Plakaty wg kategorii - Kosmos • Plakaty na ścianę

Wielu osobom przestrzeń kosmiczna kojarzy się głównie z ogromną, rozciągającą się niemal w nieskończoność pustką, gdzieniegdzie przetykaną jakąś planetą, gwiazdą czy nawet galaktyką. I takie wyobrażenie nie jest bezpodstawne - w końcu faktycznie między kolejnymi ciałami niebieskimi występują ogromne połacie, cóż, niczego. Oglądany z odpowiedniej perspektywy kosmos nie tylko nie jest pusty, ale wręcz jest nieskończenie fascynujący i różnorodny - pokazuje to każdy nasz plakat z kosmosem! Zebraliśmy tutaj niejeden kosmos! Plakat przedstawiający oszałamiająco piękne ciała niebieskie będzie wspaniale wyglądał w Twoim mieszkaniu, firmie albo innym wnętrzu!

Plakat ze znakiem zodiaku

Plakat ze znakiem zodiaku

Kosmiczny plakat z motywem znaku zodiaku będzie fascynującym dodatkiem do eklektycznej aranżacji salonu.
Czarno-biały plakat kosmos

Czarno-biały plakat kosmos

Czarno-biała, surrealistyczna grafika na plakacie to sposób na podkreślenie nowoczesnego charakteru mieszkania.
240 plakatów
Minimalistyczny plakat kosmos

Minimalistyczny plakat kosmos

Minimalistyczny plakat w pastelowych odcieniach przypadnie do gustu nastolatkom. Kolorowa planeta doda barw każdej aranżacji.
Plakat astrologiczny do jadalni

Plakat astrologiczny do jadalni

Znaki zodiaku utrwalone na dużym plakacie sprawią, że minimalistyczna aranżacja będzie prezentować się bardzo oryginalnie.
Plakat ze znakiem koziorożca

Plakat ze znakiem koziorożca

Astrologiczne plakaty w nowoczesnym wydaniu mogą idealnie wpasować się w minimalistyczne wnętrza, urządzone np. w stylu boho lub eklektycznym.
Graficzny plakat kosmos

Graficzny plakat kosmos

Jesteś miłośnikiem kotów? Taki plakat może znaleźć się na reprezentatywnej ścianie w Twoim domu. Wyrazisty detal doda nowoczesnego charakteru.
Plakat z motywem galaxy

Plakat z motywem galaxy

Czasem jeden minimalistyczny akcent wystarczy, by cała kompozycja wnętrza nabrała niebanalnego charakteru.
Plakat kosmos do sypialni

Plakat kosmos do sypialni

Motywy kosmiczne mogą być tematem przewodnim w stylowej sypialni. Ciemne barwy będą świetnym kontrastem dla jasnych ścian i mebli.
Monochromatyczny plakat z astronautą

Monochromatyczny plakat z astronautą

W domowym biurze urządzonym w minimalistycznym stylu, może znaleźć się plakat obrazujący astronautę. Łagodny motyw wpisze się w nurt aranżacji.
Dziecięcy plakat kosmos

Dziecięcy plakat kosmos

Motywy kosmosu często pojawiają się w stylizacji pokoju dziecka. Plakat z promem kosmicznym jest ciekawą propozycją skierowaną do małych marzycieli.
Plakat kosmos w stylu retro

Plakat kosmos w stylu retro

Czarno-białe dodatki są zawsze w modzie. Plakat z kosmosem zdynamizuje jasne wnętrze.
Nowoczesny plakat ze skorpionem

Nowoczesny plakat ze skorpionem

Szukasz modernistycznej dekoracji do salonu? Plakat w formie dyptyku z motywem Twojego znaku zodiaku spersonalizuje przestrzeń.

 

Powrót z gwiazd: plakat kosmos do domu i nie tylko!

