Plakaty wg kategorii - Typograficzne • Plakaty na ścianę

Wystarczy nawet pobieżne przejrzenie blogów czy czasopism wnętrzarskich, aby szybko dojść do wniosku, że plakat typograficzny to obecnie jedna z najpopularniejszych dekoracji, i to w wielu różnych stylach. Cóż, trudno się dziwić: plakaty typograficzne na ścianę występują w niemal nieskończonej liczbie odmian, dzięki czemu naprawdę nie jest łatwo się nimi znudzić, a do tego są na tyle uniwersalne, że nadają się do każdego wnętrza! Dodajmy do tego fakt, że plakat w ogóle jest bardzo modną i chętnie stosowaną ozdobą wnętrza, a szybko okaże się, że plakaty typograficzne, po polsku czy w dowolnym innym języku, to po prostu przepis na sukces. Nie wierzysz? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na to, w jaki sposób zastosować je we wnętrzu!

93 plakatów

 

Styl od A do Z: mamy plakat typograficzny do każdego mieszkania!

Litery to wynalazek stary jak świat – no, może nie „jak świat”, ale zdecydowanie „jak historia”, ponieważ to właśnie od wynalezienia pisma rozpoczął się jej bieg. Liczą więc sobie już dosłownie tysiące lat! A skoro są takie stare, to dlaczego można odnieść wrażenie, że wszelkiego rodzaju wzory typograficzne – od koszulek z napisami poprzez ozdobione pięknymi literami kubki i inne bibeloty aż po prezentowane tu przez nas plakaty typograficzne na ścianę – zrobiły się naprawdę popularne dopiero w ciągu dosłownie ostatnich kilku lat?

Wielką popularność, jaką od jakiegoś czasu cieszy się plakat typograficzny i jego typograficzni kuzyni, można tłumaczyć na wiele sposobów – i owszem, próbuje się to robić. Niektórzy uważają, że plakaty typograficzne (Allegro i inne serwisy potwierdzają ich popularność – by nie wspomnieć o, żeby daleko nie szukać, naszej własnej przepastnej kategorii zbierającej w jednym miejscu plakaty typograficzne na ścianę wybrane spośród milionów wzorów w katalogu naszego sklepu) zawdzięczają swoją obecną popularność wielkiej modzie na minimalizm: bo czy można sobie wyobrazić coś bardziej minimalistycznego niż czarne litery na białym tle? Inni sugerują, że chodzi o ogólną modę na wzory geometryczne: w końcu czy litery nie są po prostu nieco bardziej skomplikowanymi kształtami geometrycznymi? Jeszcze inni przekonują, że ogólnie, jako społeczeństwo, zaczęliśmy wreszcie bardziej doceniać design, i w związku z tym staliśmy się nieco bardziej czuli właśnie na takie detale jak krój pisma. Co do nas, uważamy, że bez względu na to, co Was do nich przekonało, plakaty typograficzne na ścianę to zawsze dobry pomysł! Mamy dla Was kilka propozycji tego, w jaki sposób można je wykorzystać do stworzenia intrygującej dekoracji wnętrza.

Plakaty typograficzne po polsku, czyli Polacy nie gęsi

W kwestii plakatów z napisami – inspirującymi, romantycznymi, zabawnymi, podniosłymi, motywującymi… - powiedziano już chyba wszystko, co się dało. Jest jednak pewien trend, który jeszcze wcale się nie przeżył: to plakaty z napisami w języku polskim! Taki plakat typograficzny jest nie tylko zaskakujący (w końcu miażdżąca większość dekoracji tego rodzaju ozdobiona jest napisami w języku angielskim, prawda?), ale także oryginalny, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Polskojęzyczny plakat typograficzny w ramie sprawdzi się w dowolnym wnętrzu, którego wystrój stworzony został z przymrużeniem oka i ze zdrową dawką poczucia humoru – bez względu na to, czy ma nim być domowy salon, kuchnia czy przedpokój!

W jakim wnętrzu sprawdzi się plakat typograficzny?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: nie ma miejsca, w którym plakat typograficzny mógłby się nie sprawdzić! Ponieważ wybierasz wzór spośród tysięcy dostępnych opcji, a potem tylko przekazujesz nam plakaty typograficzne do wydruku, zawsze możesz wybrać wzór, który będzie Ci odpowiadał i będzie doskonale dopasowany do charakteru dekorowanego wnętrza. Mamy nawet dla Ciebie kilka sugestii! Pomyśl tylko:

  • romantyczna sypialnia udekorowana w stylu shabby chic będzie wyglądała cudownie, jeśli ozdobi ją plakat typograficzny w ramie utrzymany w równie eterycznej, pełnej nostalgicznego uroku stylistyce, na przykład przedstawiający napisy wyglądające jak pełne zawijasów pismo odręczne;
  • skandynawski salon będzie wyglądałbardzoładnie, gdy wybierzesz plakat typograficzny do wydruku przedstawiający zabawny napis w żywych kolorach.
  • pokój dziecka to miejsce szczególnie odpowiednie dla tego rodzaju dekoracji: plakat typograficzny z pięknie zapisanymi kolejnymi literami alfabetu będzie nie tylko ozdobą, ale także ułatwieniem żmudnej nauki liter!

Plakat typograficzny: w ramie czy bez?

Kiedy już wybierzesz swój plakat typograficzny do wydruku, na pewno będziesz zastanawiać się, czy warto zlecić nam oprawienie go. Zdecydowanie warto! Choć każdy nasz plakat typograficzny drukowany jest na wysokiej jakości papierze plakatowym i zawsze z wykorzystaniem technologii supertrwałego druku lateksowego HP Latex, to właśnie rama sprawia, że dekoracja wygląda lepiej i bardziej elegancko, a do tego łatwiej daje się przenosić. Rama zabezpiecza także plakat przed różnego rodzaju zabrudzeniami i drobnymi uszkodzeniami, dzięki czemu może on wyglądać dobrze jeszcze dłużej! To oprawa jest tym, co sprawia, że plakat można łatwo zawiesić - albo postawić, jeśli w tym względzie preferujesz swobodny styl boho - w dowolnie wybranym miejscu.