Naklejki wg kategorii - Ameryka Południowa

Choć od chwili, gdy do brzegów Ameryki Południowej przybiły okręty pierwszych odkrywców z Europy, minęło wiele wieków, to kontynent ten nadal fascynuje oraz pociąga. Odpowiada za to między innymi jego niezwykle bujna i dzika przyroda, a także interesująca historia. Nie bez znaczenia jest również wyjątkowy charakter mieszkańców Ameryki Południowej. W Myloview dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszystkie te elementy wiernie przenieść na nasze dekoracyjne naklejki. Ameryka Południowa jako temat domowych ozdób dostarcza nam naprawdę olbrzymich możliwości. Motywy związane z tym kontynentem każdemu wnętrzu nadadzą gorącej, tropikalnej, a także nieco tajemniczej atmosfery. Naklejki z Ameryką Południową to doskonały wybór dla osób lubiących wyraziste, kolorowe i efektowne dekoracje.

45 naklejek

 

Dżungle i pustynie: przyrodnicze naklejki z Ameryką Południową

Amazonia to słowo, które u niemal każdego miłośnika podróży wywołuje dreszczyk emocji. Co więcej – to wciąż jeden z najdzikszych rejonów świata! Tamtejsza gęsta dżungla stanowi dom dla setek różnych gatunków zwierząt oraz roślin. Fotografie owego unikalnego ekosystemu podziwiać możecie przeglądając znajdujące się w naszej ofercie naklejki. Ameryka Południowa jest kontynentem zachwycających kolorów oraz przepięknych krajobrazów. Poszukując jednak dekoracji o tematyce przyrodniczej, nie musicie ograniczać się wyłącznie do wzorów z dżunglą. Równie atrakcyjne są naklejki ukazujące inne tereny Ameryki Południowej – na przykład pustynię Atakamę (jedno z najsuchszych miejsc na całej Ziemi!) albo pokryte śniegiem szczyty Andów. Ozdoby o tematyce przyrodniczej są dość uniwersalne i sprawdzą się w każdej stylistyce.

Karnawałowe naklejki – Ameryka Południowa tańczy!

Nie będzie prawdopodobnie przesadą stwierdzenie, iż w krajach gdzie na co dzień jest gorąco, życie toczy się innym rytmem. Dopóki świeci słońce oraz panuje upał wszystko dzieje się powoli i bez pośpiechu. Natomiast po zmroku takie miejsca ożywają, a spragnieni zabawy ludzie wychodzą tłumnie na ulice. Dokładnie tak dzieje się w wielu miastach Ameryki Południowej. Ludzie żyjący na tym kontynencie uwielbiają zabawę, a w szczególności taniec. Naklejki z Ameryką Południową odwołujące się właśnie do tego aspektu tamtejszej kultury są szczególnie barwne i efektowne. Najlepszym przykładem bogatej, wyrazistej kolorystyki (prosto ze słonecznej Brazylii!) są wzory wykorzystujące elementy karnawału w Rio de Janeiro. Uśmiechnięte tancerki, rozradowane korowody przebierańców czy barwne parady muzyków to kilka przykładowych motywów jakie mogą przedstawiać takie naklejki. Tego rodzaju dekoracje skutecznie przyciągają wzrok, dlatego z rozwagą powinniśmy szukać dla nich miejsca w naszym mieszkaniu. Bardzo dobrze sprawdzić mogą się w pomieszczeniach, w których także toczy się nocne życie. Przykładowo w „imprezowym” salonie albo w sypialni.

Geograficzna naklejka: Ameryka Południowa na mapie

Naklejki przedstawiające mapę któregoś z obszarów świata to doskonała dekoracja dla osób uwielbiających dalekie wyprawy, a także dla nastolatków pasjonujących się geografią. Choć oczywiście każdy posiada swój wymarzony kierunek podróży, to jednak Ameryka Południowa spośród wszystkich opcji pozostaje wyborem szczególnie ciekawym i oryginalnym. Co więcej, tego rodzaju wzory mają bardzo szerokie zastosowanie. Poza mieszkaniem mogą posłużyć jako pomysłowa ozdoba w szkole językowej albo edukacyjny gadżet na lekcjach geografii. Oczywiście najpierw musimy zdecydować jakiego rodzaju mapa nas interesuje – polityczna czy fizyczna (fachowo nazywana hipsometryczną). Decyzję powinniśmy podjąć przede wszystkim na podstawie względów praktycznych, aczkolwiek nie bez znaczenia jest również estetyka konkretnych wzorów. Łatwo zauważyć, iż mapy polityczne są dekoracją bardziej złożoną i często też bardziej zróżnicowaną kolorystycznie. Szczególnie ciekawie prezentują się te wzory, na których kontury państw wypełniają narodowe flagi. Wszystkie tego rodzaju naklejki możemy wykorzystać kreatywnie, niekoniecznie umieszczając je na ścianach. Mapy Ameryki Południowej nadadzą ciekawego i oryginalnego wyglądu także meblom, framugom okien, drzwiom oraz przedmiotom codziennego użytku. Z takimi możliwościami mogą chcieć poeksperymentować przede wszystkim osoby młode, lubiące łamać schematy.

W krainie Inków: naklejki z Ameryką Południową i jej zabytkami

Ameryka Południowa słynie ze wspaniałych zabytków, głównie pochodzących z czasów Inków. Charakterystyczne, kamienne budowle z miejsc takich jak Machu Picchu czy Cuzco to kolejny ciekawy temat, który może trafić na naklejki. Tego rodzaju wzory doskonale sprawdzą się pomiędzy innymi wizerunkami odległych, egzotycznych miejsc – na przykład pośród oprawionych w ramki zdjęć z naszych podróży.