W języku starożytnych Greków słowo kosmos oznaczało ład i porządek, ale także wynikające z nich piękno. To właśnie dlatego słowa "kosmos" i "kosmetyka" brzmią podobnie: wywodzą się od tego samego wyrazu! A dlaczego Grecy uważali, że kosmos jest piękny? Właśnie dlatego, że - patrząc w niebo - widzieli, że wszystkie ciała niebieskie poruszają się po nim z pewnością i gracją dobrze działającego mechanizmu, nie wchodząc ze sobą w kolizje, nie zmieniając swoich torów, zawsze takie same. Uporządkowane. Współcześnie wiemy o Wszechświecie znacznie więcej niż nawet najbardziej uczeni Grecy, dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, że w przestrzeni kosmicznej nie wszystko jest takie ładne i ułożone, jak mogłoby się to wydawać obserwatorowi z Ziemi. Wiemy jednocześnie, że Kosmos skrywa znacznie więcej piękna, tajemnic i uroku, niż kiedykolwiek przypuszczaliśmy. Mamy nadzieję, że chociaż w części udało się je nam uchwycić, kiedy tworzyliśmy każdy nasz plakat z kosmosem - i że wprowadzą one do Waszych mieszkań nastrój prawdziwie kosmicznej przygody!

Plakat z kosmosem: w jakim wnętrzu go zawiesić?

"Kosmiczne" wzory można wykorzystać do udekorowania mieszkania na co najmniej kilka sposobów. Najwięcej zależy tutaj, od charakteru i stylu wnętrza, w którym chcesz zawiesić swój plakat! Z oczywistych przyczyn plakat z kosmosem będzie wyglądał najlepiej w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu skłaniającym się ku minimalizmowi - ale to nie znaczy, że w innych nie ma dla niego miejsca. Sugerujemy wykorzystać wyrazisty, barwny kosmiczny wzór jako kolorystyczny akcent w takim wnętrzu, w którym przydałaby się odrobina barw: będzie wyglądał wprost fantastycznie zawieszony na białej albo szarej ścianie!

Plakat z kosmosem 3D – idealna dekoracja do małego pomieszczenia

Współcześnie prawie każdy z nas boryka się z problemem wnętrza - albo wręcz wnętrz - znacznie mniejszego, niż chcielibyśmy albo potrzebowalibyśmy. Z a małe mieszkania to prawdziwa plaga! I choć nie możemy Wam, niestety, zaoferować realnego zwiększenia metrażu, możemy podsunąć pomysł na to, jak sprawić, by każde pomieszczenie wydawało się większe: to plakat 3D z kosmosem! Im większy, tym lepszy. Co ma kosmos do powiększania wnętrza? To proste: jeżeli zawiesisz kosmiczny plakat na jednej ze ścian, będzie on działał we wnętrzu podobnie, jak działałoby lustro. Będzie wydłużał perspektywę, sprawiając, że całość wyda się znacznie większa, ponieważ oko, zamiast zatrzymywać się na ścianie, będzie "wciągane" do wnętrza plakatu. Pozornie, oczywiście - to tylko iluzja, niestety... Wystarczy jednak, aby oszukany mózg uznał, że pomieszczenie jest nieco obszerniejsze niż w rzeczywistości - a o to przecież chodzi, prawda?

Plakat kosmos w pokoju dziecka lub nastolatka

Choć ma bardzo licznych entuzjastów także wśród dorosłych, wśród dzieci i młodzieży grupa entuzjastów opowieści z gatunku science fiction jest największa. Co zawsze będzie pasować do pokoju dziecka lub nastolatka, który interesuje się np. Gwiezdnymi wojnami? Kosmos! Plakat to jedna z tych dekoracji, które równie dobrze sprawdzą się, kiedy wykorzystasz je solo, po prostu jako stylową ozdobę wnętrza, jak i wówczas, gdy uczynisz z nich jedną z części wystroju tematycznego. Ta ostatnia opcja jest szczególnie interesująca, ponieważ dekoracja ścienna pasować będzie do wystroju zainspirowanego bardzo wieloma różnymi motywami: od Kosmosu jako takiego, poprzez astronautów i kosmitów aż po fabułę ulubionej przez dziecko powieści czy filmu science fiction. Wystarczy uzupełnić plakat innego rodzaju dekoracjami, takimi jak "tematyczne" zabawki, pościel, zasłony, lampa, książki - i otrzymamy cudowny wystrój z motywem przewodnim, który zachwyci dziecko! A od rodzica, co bardzo istotne, nie będzie wymagał zaawansowanych umiejętności majsterkowania... Przypominamy, że nasze plakaty z kosmicznymi motywami są całkowicie nietoksyczne, bezwonne i bezpieczne dla zdrowia (oraz środowiska): tym bardziej więc świetnie nadają się do ozdobienia pokoju dziecka!