Tapety wg kategorii - Jaszczurki

Świat przyrody pełny jest ciekawych gatunków, z których piękna oraz uroku często nie zdajemy sobie sprawy. Postępując nieco na przekór, postanowiliśmy zainspirować się takimi właśnie zwierzętami, projektując nasze tapety. Jaszczurki to pierwszy z proponowanych przez nas motywów. Choć gady zazwyczaj nie kojarzą się zbyt pozytywnie, to spróbujemy dziś przekonać Was o ich atrakcyjności! Jaszczurki to zwierzęta o wspaniałych, bardzo zróżnicowanych cechach, kolorach oraz kształtach, które świetnie się sprawdzą w postaci powtarzalnego wzoru na ścianie.

Tapeta szare salamandry

Tapeta szare salamandry

Egzotyczny trend w minimalistycznym wydaniu - tapeta z jaszczurkami to pomysł na nowoczesną, oryginalną sypialnię.
Tapeta egzotyczne gady

Tapeta egzotyczne gady

Tak udekorowany pokój młodzieżowy nabierze charakteru. Ciemną tapetę zestawmy z meblami w klasycznych kolorach.
Tapeta kolorowe jaszczurki

Tapeta kolorowe jaszczurki

Tapeta z barwnymi jaszczurkami skutecznie zdynamizuje wnętrze i wprowadzi do niego sporą dawkę pozytywnej energii.
Tapeta tropikalne jaszczurki

Tapeta tropikalne jaszczurki

Moda na egzotykę ma wiele oblicz - tym razem stawiamy na zwierzęce motywy. Tapety w jaszczurki spodobają się nastolatkom.
Tapeta wzór z jaszczurkami

Tapeta wzór z jaszczurkami

Czerń, biel i szarość to połączenie idealne, którym warto zainspirować się w trakcie prac aranżacyjnych w pokoju dziecka.
Tapeta czarno-białe jaszczurki

Tapeta czarno-białe jaszczurki

Tapeta ścienna z jaszczurkami w czerni i bieli to propozycja dla odważnych poszukiwaczy oryginalnego stylu we wnętrzach.
Tapeta egzotyczny motyw

Tapeta egzotyczny motyw

Kolorowe jaszczurki mogą towarzyszyć najmłodszym: gwarantujemy, że taka tapeta spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.
Tapeta gekony - dla nastolatka

Tapeta gekony - dla nastolatka

Ciemny wzór na tapecie kontrastuje z minimalistycznym wystrojem wnętrza, tworząc ciekawy efekt wizualny w pokoju młodzieżowym.
Tapeta małe jaszczurki - dla dzieci

Tapeta małe jaszczurki - dla dzieci

Wystarczy, że na jednej ścianie znajdzie się tapeta z kolorowymi, egzotycznymi gadami, a całe wnętrze wypełni wakacyjna atmosfera.
Młodzieżowa tapeta ze zwierzętami

Młodzieżowa tapeta ze zwierzętami

Pastelowy pokój nastolatki: dynamiczny wzór ścienny podkreśli eklektyczny charakter młodzieżowej przestrzeni.

 

Egzotyczne tapety: jaszczurki, mieszkańcy dżungli

Kiedy przyglądamy się jaszczurkom, ich wygląd od razu nasuwa nam skojarzenia z egzotyką, odległymi, gorącymi pustkowiami i upalnymi tropikami. Gady te potrafią przybrać niemal wszystkie kolory tęczy (i nie mamy na myśli wyłącznie kameleonów!). Co więcej, niektóre ich gatunki wyposażone są dodatkowo w groźnie wyglądające kolce albo grzebienie. Zdarzają się nawet osobniki, które wręcz do złudzenia przypominają miniaturowe smoki! Jeśli więc marzycie o oryginalnej dekoracji przestrzeni, zdecydujcie się na tapety jaszczurki. Wnętrze, do którego wybierzemy takie wzory, nabierze wyrazistego charakteru, a my sami poczujemy się niczym podczas wyprawy do dżungli albo wędrówki po pustyni!

