Fototapety szkoła

Fototapety do szkoły to doskonały sposób, aby w mgnieniu oka odmienić wizualną jakość placówki. Interesujące zdjęcia, mapy, wzory czy krajobrazy obudzą w uczniach ciekawość i chęć do nauki. Nie od dziś wiadomo, że większość z nas jest wzrokowcami. Atrakcyjna wizualnie pomoc dydaktyczna w postaci odpowiednio dobranej fototapety do szkoły sprawi, że zwykła sala geograficzna, biologiczna czy językowa przemieni się w zachwycającą i stymulującą do myślenia pracownię naukową. Nowoczesne technologie produkcji i wysoka jakość materiałów sprawiają, że dekoracje do szkoły będą trwałą i wytrzymałą ozdobą, która pomoże w nauce kolejnym pokoleniom uczniów. 

Fototapeta do klasy historycznej

Fototapeta do klasy historycznej

Fototapeta z mapą vintage uatrakcyjni lekcje historii. Niech znajdzie się na jednej ze ścian w klasie.
Fototapeta do szkoły muzycznej

Fototapeta do szkoły muzycznej

Jesteśmy pewni, że dzięki fototapecie z nutami, nawet leniwi uczniowie pokochają lekcje muzyki!
36 fototapet
Fototapeta do szkoły: nauki ścisłe

Fototapeta do szkoły: nauki ścisłe

Oryginalna fototapeta z matematycznymi i chemicznymi wzorami może ozdobić zarówno klasę, jak i szkolny korytarz.
Fototapeta do klasy biologicznej

Fototapeta do klasy biologicznej

Jak zamienić nudne wnętrze klasy biologicznej w salę, która zachęca do nauki? Wystarczy fototapeta z ludzkim ciałem i efekt gwarantowany!
Fototapeta do klasy matematycznej

Fototapeta do klasy matematycznej

Fototapeta z liczbą Pi to wzór dedykowany klasie matematycznej lub szkole ekonomicznej.
Fototapeta do szkolnej szatni

Fototapeta do szkolnej szatni

Nie tylko wygląd klas ma wpływ na samopoczucie uczniów, ale równie ważne są korytarze i szatnie, dlatego warto je ozdobić motywującą fototapetą.
Fototapeta do szkoły: informatyczna

Fototapeta do szkoły: informatyczna

Sala informatyczna zyska ciekawszy wygląd, kiedy na jednej ze ścian umieścimy fototapetę w nowoczesnym stylu.
Fototapeta do szkolnej biblioteki

Fototapeta do szkolnej biblioteki

Fototapeta z motywującymi hasłami zachęci uczniów do poszerzania wiedzy i osiągania lepszych wyników w nauce.
Fototapeta do szkoły językowej

Fototapeta do szkoły językowej

W klasie językowej warto umieścić wyrazistą fototapetę z motywacyjnym cytatem - oczywiście w języku, który jest tam wykładany.
Fototapeta do klasy chemicznej

Fototapeta do klasy chemicznej

Układ okresowy pierwiastków uwieczniony na fototapecie z powodzeniem zastąpi tradycyjną Tablicę Mendelejewa.

 

Wybór fototapety: od podstawówki do liceum

Wspinając się po kolejnych szczeblach edukacji nie sposób nie zauważyć, że poczynając od szkoły podstawowej, a kończąc na liceum, dzieci uczą się tych samych informacji, które z każdą kolejną klasą stają się coraz bardziej rozbudowane, wnikliwie zaprezentowane i poszerzone o nowe aspekty. W ten sposób ilość informacji dopasowana jest do konkretnego wieku uczniów, a dzieci są w stanie zapamiętać najważniejsze fakty. Decydując się na fototapety do szkół warto mieć na uwadze to, jakie dzieci będą z nich korzystać. Maluchy z pierwszych klas podstawówki potrzebują wyrazistych, kolorowych wzorów, które przykują ich uwagę. Doskonałym pomysłem na aranżację wystroju klasy są postacie z popularnych kreskówek, które będą uczyć dzieci angielskich słówek lub tabliczki mnożenia – czyli użycie funkcjonalnej fototapety. Do szkoły jest to idealne rozwiązanie, które nie tylko dobrze wygląda, ale też uczy.. Z kolei młodzież w liceum potrzebuje konkretnych, praktycznie zaprezentowanych informacji, które będzie można wykorzystać w trakcie codziennych lekcji.

