Plakaty wg kategorii - Australia

Co powiesz na nieco egzotyczny, nieco wakacyjny i z pewnością niezwykle efektowny plakat? Australia to kontynent pełen zaskakujących zwierząt, tropikalnych roślin i wielkich miast, w których znajdują się znane na całym świecie budowle. Jeśli jesteś miłośnikiem obcych kultur, uwielbiasz podróżować i marzysz o tym, by odwiedzić to państwo, to na Twojej ścianie nie może zabraknąć ozdoby z zabawnym kangurem, rzeźbionym w drewnie bumerangiem lub wizerunkiem opery w Sydney. Plakat z Australią sprawdzi się nie tylko w wystroju etno lub boho. Taki akcent ożywi także nowoczesny salon i będzie świetną dekoracją w pokoju nastolatka. Zastanawiasz się, jaki wzór wybrać? Poniżej zebraliśmy garść inspiracji specjalnie dla Ciebie!

49 plakatów

 

Morski plakat - Australia w wystroju salonu

Gdy myślimy o Australii, z pewnością większości z nas jako pierwsze przychodzą do głowy kangury i misie koala, które śpią na gałęziach najedzone liśćmi eukaliptusa. Tymczasem znajdziemy tam nie tylko zabawne zwierzaki, ale także przepiękne pejzaże, a także panoramy wielkich, nowoczesnych metropolii. Jeśli jesteśmy miłośnikami cywilizacji i tętniących życiem miast, to zamiast Nowego Jorku, Tokio czy Pekinu możemy sięgnąć po Sydney, Melbourne czy Perth. Dlaczego proponujemy taki plakat? Australia pojawia się w aranżacji wnętrz o wiele rzadziej niż amerykańskie czy europejskie akcenty, dlatego decydując się na taką ozdobę, zagwarantujemy sobie niepowtarzalny wystrój. Co powiesz na panoramę stolicy, widzianą z lotu ptaka, lub graficzny wzór ukazujący najważniejsze obiekty Sydney? Z kolei miłośnikom natury z pewnością spodobają się nasze malownicze pejzaże. Do wyboru są morskie wybrzeża o wzburzonych falach, czerwone pustynie z rachitycznymi drzewkami, gęste lasy deszczowe, a także podwodne widoki z kolorowymi rafami koralowymi, wśród których pływają nakrapiane żółwie.

Pomysł na malowniczy plakat? Australia i jej przyroda w Twojej sypialni

Sypialnia w australijskim wydaniu? Dlaczego nie! Wystarczy, że wprowadzimy do aranżacji kilka odpowiednio dobranych dodatków. W tym rejonie świata znajdziemy zarówno unikalną roślinność, jak i niespotykane gdzie indziej gatunki zwierząt. I właśnie na tych dwóch aspektach będzie się opierać przygotowana przez nas stylizacja wnętrza. Pierwszą propozycją jest wizerunek zaspanego misia koala, siedzącego na drzewie eukaliptusowym. Ten wieczny śpioch będzie pasował jak ulał do wystroju sypialni. Jeśli zależy nam jednak na nieco bardziej oryginalnym przedstawieniu, polecamy zabawne dziobaki, kolczatkę, przypominającą egzotyczną wersję naszego jeża, a wszystkim odważnym agamę, która wygląda jak mały smok. Dla wielbicieli egzotycznych roślin przygotowaliśmy inny plakat. Australia to nie tylko eukaliptusy, ale także opuncje o kolorowych kwiatach, figowce i palmy oraz unikalne drzewa, których pnie przypominają swym kształtem szklane butelki.

Nowoczesny plakat w młodzieżowej aranżacji

A czy w pokoju nastolatka sprawdzi się Australia? Plakat po angielsku z minimalistyczną, kolorową grafiką będzie wyglądał znakomicie w nowoczesnej, młodzieżowej aranżacji. Nie decydujmy się jednak na mapę, prezentującą krainy geograficzne, najważniejsze miasta czy rzeki, ponieważ z pewnością taką dekoracją nie zachwycimy żadnego nastolatka. Zamiast tego wybierzmy wzór, przypominający flagę tego państwa lub kompozycję składającą się z piktogramów, prezentujących symbole tego kontynentu: most w Sydney, budynek opery, kangura, dziobaka i bumerang kojarzony z australijskim plemieniem Aborygenów. Szukając plakatu, wybierzmy taki wzór, który będzie utrzymany w estetyce flat design. Uproszczony rysunek i ograniczona paleta barwna będą się świetnie prezentować w nowoczesnym pokoju.  

Bajkowy plakat: Australia pełna kangurów w dziecięcym pokoju

Jaką ozdobę przygotowaliśmy do pokoju dziecka? Do głowy przychodzi nam chyba tylko jeden plakat. Australia to kraina kangurów. Ten zabawny gatunek nie ma sobie równych na całym świecie. Jeśli nasz maluch kocha zwierzęta, to wybór dekoracji jest oczywisty. Znajdźmy rysunkowy wizerunek tego zwierzaka, który będzie przypominał postać z kreskówki lub, jeśli nasza pociecha jest już nieco większa, zdecydujmy się na fotografię, ukazującą całą rodzinę kangurów, wypoczywających na trawie. Nie musimy jednak ograniczać się tylko do jednego plakatu. Jeśli pokój jest wystarczająco przestronny, zawieśmy dwa, a nawet trzy przedstawienia. Obok kangura niech znajdzie się dziobak i zaspany miś koala.