Tapety wg kategorii - Czarno-białe

Czarno-biała stylistyka nie musi oznaczać nudy! Z przyjemnością przedstawimy zalety czarno-białych tapet. Istnieje wiele powodów, aby sięgnąć  po wzory właśnie w takiej tonacji. Przenieś się w świat mocnego kontrastu oraz dwóch barw i przekonaj się sam, jak tapeta czarno-biała może odmienić wygląd Twojego wnętrza. Na ścianę salonu, sypialni czy gabinetu – słowem wszędzie tam gdzie potrzebujemy rozwiązań stylowych – polecamy tego typu dekoracje. Czerń i biel to duet, który nigdy nie zawodzi!


 

Potencjał prostoty: tapety czarno-białe

Opisywany przez nas motyw trudno scharakteryzować w kilku słowach. Wzory mieszczące się w określeniu „tapeta czarno-biała ścienna” to olbrzymi zasób możliwości aranżacyjnych. Bez trudu pośród wzorów odnajdziemy zarówno te minimalistyczne, jak i znacznie bardziej złożone, choć wciąż operujące jedynie dwoma kolorami. Część przedstawianej grafiki będzie odwoływać się do motywów klasycznych, inne spodobają się natomiast miłośnikom stylistyki nowoczesnej. Podobną swobodę posiadamy również w zakresie ogólnej wymowy wybranego przez nas wzoru. Delikatna nastrojowość, chłodny modernizm, relaksujące florystyczne kompozycje – to tylko kilka przekładów tego, co może sobą reprezentować tapeta czarno-biała na ścianę.

Tapety czarno białe z napisami – słowa mogą więcej

Pióro silniejsze jest od miecza – to cytat, który który zna chyba każdy. Na przestrzeni dziejów nieraz udowodnił on swoją ponadczasowość. Mało kto jest jednak w stanie docenić wagę słowa... w aranżacji mieszkania. Wzory tapet, w które wkomponowana została jakaś fraza, stanowią ciekawą alternatywę dla motywów czysto graficznych. Motto w formie tapety czarno-białej może witać nas każdego dnia w kuchni, albo tuż po obudzeniu – jeszcze w sypialni. Czasem przecież nawet jedno słowo wystarczy abyśmy wpadli w dobry nastrój! Takie rozwiązanie jest opcją znacznie bardziej uniwersalną niż wzory graficzne, co do których nasze gusta bywają przecież zmienne. Co więcej, ten typ dwubarwnej kolorystyki jeszcze skutecznej uwypukli wybrny przez nas cytat. Jeżeli więc szukamy oryginalnej dekoracji i jednocześnie nienachalnego detalu, warto sięgnąć po tapety czarno-białe z napisami.

Zebra i fale: tapeta w czarno-białe pasy

Jeżeli ktokolwiek pomyślał kiedyś, iż pasy to wzór nudny, to nasza oferta tapet szybko wyprowadzi go z błędu. Choć oczywiście jego najprostsza wersja – równoległe linie o podobnej szerokości jest jedną z opcji, to jednak tego typu aranżacje oferują znacznie szersze możliwości. Pasy nie muszą być przecież identyczne, a ich ułożenie schematyczne. Nachodzić mogą na siebie pod różnymi kątami, albo wzajemnie się przeplatać i zaginać, co nada wrażenia przestrzenności. Tego typu wzory sprawią, iż tapeta w czarno-białe pasy optycznie powiększy nam pomieszczenie. Efekt ten możemy jednak zarówno wykorzystać w przypadku niewielkiego metrażu, jak i dużych salonów, gdzie stanie się on wręcz spektakularny. Istnieje również ciekawa i bardziej złożona wariacja tego tematu, a mianowicie tapeta w czarno-białą kratkę. Kompozycje stworzone z jej pomocą jeszcze bardzie potrafią zakręcić w głowie! Pozwólmy się ponieść naszym oczom i wyobraźni!

Kwiaty i liście – tapety czarno-białe do salonu

Istnieją pomieszczenia, które szczególnie wymagają uwagi podczas planowania aranżacji. To oczywiście przede wszystkim te, w których spotykać będziemy się ze znajomymi i przyjaciółmi. W W pierwszej kolejności wymienić należy więc salon. Ze wszystkich pomysłów szczególnie może sprawdzić się tam tapeta czarno-biała na ścianę, wykorzystująca motywy florystyczne. Taka tematyka pozostaje w swej wymowie bardzo klasyczna, choć dostępne wzory podchodzą do niej nowocześnie i z pomysłem. Liście, kwiaty i gałęzie to tylko niektóre z dostępnych kształtów. Warto zwrócić uwagę na ich niezwykłą złożoność oraz z precyzję z jaką zostały wykonane. Tapety czarno-białe potrafią zachwycić nie mniej niż te najbardziej barwne i kolorowe!

Łamiemy schematy!

Jeśli pragniecie czegoś bardziej oryginalnego, przejrzyjcie naszą galerię. Czarno-białe tapety oferują sporo możliwości! Zamiast klasycznych kwiatów możemy na ścianę wybrać na przykład... narzędzia. W kuchni natomiast sprawdzi się wzór w kieliszki i drinki. Do pokoju nastolatka lubiącego ostrą muzykę dobrym wyborem może być tapeta z gitarami, czy motywem graffiti. Co ważne, tapety w czerni i bieli zawsze świetnie komponują się z pozostałymi elementami przestrzeni. Jeżeli graficzne wzory to wciąż za mało, polecamy Wam galerię naszych fototapet - oczywiście w kontrastowym duecie!