Fototapety sport

Fototapety sport sprawdzą się we wnętrzu każdego zapalonego kibica niezależnie od wieku. Będą świetnym rozwiązaniem zarówno w pokoju chłopca, gdzie na ścianach dominują plakaty ulubionych drużyn piłkarskich, jak i w salonie dorosłego mężczyzny, gdzie wraz ze znajomymi przeżywa sportowe emocje. Sport to bardzo ważna część naszego życia, której poświęcamy coraz więcej uwagi – dbamy o zdrowe odżywianie, zbilansowany tryb życia i dostarczamy sobie o wiele więcej ruchu niż kiedyś. Fototapety sportowe są świetnym pomysłem aby udekorować wnętrze. Będą nam także przypominać o codziennej dawce ruchu i ćwiczeń.

Fototapeta sport wodny

Fototapeta sport wodny

Dla fanów windsurfingu przygotowaliśmy klimatyczną fototapetę z surferem w blasku zachodzącego słońca.
Sportowa fototapeta pływanie

Sportowa fototapeta pływanie

Czarno-biała tapeta inspirowana pływaniem będzie niebanalnym dodatkiem do wystroju pokoju nastolatka - fana sportów wodnych!
682 fototapet
Fototapeta sportowa: balet

Fototapeta sportowa: balet

Delikatny wzór z baletnicami pasuje zarówno do pokoju małej dziewczynki, jak i do kobiecej sypialni.
Fototapeta kitesurfing

Fototapeta kitesurfing

Tapeta ścienna z wizerunkiem surfera pobudza wyobraźnię! Może znaleźć się np. w biurze redakcji sportowej.
Fototapeta sporty zimowe

Fototapeta sporty zimowe

Są z nami miłośnicy sportów zimowych? Jeśli tak, proponujemy Wam przestrzenną oryginalną dekorację z wyciągiem narciarskim.
Fototapeta taniec współczesny

Fototapeta taniec współczesny

Sport ma różne odsłony, dlatego w naszych zbiorach znajdziecie tysiące inspirujących fototapet nawiązujących do tańca!
Fototapeta sport dla dzieci

Fototapeta sport dla dzieci

Sportowe symbole na ścianie zachęcą Twoją pociechę do uprawiania sportu już od najmłodszych lat!
Fototapeta sport górski

Fototapeta sport górski

Miłośnicy górskich wędrówek lub wspinaczki mogą ozdobić swoje mieszkanie trójwymiarową grafiką ze szczytami górskimi.
Fototapeta futbol amerykański

Fototapeta futbol amerykański

Minimalistyczna fototapeta inspirowana futbolem amerykańskim to wymarzona dekoracja do pokoju nastolatka.
Fototapeta sport w parku

Fototapeta sport w parku

Salon na sportowo: fototapeta z oryginalnym sportowym motywem ożywi salon zapalonego sportowca.
Fototapeta abstrakcyjny piłkarz

Fototapeta abstrakcyjny piłkarz

W pokoju miłośnika piłki nożnej nie powinno zabraknąć motywujących detali. Przykładowo takich, jak fototapeta z sylwetką piłkarza.
Fototapeta stół bilardowy

Fototapeta stół bilardowy

Kibice snookera ozdabiając wnętrze fototapetą ze stołem bilardowym, poczują sportowe emocje na co dzień!

 

Niecodzienne fototapety - sport w duchu greckiej tradycji

Możemy śmiało powiedzieć, że fototapety sportowe nawiązują do antycznej sztuki. Jak to możliwe? Zalety sportu na wielką skalę docenili starożytni Grecy. Sport był traktowany przez nich jako jeden z najistotniejszych elementów życia człowieka. Byli przekonani, że wraz z rozwojem duchowym i intelektualnym w parze musi iść także postęp fizyczny. Tylko tak harmonijnie rozwijające się ciało, może stworzyć w efekcie zdrowego i szczęśliwego człowieka. Dlatego organizowali liczne zawody, na czele z igrzyskami olimpijskimi. Ten kult ciała dostrzeżony był także przez ówczesnych artystów. Tak jak fototapety ukazują współczesnych sportowców podczas ćwiczeń lub rywalizacji z innymi zawodnikami, tak greccy artyści tworzyli zapierające dech w piersiach rzeźby i malunki na wazach, które możemy podziwiać w licznych muzeach. Kult ciała na nowo odzyskał znaczenie, a fototapety o tematyce sportowej doskonale to odzwierciedlają.

Sportowe dekoracje na kilka sposobów

Decydując się na konkretny wzór fototapety warto zatroszczyć się o to, aby korespondowała z aranżowanym wnętrzem. Odpowiednio dobrane przedstawienie będzie stanowić nie tylko estetyczną dekorację. Może także sprawić, że wnętrze zyska kilka metrów kwadratowych, stanie się jaśniejsze lub bardziej energetyczne. Wszystko zależy od tego, jakim wnętrzem dysponujemy i jaki efekt pragniemy osiągnąć.

  • W kameralnym pokoju lub salonie warto wybrać fototapety sport z efektem trójwymiarowości. Ćwiczący zawodnicy na tle stadionu sportowego lub rozległej przyrody zbudują wrażenie głębi i optycznie zwiększą przestrzeń pokoju.

  • Z kolei słabo doświetloną przestrzeń możemy skutecznie rozświetlić sięgając po wzory o wyrazistych, wibrujących kolorach. Nie tylko ożywią wnętrze, ale dodadzą nam także energii i wprowadzą w pozytywny nastrój.

  • Nowoczesne wnętrza będą z kolei doskonałym tłem dla minimalistycznej fototapety. Oszczędne w środkach przedstawienie piłki, tenisowej rakiety czy sztangi na jasnym lub drewnianym tle wprowadzi sportowy charakter nie zakłócając jednocześnie minimalistycznego wystroju wnętrza. A dla miłośników skrajnego minimalizmu przygotowaliśmy opcję w formie uproszczonych piktogramów, które za pomocą kilku tylko kresek ukazują konkretną dziedzinę sportową.

Fototapety sportowe w pokoju nastolatka

Fototapety o tematyce sportowej zachwycą każdego nastolatka, niezależnie od tego, czy sam czynnie uprawia jakąś dyscyplinę, czy jest wiernym kibicem ulubionej drużyny piłkarskiej. W pokoju chłopca sprawdzi się zarówno fototapeta przedstawiająca rozświetlony nocą stadion piłkarski, na którym zawodnicy w pocie czoła walczą o zwycięski gol, jak i minimalistyczne w wyrazie zbliżenie na zieloną murawę z białymi liniami.

Motywujący klub fitness

W takiej przestrzeni fototapety sportowe będą nie tylko estetyczną dekoracją. Staną się także istotną motywacją dla osób, które przyszły ćwiczyć, walczyć ze swoimi słabościami i zmieniać dotychczasowe nawyki. Fototapety będą im przypominać o co walczą i jakie efekty pragną osiągnąć.

Fototapety sportowe w biurze

Sportowe przedstawienie będzie także trafnym rozwiązaniem w aranżacji biura. Fototapety o tematyce sportowej przedstawiające zieloną murawę lub fragmenty przyrody sprawią,  że poczujemy się bardziej zrelaksowani. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kolor zielony pomaga się wyciszyć i jest świetnym wypoczynkiem dla oczu. Co więcej fototapety sportowe z wizerunkiem ćwiczących ludzi zmotywują nas, aby choć na dwie minuty oderwać się od biurka i wykonać kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym nie tylko zachowamy formę, ale zadbamy także o nasz kręgosłup.