Obrazy wg kategorii - Zdrowie

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze w naszym życiu jest zdrowie. Obrazy przedstawiające różne aspekty tego zagadnienia, pozwolą nam nie tylko o siebie zadbać, ale będą także ostrzeżeniem przed tym, co może się stać, gdy będziemy lekceważyć najważniejszy dar, jaki mamy. Kluczem do tego, żeby nie dać się chorobie, jest z pewnością profilaktyka, kontrolne wizyty u lekarza, ruch fizyczny, a także odpowiednie odżywianie. Powinniśmy być czujni i wnikliwie obserwować nasze ciało, gdy pojawią się pierwsze niepokojące symptomy. To zapewni nam świetną kondycję od stóp po… zdrowe gardło. Obrazy z naszej kolekcji sprawdzą się w szpitalu, gabinecie lekarskim, a także w klubie fitness i szkole jogi – wszędzie tam, gdzie nasze zdrowie znajduje się na pierwszym miejscu. 

45 obrazów

 

Obraz choroby na ścianie poczekalni i gabinetu lekarskiego

Obrazy o zdrowiu to coś pomiędzy dekoracją, która uzupełni pustą przestrzeń, a swego rodzaju pomocą dydaktyczną i graficznym źródłem informacji. Zawieszone w poczekalni sprawią, że w oczekiwaniu na naszą kolej, będziemy mogli zapoznać się ze sposobami, jak dbać o nasze ciało, jak się odżywiać, by dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych mikroelementów i witamin i co robić w okresie jesienno-zimowym, by ustrzec się przed infekcją i mieć zdrowe gardło. Obrazy powinni być jednak dopasowane do miejsca, w którym będą wisieć, zwłaszcza gdy mowa o przedstawieniach różnego rodzaju chorób czy schorzeń. Musimy pamiętać, że nie jest to sala na uniwersytecie medycznym, gdzie studenci uczą się najciekawszych i jednocześnie najbardziej skrajnych przypadków. Muszą mieć łagodny charakter i być dopasowane do pacjentów w każdym wieku. Nie chcemy przecież nikogo przestraszyć, ani sprawić, by czuł się niekomfortowo siedząc w poczekalni. Zamiast wzoru ukazującego chorobę, możemy zdecydować się na piramidę żywienia lub obraz zachęcający do ćwiczeń i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Edukacyjne obrazy o zdrowiu do szpitala lub prywatnej kliniki

Dla wielu z nas wizyta w szpitalu jest nie lada wyzwaniem. Denerwujemy się na samą myśl o tym, a gdy przychodzi wyznaczony dzień, to okazuje się, że stres jest jeszcze większy, niż przewidywaliśmy. Świetnym sposobem na to, by pacjenci odczuwali mniejszy dyskomfort, jest stworzenie im przyjaznej atmosfery i miłej dla oka aranżacji. Ostre światło jarzeniówek, specyficzny zapach lekarstw oraz puste ściany nawet najodważniejszych mogą przyprawić o zawroty głowy i miękkie kolana. Najszybszym sposobem na efektowną zmianę przestrzeni są obrazy o zdrowiu. Im bardziej kolorowe i optymistyczne będą, tym lepiej. W tej roli doskonale sprawdzą się przedstawienia zdrowych produktów spożywczych: owoców i warzyw, a także różnego rodzaju ziaren, ułożonych w efektowne kompozycje, którym towarzyszyć będzie stetoskop. Zdrowe odżywianie ma o wiele większe znaczenie, niż mogłoby się nam wydawać. Wielu chorób i przykrych dolegliwości moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy dobrze się odżywiali. Warto przypomnieć o tym pacjentom, wieszając odpowiednie obrazy.

Przede wszystkim zdrowie - obrazy przeznaczone do szkoły jogi

Nawet niewielka, ale regularna aktywność jest sposobem, żeby utrzymać zdrowie. Obrazy zawieszone w szkole jogi przypomną nam, że ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy rozwojem umysłowym, duchowym a fizycznym. Ten ostatni natomiast nie będzie możliwy bez odpowiedniego odżywiania. Na sali, w której ćwiczymy, nie powinno być elementów, które będą rozpraszać naszą uwagę. Jednak w szatni lub w pokoju, gdzie możemy się zrelaksować przy filiżance zielonej herbaty, odpowiednio dobrane obrazy będą się świetnie prezentować. Możemy sięgnąć po wzór, ukazujący zdrowe jedzenie lub zdecydować się na emanujący spokojem widok, prezentujący medytującą nad brzegiem morza dziewczynę. Szukając odpowiedniego przedstawienia do takiego miejsca musimy pamiętać, by dobrze wkomponowało się ono w przestrzeń, w której zależy nam na utrzymaniu harmonijnej i spokojnej atmosfery.    

Sportowe obrazy - zdrowie na pierwszym miejscu w fitness clubie

Ćwicząc regularnie znakomicie zadbamy o nasze zdrowie. Obrazy w klubie fitness mogą się wydawać zbędną dekoracją, jednak naszym zdaniem będą idealnym uzupełnieniem aktywności fizycznej. Dlaczego? Wszystko dzięki efektownym przestawieniom. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa wzory. Pierwszy typ obrazów ukazuje ćwiczących, wysportowanych ludzi, którzy dzięki aktywnemu trybowi życia, cieszą się wysportowaną sylwetką i zdrowym ciałem. To świetny sposób, żeby zmotywować się do jeszcze bardziej intensywnego wysiłku. Druga propozycja to kompozycje będące niejako symbolem zdrowego lajfstajlu. Przedstawiają one sztangi, sportowe buty, a także butelkę wody i soczyste owoce. Nacisk właśnie na zdrowe i odżywcze produkty spożywcze jest bardzo ważny, ponieważ bez nich niemożliwy jest efektywny i długotrwały wysiłek fizyczny.