Jeżeli posiadamy w mieszkaniu dużo roślinności, to bardzo dobrym pomysłem będzie właśnie taka egzotyczna tapeta. Jaszczurki w naturalnym środowisku wspaniale prezentują się pośród traw i zarośli. Równie ciekawie może prezentować się więc kompozycja stworzona z przedstawiającego je wzoru oraz naszych domowych kwiatów i roślin. Kolejną interesującą opcją aranżacyjną jest połączenie tego rodzaju tapet z dodatkami, które także kojarzą się z egzotyką lub patrząc szerzej – podróżami. Do takiego rozwiązania, najlepiej nadadzą się ozdoby bambusowe, drewniane figurki oraz wszelkiego rodzaju pamiątki z naszych wycieczek.

Kolorowa tapeta: jaszczurki w pokoju dziecięcym

Różnorodna kolorystyka jest olbrzymią zaletą, jeżeli poszukujemy wzoru tapety do pokoju dziecięcego. Małych przyrodników mogą także zafascynować ciekawe kształty jaszczurek, przywodzące niekiedy na myśl dinozaury albo stwory rodem z baśni. Oczywiście wzory skierowane do najmłodszych będą wykonane w dopasowanym do ich gustów stylu, kojarzącym się z kreskówkami lub komiksami. Uśmiechnięte, radosne i wzbudzające sympatię zwierzaki to bardzo popularny motyw, chętnie wybierany na dziecięce tapety. Jaszczurki na nich stylizowane są na urocze postacie z bajek. Jeżeli więc i nasza pociecha jest właśnie na tym etapie, że od puchatych kotków czy piesków woli bardziej „niezwykłe” zwierzęta, śmiało możemy zaproponować jej właśnie taki wzór dekoracji do pokoju.

Czarno-białe tapety – jaszczurki w dwóch kolorach

Kiedy coś rysujemy lub szkicujemy, a naszym celem jest zwrócenie uwagi na kształt lub kontury, często warto zrezygnować z koloru, tak aby nie dekoncentrował on uwagi. Ponieważ jaszczurki należą do tych zwierząt, których budowa potrafi wzbudzić nasze zdumienie, postanowiliśmy zaprojektować serię wzorów tapet, przedstawiających je tylko w dwóch kolorach. Dzięki temu uwypuklony zostaje charakterystyczny kształt tych gadów. Nie należy jednak sądzić, iż ten rodzaj wzorów jest nieciekawy lub pozbawiony szczegółów. Wręcz odwrotnie! Minimalistyczna kolorystka pozwala położyć nacisk na detale. Dzięki temu, ważny jest również sam styl wykonania grafiki. Może on więc przypominać rysunek z atlasu zwierząt, motyw plemienny albo tatuaż. Każda z opcji jest nieco inna w wyrazie, dzięki czemu łatwo odnajdziemy coś pasującego akurat do naszego mieszkania.

Czarno-białe tapety w oczywisty sposób najlepiej sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych i skromnych. Jeżeli umieścimy je w pomieszczeniu bogatym w dodatki, mogą wiele stracić na swoim efekcie. Nie oznacza to jednak, iż przestrzeń wokół nich musi pozostać koniecznie pusta – pamiętajmy jednak, aby dekorować ją z umiarem. Takie tapety w minimalistycznym stylu mogą też odciążyć zbyt dynamiczne wnętrze. Przed wyborem tego rodzaju wzoru, warto również wziąć pod uwagę oświetlenie pomieszczenia. Tapety, na których dominuje kolor czarny, mocno przyciemnią wnętrze, a analogicznie te o białym tle skutecznie je rozjaśnią. Rozważmy więc wcześniej, jaki konkretnie efekt zamierzamy osiągnąć.