aranżacją, często popełniamy podstawowy błąd – rezygnujemy z dekoracji uważając, że ich obecność w przestrzeni minimalistycznej jest zupełnie zbędna. Nic z tych rzeczy! Ozdoby we wnętrzu są niczym biżuteria dla kobiety. Kreacja dobrze prezentuje się bez niej, ale dopiero z połyskującymi kamieniami nabiera oryginalnego wydźwięku. Jeśli więc marzycie o minimalistycznym, jednak eleganckim i wyrazistym pomieszczeniu, musicie pamiętać o wyborze odpowiednich dekoracji. Jedną z ciekawszych propozycji jest plakat ścienny. Minimalistyczne wzory, monochromatyczne desenie oraz abstrakcje, sprawdzą się tu idealnie. Plakat powieszony na ścianie będzie przyciągać wzrok, jednocześnie współgrając z pozostałymi elementami przestrzeni. Na posterze może znaleźć się czarno-biała fotografia artystyczna, zdjęcie w sepii, panorama miasta, czy ostatnio bardzo modna typografia. Wybór należy do Was. Plakat nie jest tak zobowiązujący jak np. obraz. Nie wymaga oprawy i łatwo wtapia się w całość stylizacji. Doskonale sprawdzi się w każdego rodzaju przestrzeni – w salonie, sypialni, jadalni. Styl minimalistyczny jest uniwersalny, dlatego warto zdecydować się na niego i eksplorować możliwości aranżacyjne, jakie nam stwarza.

 
Plakaty na zamówienie: wykreuj wyjątkowe wnętrze

Plakaty na zamówienie: wykreuj wyjątkowe wnętrze

Dekoracje ścienne, podobnie jak meble, potrafią całkowicie zmienić nasze wnętrze. Należy o tym pamiętać, wybierając plakaty na ścianę do naszego mieszkania.
Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Przyznasz chyba, że taki pokój nastolatka, w którym nie wisiałby choć jeden plakat muzyczny, wyglądałby co najmniej dziwnie, prawda? Dzieciaki uwielbiają ozdabiać swoje ściany plakatami konkretnych koncertów albo po prostu takimi, które przedstawiają ich ulubionych wykonawców. A skoro mają dobry gust muzyczny (miejmy nadzieję!), to czemu nie miałyby się nauczyć też czegoś o estetyce urządzania wnętrz?
Urządzamy domowe biuro

Urządzamy domowe biuro

Możliwość pracy w domowym zaciszu to jedno z większych dobrodziejstw jakie przyniósł nam XXI wiek. Z pewnością rację przyzna nam ten, kto zamienił poranną gonitwę od sypialni, przez łazienkę, do kuchni, pospiesznie pitą kawę w przedpokoju i niekończące się postoje w korkach na spokojny poranek, w którym jedyne, co musisz zrobić to wstać z łóżka i usiąść przed komputerem. Jeśli należysz do grona szczęśliwców, którzy swoją pracę wykonują zdalnie, to na pewno przekonałeś się już, że połowa sukcesu tkwi w odpowiednio wygospodarowanej i urządzonej przestrzeni.