Obrazy wg wnętrz - Szkoła Językowa

Obrazy do szkoły językowej to przepis na praktyczny wystrój. Dzięki takiej ozdobie zwykła sala nabierze odpowiedniego klimatu, dzięki czemu nauka trudnej gramatyki i słówek stanie się bardziej przyjemna. Niezależnie bowiem od tego, czy jest to miejsce przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkolnej, czy dla dorosłych, każdy czuje się o wiele lepiej, gdy przebywa w ładnym i estetycznie urządzonym wnętrzu. Dodatkowo na takich płótnach mogą się znaleźć pomocne zwroty, cały alfabet czy trudne do zapamiętania wyjątki, które w ten sposób o wiele szybciej zapamiętamy. Obrazy do szkoły języków obcych to pewna inwestycja, która zaowocuje zadowoleniem naszych uczniów!

19 obrazów

 

Obraz do szkoły językowej ze słynnymi zabytkami

Zaczniemy od aranżacji, dzięki której przeniesiemy się do tego kraju, którego języka się właśnie uczymy. Jest to świetny sposób, żeby osadzić nasze trudy w szerszym kontekście. Gdy uczymy się czegoś w oderwaniu od rzeczywistości, szybko możemy się zniechęcić i stracić sens tego, co robimy. Jeśli jednak podczas każdych zajęć będziemy sobie przypominać, że jest to wiedza, którą możemy wykorzystać będąc na wakacjach czy rozmawiając z obcokrajowcami, to zupełnie inna sytuacja. Obraz do szkoły językowej może więc przedstawiać słynne obiekty danego państwa, urokliwe zaułki czy dobrze znane miejsca. Jeśli specjalizujemy się w nauce angielskiego, postawmy na brytyjskie akcenty – czerwone budki telefoniczne, Tower Bridge czy Big Ben lub nowojorskie wizerunki – żółte taksówki, Most Brookliński, sięgające chmur wieżowce lub Statuę Wolności. Możliwości mamy jednak znacznie więcej, bo i więcej języków można teraz poznawać. Wielbicielom francuskiego polecamy oczywiście Wieżę Eiffla lub panoramę Paryża, hiszpańskiego malownicze przedstawienia Barcelony lub Hawany (bo i na Kubie mówi się po hiszpańsku), a uczniom japońskiego rozległe widoki Tokio lub kwitnące wiśnie. Takie obrazy do szkoły językowej będą strzałem w dziesiątkę!

Pomocne w nauce obrazy do szkoły języków obcych

Obrazy do szkoły językowej nie muszą pełnić tylko funkcji estetycznej i dekoracyjnej. Możemy także sięgnąć po wzory, które pomogą uczniom w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy. W tej roli doskonale sprawdzą się typograficzne przedstawienia. Może to być wykaz pomocnych zwrotów, lista słówek skomponowana pod kątem określonej tematyki, trudne do zapamiętania zasady i wyjątki gramatyczne lub różnego rodzaju cytaty i powiedzenia typowe dla danej kultury i kraju. Jeśli w naszej szkole można się uczyć azjatyckich języków, ciekawą propozycją okażą się obrazy z alfabetem koreańskim, wietnamskim lub japońskim. W tym ostatnim przypadku mamy do wyboru aż trzy alfabety, ale tylko dwa z nich – hiragana i katakana – mają na tyle małą ilość znaków, że zmieszczą się na jednym płótnie. W zależności od tego, czy do naszej szkoły uczęszczają dzieci, czy dorośli, warto dopasować przedstawienia do wieku uczniów. Maluchom z pewnością spodobają się kolorowe i bajkowe dekoracje, które zachęcą je do nauki. W przypadku dorosłych możemy się skupić przede wszystkim na praktycznych aspektach takich ozdób.

Znane symbole i flagi, czyli pełny obraz szkoły językowej

Jeśli sale, w których odbywają się lekcje, są przestronne i mamy w nich dużo wolnego miejsca, to poza przedstawieniami słynnych zabytków czy reguł gramatycznych możemy także sięgnąć po różnego rodzaju symbole, które jednoznacznie kojarzą się z danym państwem. Obrazy do szkoły językowej będą się więc znacznie różnić od siebie. Sprawdźmy, na jakie warianty możemy się zdecydować. W przypadku języka angielskiego wzory mogą ukazywać czerwony, piętrowy autobus, królewskiego gwardzistę czy monarsze insygnia kojarzące się jednoznacznie z królową Elżbietą. Gdy mowa o języku greckim będą to elementy starożytnej architektury, oliwki lub zabytkowe maski teatralne, a gdy uczymy hiszpańskiego to z pewnością wybierzemy wizerunki byka ze słynnej korridy, kastaniety z tańca flamenco i sylwetkę kościoła Sagrada Familia. Alternatywą dla takich wzorów są obrazy z kolorowymi flagami. Jak widać, możliwości mamy naprawdę wiele, a wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności.