Obrazy wg wnętrz - Szkoła

Wielu osobom szkolna sala wciąż kojarzy się z pomieszczeniem pustym, skromnym, czy nawet mało ciekawym. Pora zmienić ten stereotyp! Współczesne klasy powinny być przecież kolorowe oraz ciekawe, tak aby nauka szła uczniom łatwo i dostarczała im satysfakcji. W Myloview mamy na to niezawodny sposób – obrazy do szkoły. Tego rodzaju dekoracje potrafią nie tylko uatrakcyjnić wygląd dowolnej sali, ale również ułatwić samo przyswajanie wiedzy. Jest to możliwe dzięki temu, iż wzory z naszej oferty pełne są praktycznych, przydatnych dla uczniów informacji. Przykładowo obrazy do klasy, w której prowadzi się zajęcia z podstaw czytania i pisania, przedstawiają wszystkie litery alfabetu oraz zaczynające się na nie słowa. Możliwości jest jednak znacznie więcej – przekonajcie się o tym sami!

22 obrazów

 

Nauka i obrazy – do szkoły marsz!

Szkoły są miejscem, w którym dzieci spędzają znaczną część swojego czasu. Tym bardziej powinniśmy zadbać o to, aby ich pobyt w tym budynku był komfortowy oraz przyjemny. Jak zaznaczyliśmy już we wstępie, pomóc mogą nam w tym różnego rodzaju dekoracje, w tym właśnie obrazy. W jaki sposób wybrać jednak odpowiednie wzory? W pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć efekt, jaki chcemy osiągnąć. Pragnąc uatrakcyjnić szkolne korytarze, możemy sięgnąć niemal po dowolną neutralną tematykę. Chcąc jednak ozdobić główny hol, warto zdecydować się na bardziej elegancki obraz. W takim miejscu doskonale sprawdzi się na przykład płótno przedstawiające szkolnego patrona. Dobrym pomysłem będzie także oprawienie takiej dekoracji w ramę. Jeszcze inne wzory powinny nas zainteresować, kiedy szukamy ozdób do szkoły specjalistycznej – prowadzącej zajęcia językowe lub taneczne.

Mapy, flagi, zabytki – obrazy idealne do szkoły lingwistycznej

Nie tylko dzieci uczęszczają do szkół. Nowych rzeczy uczymy się przecież przez całe życie. Wielu dorosłych pragnie na przykład poznać nowy język. Na rynku nie brakuje więc szkół oferujących specjalne kursy lingwistyczne i zajęcia z obcokrajowcami. Jeśli pragniemy pokonać konkurencję i sprawić, aby klient trafił właśnie do nas, powinniśmy zadbać nie tylko o skuteczność nauczania, ale także sprawić, iż pomieszczenia lekcyjne będą atrakcyjne oraz przyjazne Na tym polu znakomicie sprawdzą się właśnie obrazy. Szkoły specjalizujące się w nauce języków mogą sięgnąć po dekoracje o różnorodnej tematyce. W pierwszej kolejności warto rozważyć wzory przedstawiające flagi oraz mapy innych krajów. Tego typu ozdoby będą pasować do sal poświęconych konkretnym językom. W recepcji możemy natomiast wykorzystać obrazy ukazujące najbardziej znane zabytki różnych państw, jak na przykład francuską Wieżę Eiffla czy włoskie Koloseum.

Jak wybrać obrazy do szkoły specjalizującej się w nauce tańca?

Szkoły tańca są miejscami, które aż kipią energią. Dekoracje w takich wnętrzach również powinny być żywe i pobudzające. Szukając więc obrazów do szkoły oferującej naukę tańca, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wzory o intensywnych, wyrazistych kolorach. Warto również zauważyć, iż takie ozdoby wcale nie muszą odwoływać się tematyką do tańca. Na ścianach sal do ćwiczeń równie dobrze sprawdzą się grafiki abstrakcyjne lub kubistyczne. Najważniejsza jest bowiem ich ogólna estetyka. Oczywiście, jeśli nasza szkoła specjalizuje się nie w tańcach nowoczesnych oraz szybkich, a bardziej klasycznych, to dla odmiany warto sięgnąć po obrazy ukazujące taniec, jednak bardziej stonowane i spokojne.

Pouczająca dekoracja: obrazy do klasy geograficznej

Sucha, teoretyczna wiedza bywa dla dzieci bardzo trudna do przyswojenia. Dlatego też nauczyciele coraz chętniej korzystają z różnych, praktycznych pomocy naukowych. W Myloview postanowiliśmy udowodnić, iż w tej roli sprawdzą się również dekoracje! Obrazy do szkoły warto wykorzystać nie tylko podczas uatrakcyjnienia wnętrza klas. Odpowiednio wybrane wzory będą świetną i przystępną pomocą edukacyjną dla uczniów. Przykładowo dekoracje na ścianach klasy geograficznej mogą ukazywać mapy polityczne lub fizyczne (hipsometryczne) konkretnych regionów, ciekawostki geologiczne (jak wulkany) albo roślinność różnych kontynentów. Oczywiście to dopiero sam początek możliwości. Równie kreatywnie i pomysłowo możemy wybrać odpowiednie wzory do sal poświęconych innym przedmiotom – biologii, plastyce, czy nawet matematyce.

Odrobina humoru nie zaszkodzi! Obrazy szkoły na wesoło

Nie da się ukryć, iż kilka godzin nauki z rzędu potrafi być męczące, wyczerpujące i stresujące. Czasem warto więc w trakcie przyswajania nowej wiedzy znaleźć sobie odskocznię od trudnego materiału. W szkole może być nią... odrobina humoru! W naszej ofercie odnajdziecie sporo obrazów, które do tematu nauki podchodzą z przymrużeniem oka. Jesteśmy niemal pewni, iż nieco dystansu pomoże przebrnąć nawet przez najtrudniejszy materiał z nielubianego przedmiotu!