Tapety wg kategorii - Storczyki

Dom pełen kwiatów to marzenie niejednej gospodyni. Kwiaty, ze względu na swą łagodność i delikatność, stanowią wspaniałą dekorację każdego wnętrza, “oswajając” je i czyniąc przytulniejszym. Co więcej, są one niezwykle uniwersalne i można robić z nich dowolne kompozycje oraz wykorzystywać je jako motyw w innych ozdobach. Jednymi z najbardziej prostych, a zarazem urokliwych kwiatów, są storczyki. Ten gatunek świetnie sprawdza się w roli dekoracji wnętrz, i to zarówno jako żywy kwiat w doniczce, jak i widniejący… na przykład na ścianie. Poznajcie tapety storczyki - ozdoby, które przemienią Wasz dom w prawdziwy tajemniczy ogród. 

Tapeta kwiaty i motyle

Tapeta kwiaty i motyle

Czarno-biała tapeta z gęstym motywem kwiatowym urozmaici wnętrze. Niech zdobi jedną ścianę, kontrastując z surowością całej aranżacji.
Tapeta tropikalne rośliny

Tapeta tropikalne rośliny

Ta modna i bardzo odważna propozycja spodoba się nastolatkom oraz wszystkim fanom nowoczesnego wnętrzarstwa!
Tapeta egzotyczne storczyki

Tapeta egzotyczne storczyki

Feeria kolorów! Kwiecista tapeta będzie tłem dla nowoczesnej kompozycji we wnętrzu salonu lub kuchni.
Tapeta kolorowe storczyki

Tapeta kolorowe storczyki

Kwiaty, kropki i soczyste kolory - pas tapety między szafami kuchennymi "podkręci" styl wnętrza!
Tapeta kwiaty styl vintage

Tapeta kwiaty styl vintage

Kwiatowe motywy sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale np. jako dekoracja sali restauracyjnej.
Tapeta kwitnące kwiaty storczyków

Tapeta kwitnące kwiaty storczyków

Ściana to wymarzony nośnik stylu! Jedną z płaszczyzn pokryjmy tapetą z mocnym, wielobarwnym motywem storczyków.
Tapeta motyw orchidei

Tapeta motyw orchidei

W minimalistycznej przestrzeni znajdźmy miejsce dla kolorowego detalu. Może być nim tapeta z kwiatami orchidei.
Tapeta purpurowe storczyki

Tapeta purpurowe storczyki

Oryginalnym dopełnieniem klasycznej kuchni będzie nowoczesna tapeta w intensywnych kolorach.
Tapeta orchidea czarno-biała

Tapeta orchidea czarno-biała

Motyw storczyków może znaleźć się nie tylko w kobiecym wnętrzu. Czarno-białe kwiaty mają charakter!
Tapeta rajskie ptaki i kwiaty

Tapeta rajskie ptaki i kwiaty

Tropikalna kraina? Nie, to nasz salon! Egzotyczny motyw ścienny ubarwi dotychczas nudne wnętrze.
Tapeta storczyki na ścianie

Tapeta storczyki na ścianie

Pośród tysięcy fascynujących tapet z kwiatami, z pewnością znajdziecie swój ulubiony motyw do sypialni.
Tapeta ścienna ze storczykami

Tapeta ścienna ze storczykami

Eleganckie wnętrze warto uzupełnić o subtelne dodatki. Tapeta będzie pięknym zwieńczeniem aranżacji.

 

Tapeta storczyk na ratunek ponuremu wnętrzu

Tapety ścienne z motywem kwiatów to subtelna i delikatna dekoracja, która zdobiąc wnętrze, jednocześnie nie narzuca się patrzącemu. Można dopasować ją właściwie do każdego pomieszczenia i wykorzystać w dowolny sposób: tapeta storczyk może zdobić wszystkie ściany albo tylko jedną, można też użyć jej nieco bardziej oszczędnie, na przykład tylko w postaci paska nad łóżkiem albo intrygującego dekoru w przedpokoju. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko, jak zwykle, zależy od naszej wyobraźni. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację wnętrza z udziałem tej pięknej ozdoby ściennej.