Tematyczna fototapeta do szkoły

Geografia, biologia, język angielski czy fizyka – większość szkół posiada specjalnie wydzielone klasy poświęcone konkretnym przedmiotom. Znajdują się w nich odpowiednie pomoce naukowe, preparaty czy tablice naukowe. Dodatkowym, niezwykle efektownym akcesorium mogą być fototapety do szkoły umieszczone na jednej ze ścian klasy. Dzięki nim uczniowie będą mieli stały dostęp do najważniejszych danych, a częsty kontakt wzrokowy z wzorami, procesami biologicznymi czy regułkami sprawi, że w ich pamięci na zawsze zapiszą się przydatne w dorosłym życiu informacje.

  • W sali geograficznej fototapety z mapą świata lub kontynentami ułatwią naukę granic, zapamiętanie stolic, pasm górskich czy największych rzek, a atrakcyjnie wizualnie przedstawienie kosmosu ułatwi zapamiętanie planet z Układu Słonecznego.
  • Dekoracje w sali językowej mogą przedstawiać Londyn z charakterystycznym czerwonym autobusem, Paryż ze strzelistą Wieżą Eiffla lub panoramę Berlina – w zależności od tego, jakiego języka uczą się dzieci. Dzięki takiej dekoracji uczniowie będą się mogli poczuć jak na zagranicznej wycieczce.
  • W klasie biologicznej można postawić na interesujące przedstawienia zwierząt lub przyrody, albo sięgnąć po wzory przedstawiające skomplikowaną anatomię człowieka – układ kostny, mięśniowy lub narządy wewnętrzne. Ciekawym pomysłem są także ozdoby prezentujące wirującą nić DNA.

Przedstawiliśmy Wam zaledwie kilka propozycji tapet do poszczególnych klas, jednak możliwości jest znacznie więcej. Fototapety do szkół dostępne są w szerokiej gamie wzorów i przedstawień, dzięki czemu bez kłopotu znajdziesz dekorację do sali chemicznej, matematycznej czy muzycznej. Jednak nie samą nauką człowiek żyje. W ofercie naszego sklepu znajdują się także fototapety do szkoły tańca.

Tango, cha-cha a może street dance - fototapety do szkoły tańca

Nauka nowego języka czy tańca jest prawdziwym wyzwaniem. Musimy zmierzyć się z czymś, co jest dla nas zupełnie obce. I choć powodzenie naszego przedsięwzięcia zależy przede wszystkim od naszej wytrwałości i silnej woli, otoczenie, w którym pobieramy lekcje nie pozostaje bez znaczenia. Fototapety do szkoły są znakomitym sposobem, aby stworzyć nie tylko przyjemną i miłą dla oka aranżację. Zdjęcia profesjonalnie tańczących par lub grup tanecznych będą najlepszą motywacją dla uczniów, aby osiągnąć mistrzowski poziom w tańcu, który wybrali. Elegancko ubrana para tańcząca walca, prima balerina stojąca na puentach czy sportowo ubrana dziewczyna skacząca w rytmie break dance’u to tylko kilka propozycji z szerokiej oferty dostępnych wzorów. W zależności od tego, w jakich tańcach specjalizuje się Twoja szkoła i do jakiej grupy wiekowej jest skierowana, możesz wybrać zupełnie inne przedstawienia.

Zagraniczne miasto lub odmiana czasownika - fototapety do szkoły językowej

Nauka obcego języka za granicą jest najlepszą i najszybszą metodą opanowania go, jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na kosztowny wyjazd. Jeśli prowadzisz kursy językowe, to warto sięgnąć po dekoracje, które sprawią, że Twoi uczniowie poczują się jak na zagranicznym stypendium naukowym. Fototapety do szkoły językowej mogą przedstawiać najważniejsze zabytki kraju, panoramę stolicy lub krajobrazy charakterystyczne dla danej części świata. Ich rola nie musi się jednak ograniczać tylko do sfery wizualnej. Mogą pełnić także funkcję dydaktyczną prezentując najważniejsze reguły gramatyczne lub trudne do zapamiętania wyjątki. Jeśli zajęcia skierowane są do małych dzieci, sięgnij po dekoracje utrzymane w zabawnej, rysunkowej estetyce. Dzięki nim dzieci szybko przyswoją sobie trudne słówka i kłopotliwe odmiany czasowników.