Obrazy wg kategorii - Kontynenty • Obrazy na ścianę

Każda osoba, która przynajmniej trochę uważała na lekcjach geografii, na pytanie "co to jest kontynent?", odpowie bez wahania: to wielki kawał lądu, który od innych, także wielkich kawałków lądu, oddzielony jest przez ocean. Prawdopodobnie doda także, że kontynent musi być lądem większym niż wyspa. Świetnie, a czym w takim razie są obrazy kontynenty? Są niezwykle stylowym sposobem na to, by dodać wnętrzu uroku i sprawić, że będzie wyglądało znacznie bardziej interesująco, a jednocześnie zachowa elegancki, szykowny i jedyny w swoim rodzaju charakter. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na obraz cztery kontynenty, czy raczej na taki przedstawiający wszystkie lądy Ziemi, z nami masz pewność, że będzie to wybór, który wzniesie na wyższy poziom wygląd Twojego mieszkania lub firmy.
303 obrazów

 

Znane lądy: jeden obraz, cztery kontynenty, nieskończenie wiele stylu

Motywy geograficzne - przede wszystkim zaś mapy, zarówno te aktualne, współczesne, jak i te od dawna już nieaktualne, historyczne - to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych motywów w aranżacji wnętrz. I trudno się dziwić: mogą być tak kolorowe lub tak neutralne i stonowane, jak tylko jest to potrzebne, a do tego przedstawiają coś, co jest bardzo ciekawe i pasuje do właściwie każdego wnętrza.

  • Błędem jednak byłoby twierdzenie, że każdy obraz kontynentów pasuje do każdego wnętrza. Wprost przeciwnie: uważać tak, to trochę jakby twierdzić, że na wycieczkę po Hiszpanii warto wziąć mapę starożytnego Rzymu, bo przecież mapa to mapa, prawda? Duży błąd, naturalnie! Obraz kontynenty powinien być starannie dobrany do wnętrza - a tym, jak zrobić to najlepiej, zajmujemy się w dalszej części tekstu. Dołącz więc do nas w podróży po najbardziej stylowych dekoracyjnych wyborach - do Twojego mieszkania, biura czy dowolnego innego wnętrza...

Dla obieżyświatów: obraz kontynentów w salonie i sypialni

Naprawdę niewielu jest ludzi, którzy mogliby szczerze powiedzieć, że nie lubią podróżować. Bo jak można nie lubić podróży, zwłaszcza tych zagranicznych? Można nie lubić niedogodności przeprawy z miejsca A do miejsca B, ale czy można oprzeć się urokowi poznawania nowych krajów, nowych kultur? My na pewno nie jesteśmy do tego zdolni! Z drugiej strony jednak, niektórzy kochają podróże bardziej niż inni. Co miesiąc odkładają część wypłaty, aby móc regularnie pozwalać sobie na wyprawy w miejsca, w których jeszcze nie byli - albo takie, w których już byli, i które ich bezbrzeżnie zachwyciły. Jesteśmy pewni, że nasze obrazy kontynenty zachwycą takie właśnie niespokojne, nomadyczne dusze: i że z przyjemnością wykorzystają je do udekorowania swoich mieszkań. Obraz o dużym formacie przedstawiający wybrany kontynent, będzie cudownym uzupełnieniem aranżacji utrzymanych w wielu różnych stylach, choć wyobrażamy sobie, że szczególnie dobrze wyglądać będzie w salonie udekorowanym w stylu minimalistycznym albo w sypialni zainspirowanej stylem kolonialnym.

Wystrój tematyczny? Z naszymi obrazami to łatwe!

Skoro mówimy o stylach aranżacyjnych, nie sposób nie wspomnieć o pewnym bardzo wyrazistym i coraz popularniejszym trendzie, jaki można zaobserwować zarówno w wystroju domowych wnętrz, jak i w przypadku pomieszczeń firmowych, zwłaszcza takich jak kawiarnie czy restauracje. Są to aranżacje tematyczne: wybieranie motywu przewodniego i trzymanie się go w wystroju.

  • Jeśli planujesz udekorować wnętrze z motywem przewodnim, obraz kontynentów będzie jego idealnym uzupełnieniem: możesz, na przykład zawiesić mapę Azji na ścianie restauracji serwującej kuchnię Japonii, o wystroju zainspirowanym oszczędną estetyką zen, albo płótno z mapą Afryki - w salonie, którego wystrój nawiązuje do sztuki któregoś z afrykańskich krajów.  

Gratka dla dzieciaków

Na samym początku wspomnieliśmy lekcje geografii, i nie bez przyczyny: dla wielu osób to właśnie one są źródłem fascynacji podróżami. Nie sposób także pominąć milczeniem tego, że w kontekście szkolnej sali mapa to nie tylko ozdoba czy sentymentalna pamiątka, ale także - przede wszystkim! - materiał dydaktyczny i pomoc naukowa. Obraz kontynenty sprawdzi się więc zarówno w charakterze ozdoby (pięknej i pożytecznej!) pokoju dziecka albo nastolatka uczącego się geografii, jak i jako mocny, porządny element wystroju szkolnej sali.

Spośród wzorów dostępnych w naszym katalogu z łatwością wybierzecie takie, które mają dodatkową wartość edukacyjną: na przykład przedstawiające zasoby naturalne kojarzone z konkretnymi regionami czy zwierzęta występujące w rozmaitych zakątkach świata. Tego rodzaju ozdoba ma tę dodatkową zaletę, że jest właściwie uniwersalna, gdy chodzi o wiek i płeć dziecka, którego pokój ma ozdabiać: obrazy kontynenty (pod warunkiem, oczywiście, że nie będą miały typowo dziecięcych wzorów) będą wyglądać równie dobrze w pokoju małego chłopca, jak i w sypialni kochającej podróże nastolatki.