Obrazy wg kategorii - Napoje

Potrawy to nieprzebrane królestwo smaków oraz zapachów. Często zachwycamy się różnorodnością dań, zapominając jednak o drugim elemencie, czyniącym posiłki wyjątkowymi: napojach. A przecież ich świat jest równie bogaty! Tak samo odnajdziemy w nim w tysiące unikalnych smaków oraz kolorów. Te drugie postanowiliśmy przenieść na obrazy. Napoje nie tylko świetnie gaszą pragnienie i orzeźwiają – potrafią również znakomicie wyglądać! Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pełniły rolę ozdoby mieszkania lub domu. Wystarczy jedynie znaleźć wzór, który w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawia nasz ulubiony napój. A wybór jest ogromny: piwa, wina, drinki, soki kawy, herbaty, napoje gazowane... 
60 obrazów

 

Wielokolorowe obrazy – napoje alkoholowe z całego świata

Świat napojów alkoholowych to nie tylko istna paleta barw, ale także prawdziwy fenomen kulturowy. Za każdym trunkiem stoi bowiem bogata tradycja i wiele lat historii. Spróbowaliśmy przenieść te elementy na obrazy. Napoje alkoholowe stały się u nas tematem eleganckich dekoracji, które w ciekawy sposób urozmaicą każde wnętrze, nadając mu nieco ekskluzywnego charakteru. Oto kilka z naszych z oryginalniejszych pomysłów:

  • Whisky – trunek uwielbiany przez Irlandczyków, Szkotów i Amerykanów. Może być podawany na wiele sposobów, w tym także jako drink z colą. Za najbardziej zgodne z tradycją uchodzi jednak picie whisky w niskiej szklance z lodem. Wiele z naszych obrazów właśnie w taki sposób przedstawia ten bursztynowy napój. Innym motywem, który nierozłącznie kojarzy się z whisky, są dębowe beczki. Niezależnie od wybranego wzoru, ozdoby z ulubionym trunkiem dżentelmenów pasować będą przede wszystkim do salonu – zarówno nowoczesnego, jak i utrzymanego w klasycznym stylu.
  • Sake – wiele osób bardzo wysoko ceni styl orientalny. Jaką tematykę powinny poruszać jednak uzupełniające takie wnętrze obrazy? Napoje i potrawy Dalekiego Wschodu to jedna z ciekawszych opcji. Sake, zwane niekiedy „winem ryżowym”, to jeden z ważniejszych elementów japońskiej kultury. Tradycje produkcji tego trunku sięgają czwartego wieku naszej ery! Jednak dla osób szukających oryginalnych dekoracji, znacznie ważniejsza od historii bywa estetyka. I na tym polu sake jest wyjątkowe. Podaje się je zwykle w eleganckich czarkach, a nalewa z ręcznie malowanych buteleczek, postępując zgodnie z rozbudowanym ceremoniałem. Tego typu rytuał to doskonała tematyka na subtelne, a zarazem stylowe obrazy. Napoje z innych krajów mogą pozazdrościć japońskiej drobiazgowości!
  • Tequila – zupełnie odmienne podejście do estetyki reprezentują Meksykanie. W tym kraju wszystko powinno być jak najbardziej kolorowe! Dlatego również nasze obrazy z ich narodowym trunkiem – tequilą – utrzymane są w barwnych i żywych tonacjach. Oprócz samej wódki z agawy odnajdziemy na nich apetyczne przekąski – jak papryczki, nachosy i dipy. Tego rodzaju wzory doskonale sprawdzą się we wnętrzach, które pragniemy w jakiś sposób ożywić. Z racji pozytywnych, kulinarnych skojarzeń (a także faktu, iż tequila to doskonały aperitif!) obrazy z najsłynniejszym meksykańskim alkoholem pasować będą również do kuchni.

Koktajle, soki, napoje gazowane – obrazy do pokoju dziecięcego

Wzory z mocnymi alkoholami pasują do wielu pomieszczeń – ale na pewno nie do pokoju dziecięcego! Nie oznacza to jednak, iż w przypadku tego wnętrza musimy zrezygnować z napojów jako tematyki. Istnieje wiele opcji, które jak ulał wkomponują się w wystrój dziecięcej sypialni. Na pierwszym miejscu zdecydowanie należałoby wymienić mleko. To zdrowy napój, który powinien znajdować się w diecie każdego (nie uczulonego na laktozę) malucha. Wzory przedstawiające zwyczajne, białe mleko w szklance mogą jednak wydawać się zbyt nudne. Warto więc wybrać nieco „ulepszony” wariant – barwne i atrakcyjnie podane koktajle. Soki to kolejny, ciekawy pomysł na wielokolorowe, pasujące do dziecięcego pokoju obrazy. Napoje gazowane również kuszą swoimi żywymi barwami, choć są znacznie mniej zdrowe. Jedne i drugie doskonale jednak prezentować będą się w formie drukowanego na płótnie zdjęcia.

Kawa czy herbata? – obrazy z napojami do kuchni

Paradoksalnie na sam koniec zostawiliśmy napoje najpopularniejsze: kawę oraz herbatę. Oczywiście ich również nie zabrakło na naszych obrazach. Wzory tego typu kojarzą nam się z poranną rutyną (w końcu kto nie zaczyna dnia od filiżanki aromatycznej kawy?), ale i relaksem. Nad kubkiem gorącej herbaty czas zdaje się przecież przyjemnie zwalniać! Z tego właśnie powodu oba te napoje znakomicie nadadzą się na temat obrazów do kuchni – pomieszczenia, w którym zaczynamy dzień, i które odwiedzamy zaraz po powrocie z pracy. Alternatywę dla nich stanowić mogą wydrukowane grafiki przedstawiające opisywane już wcześniej mleko. Ten napój większość osób kojarzy bardzo pozytywnie, gdyż przywołuje on przyjemne wspomnienia z dzieciństwa.