Tapety ze storczykami - dekoracje stworzone do sypialni

Chyba trudno wyobrazić sobie pomieszczenie inne niż sypialnia, do którego tak bardzo pasowałyby motywy kwiatowe. Tapeta ścienna storczyk sprawdzi się szczególnie w przypadku wnętrz urządzonych w stylu romantycznym lub pokrewnym. Tam, gdzie panuje dużo pudrowych barw, a wokół pełno jest miękkich i delikatnych kształtów, kwiaty czują się najlepiej. A co jeszcze można zarobić, by wyeksponować piękno nowego wzoru na tapecie? Oto kilka podpowiedzi:

  • Tapety storczyki najlepiej czują się w towarzystwie jasnych, nienarzucających się kolorów. Idealnie sprawdzą się więc tutaj biele, szarości czy “wyblakłe” róże. Nie znaczy to jednak, że bardziej odważne osoby nie mogą nieco poeksperymentować! Jeśli dwie ściany pomalujemy na biało, na trzeciej umieścimy wspomnianą tapetę, a czwarta będzie na przykład w kolorze fuksji, to również uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Nigdy nie zaszkodzi popróbować nowych aranżacji.
  • Tapeta storczyk doskonale czuje się w lekkich, łagodnych wnętrzach. Znacznie łatwiej będzie nam dopasować ją do delikatnych i subtelnych mebli niż do ciężkich i masywnych zestawów. Również tutaj można zrobić jednak wyjątek, byle dokonać tego z głową. Ciekawe zestawienie uzyskamy na przykład, łącząc tapety storczyk z dużymi, ale niezbyt “bogatymi” meblami. Mogą one posiadać cechy nadające im delikatności, takie jak wygięte nóżki, ozdobne uchwyty i tak dalej. Ważne, by wszystko robić z umiarem i uważnie dobrać do siebie wszystkie dodatki.
  • W zależności od tego, jak bardzo widoczne na ścianie są nasze tapety storczyki, możemy dodatkowo umieścić w pokoju inne kwiatowe dekoracje, albo powstrzymać się od tego kroku. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, pamiętajmy, żeby pozostałe motywy kwiatowe dopełniały główny wzór, znajdujący się na tapecie.

Tapety 3d. Storczyki, z których bije przebojowość

Kwiatowe tapety świetnie nadają się także jako ozdoby do przestrzeni dziecięcej - szczególnie, jeśli chodzi o pokój małej dziewczynki. By nadać pomieszczeniu intrygującego charakteru, warto powiesić tam tapety 3d storczyki. Te niezwykłe trójwymiarowe dekoracje ożywią dziecięcą sypialnię, wprowadzając tam energetyczny nastrój. Tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, warto zadbać o właściwy bilans kolorystyczny - zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ozdoby ścienne tworzące złudzenie optyczne są bardzo obciążające dla wzroku. Nie możemy więc dopuścić, by nasze dziecko było przez to zmęczone i rozdrażnione. Na szczęście łatwo można zaradzić temu problemowi, poczynając od umieszczania tapety 3d storczyki w miejscu, na które dziecko spogląda rzadziej. Na pewno nie może być więc to ściana przy biurku do nauki… ale ściana za plecami siedzącego tam dziecka już jak najbardziej! Dobrze, gdyby efekt trójwymiarowości widniał tylko na jednej ścianie. Pozostałe, dla równowagi, można pomalować na biało. Warto zadbać także o to, by w pokoju było wiele żywych, zielonych roślin; zieleń działa bowiem kojąco na układ nerwowy. Taki zabieg sprawdzi się w każdej przestrzeni, gdzie mieści się jakiś przytłaczający element.

Tapeta storczyk do salonu z duszą

Do tej pory dużo pisaliśmy o motywach storczyków w sypialni. Nie można jednak zapominać, że dekoracje te idealnie pasują również do salonu! Jeśli pokój jest duży, tapety storczyki mogą zajmować nawet wszystkie cztery ściany - oczywiście pod warunkiem, że będą one odpowiednio subtelne. W naszej ofercie nie brak jednak delikatnych, jasnych wzorów, które zdadzą egzamin w każdym pokoju dziennym. W ich towarzystwie najlepiej będzie prezentować się duża, puszysta kanapa, kominek na prawdziwe drewno oraz elegancka, jasna podłoga. Tapeta ścienna storczyk to uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną mieszkać we wnętrzu nowoczesnym, ale jednocześnie nie pozbawionym duszy.