Obrazy wg kategorii - Ulice

Miasta stanowiły źródło inspiracji dla wielu artystów. Malarzy fascynowała zabytkowa architektura oraz gwar wielkich placów, ale także codzienność zwykłych ludzi. Szkicowano więc i malowano najbardziej ruchliwe ulice, kameralne zaułki, wąskie przejścia pomiędzy kamienicami. W taki sposób powstawały niezwykle oryginalne oraz nastrojowe obrazy. Uliczki to motyw, który pozostaje nadal aktualny i z powodzeniem może służyć nam również dziś podczas dekoracji domu. Przygotowaliśmy dla Was wiele wzorów w tej tematyce, a każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Jeżeli więc szukacie dla siebie (lub kogoś!) oryginalnych ozdób, zdecydowanie warto rozważyć właśnie obrazy. Stare uliczki zabytkowych miasteczek czy nowoczesne arterie wielkich metropolii – decyzja należy do Was!

Minimalistyczny obraz do salonu

Minimalistyczny obraz do salonu

Minimalistyczny wizerunek miasteczka idealnie wkomponuje się w jasne przestrzenie z dużą ilością roślin.
Obraz słoneczne ulice

Obraz słoneczne ulice

Piękne słoneczne miasto rozświetli i ociepli Twoje wnętrze każdego, nawet pochmurnego dnia!
44 obrazów
Obraz ulice Nowego Jorku

Obraz ulice Nowego Jorku

Jeśli lubisz gwar wielkiego miasta, to obraz z wiecznie tętniącym życiem na Times Square będzie idealnym uzupełnieniem Twojej przestrzeni!
Obraz ulice Florencji

Obraz ulice Florencji

Brakuje Ci kolorów w Twojej przestrzeni? Piękna Florencja na pewno spełni Twoje oczekiwania.
Obraz ulice Chicago

Obraz ulice Chicago

Obraz z ulicami wielkiego miasta dobrze sprawdzi się w monochromatycznym wnętrzu.
Obraz ulice nocą

Obraz ulice nocą

Pasjonujesz się nocną fotografią? Wizerunek rozświetlonego przez neony miasta zobrazuje we wnętrzu Twoje zainteresowania .
Obraz nowoczesne miasto

Obraz nowoczesne miasto

Nowoczesna młodzież potrzebuje nowoczesnych dodatków w pokoju. Nasza propozycja obrazu spełni najbardziej wygórowane oczekiwania!
Obraz kolorowe kamienice

Obraz kolorowe kamienice

Obraz ze sztokholmskimi kamienicami sprawi, że poczujesz się, jakbyś był w centrum tego kolorowego miasta!
Obraz akwarela z miasteczkiem

Obraz akwarela z miasteczkiem

Chcesz coś zmienić w Twoim otoczeniu? Zacznij od obrazu, który doda wnętrzu świeżości. Od razu pozbędziesz się nudy!
Obraz ulica w Portugalii

Obraz ulica w Portugalii

Niejeden zakochał się w klimatycznej Lizbonie! Uliczny wizerunek miasta dobrze sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu.

 

Ciekawe pomysły na obrazy – uliczki barwne jak same miasta

Opowiadając o naszym dzisiejszym temacie śmiało można zaryzykować stwierdzenie, iż nie ma na świecie dwóch identycznych uliczek. Wszystkie posiadają niepowtarzalny wygląd, unikatowy klimat oraz własny charakter. Dlatego też każda zasługuje na to, aby trafić na obraz! Uliczki mogą być wesołe i barwne, ale także nastrojowe czy refleksyjne (np. w przypadku czaro-białych wydruków). Dzięki temu otrzymujemy do dyspozycji naprawdę spory potencjał kompozycyjny. Aby nieco ułatwić dekorowanie mieszkania przy użyciu obrazów z uliczkami, przygotowaliśmy specjalnie garść przydatnych porad. Przekonajcie się sami, jak łatwo można z ich pomocą uzyskać ciekawe i niebanalne efekty!

Malownicze obrazy: stare uliczki miast Europy

Każda z europejskich stolic jest na swój sposób piękna. Choć oczywiście możemy podziwiać je za ich ogrom oraz nowoczesną architekturę, to jednak turystów przyciąga zwykle zabytkowa część tych miast. Nie bez powodu! Aura przeszłości, która w takich miejscach potrafi być wręcz namacalna, często intryguje i fascynuje. Oczywiście nic nie zastąpi wspomnień z odwiedzenia wyjątkowego miejsca na żywo, jednak spróbowaliśmy przenieść nieco tego zatrzymanego w czasie piękna na nasze obrazy. Stare uliczki w formie nadruku na płótnie to dekoracja, która idealnie dopełni klasyczny salon albo tradycyjne urządzony gabinet. ego rodzaju wzory zachwycają swoją estetyką, kojarzącą się z pocztówkami z początku XX wieku. 

Które z miast Europy posłuży za temat naszej dekoracji? Oczywiście każda z dostępnych opcji posiada swoje niezaprzeczalne zalety. Decydująca jest jednak ich ogólna stylistyka, a także możliwość skutecznego połączenia danego wzoru z kolorami pomieszczenia. Na szczęście dysponujemy olbrzymim wyborem w tych kwestiach. Obraz uliczki włoskiej, greckiej, angielskiej czy francuskiej – każdy z nich będzie prezentować się nieco inaczej. 

Obrazy na płótnie – uliczki wielkich metropolii

Choć klasyka mimo upływu czasu pozostaje stylowa, to estetyka nowoczesna również bezsprzecznie posiada swój urok. Jeżeli mamy co do tego jakieś wątpliwości, to wystarczy rzut oka na obrazy przedstawiające ulice wielkich miast. Tego rodzaju wzory oferują nam zupełnie inną kolorystykę i stylistykę niż klasyczne grafiki z zabytkowymi kamienicami i z tego powodu sprawdzą się w zupełnie innych aranżacjach. W ciekawy sposób możemy je wykorztać do urozmaicenia nieco modernistycznej sypialnii albo ściany mieszkania w stylu industrialnym. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie fotografii najbardziej znanych ulic świata: Broadway'u, Champs-Élysées czy Wall Street. Co ważne, niemal w każdym miejscu domu możemy z powodzeniem umieścić takie obrazy. Uliczki nowoczesne, pełne markowych samochodów oraz przeszklonych drapaczy chmur, w niczym nie ustępują tym klasycznym, rodem ze starych zdjęć!

Kuchenny obraz: uliczka włoska

Kuchnia nie jest raczej pomieszczeniem, w którym w pierwszej kolejności widzielibyśmy obrazy jako dekorację. Warto jednak zweryfikować ten pogląd! W naszej opinii również w tym wnętrzu doskonale sprawdzą się takie ozdoby - zwłaszcza jeśli uliczki przedstawione na obrazach dobierzemy pod kątem kuchennego stylu. Przykładem takiego dobrego połączenia mogą być włoskie zaułki. Każdemu kto choćby raz był w Italii, na pewno skojarzą się one ze straganami pełnymi świeżych warzyw i owoców, a także urokliwymi, nastrojowymi lokalami pod gołym niebem. Taki widok aż prosi się o przeniesie do kuchni! Gwarantujemy, że posiłki (nie tylko rodem z kuchni włoskiej!) przyrządzone pod tego typu obrazem będą smakować znakomicie!