Plakaty wg kategorii - Graffiti

Uliczne malunki kolorowymi spray’ami często kojarzone są  z przejawami wandalizmu. Nie należy jednak mylić nieporadnie nakreślonych napisów z o wiele bardziej wyrafinowanymi formami przekazu. Wystarczy wskazać na prace takich uznanych artystów jak Banksy czy Jean-Michel Basquiat, by zobaczyć istotną różnicę. Przygotowane przez nas plakaty graffiti to prawdziwa mieszanka stylów, kolorów i estetyk: od wzorów inspirowanych znanymi na całym świecie twórcami, przez anonimowe malunki, po przepiękne portrety w wersji street art. Jeśli uważasz, że takie ozdoby pasują tylko zbuntowanemu nastolatkowi, to za chwię udowodnimy, że plakat graffiti sprawdzi się także w nowoczesnym salonie czy przedpokoju. 

88 plakatów

 

Mocne wejście - efektowny plakat graffiti w przedpokoju

Z doświadczenia wiemy, że jedną z najczęściej wymienianych wad zarówno w domach, jak i mieszkaniach, jest zbyt mały przedpokój. Narzekamy nie tylko na skromny metraż, ale także na brak pomysłu, jak ozdobić bądź ożywić takie miejsce. Najlepszym pomysłem jest takie rozwiązanie, które odciągnie nasz wzrok od zbyt klaustrofobicznej przestrzeni. Nasza propozycja to energetyczne plakaty. Graffiti, intensywnie kolorowe, neonowe wręcz malunki, nie tylko skupią na sobie całą uwagę, ale staną się także wyjątkową ozdobą wnętrza. Taki akcent będzie się idealnie prezentował w minimalistycznym bądź industrialnym wystroju zwłaszcza, gdy w przedpokoju mamy ceglane ściany lub nowoczesne meble ze szkła i stali. Wybór konkretnego wzoru powinien zależeć przede wszystkim od kolorystyki, jaka panuje w pomieszczeniu. Choć street art słynie z wyrazistych kolorów, jeśli w naszym przedpokoju znajduje się już dominujący akcent (na przykład w postaci kolorowej ściany), zdecydujmy się na nieco bardziej spokojne przedstawienie. Wbrew pozorom i takie graffiti powstają.

Elegancja w buntowniczym wydaniu: plakaty graffiti w salonie

Oglądając modę zarówno z wybiegów, jak i z ulicy łatwo zauważyć, że eleganckie, niezwykle szykowne stroje bardzo często zestawiane są z rockowymi i punkowymi akcentami lub elementami, które kojarzymy przede wszystkim z codziennym ubiorem. Takie dodatki sprawiają jednak, że stylizacja wydaje się jeszcze bardziej stylowa i szykowna. Podobną zasadę możemy także odnaleźć w aranżacji wnętrz. W naszym wydaniu jest to elegancki salon i plakat graffiti. Brzmi to zaskakująco? Na pewno, ale warto czasami dać się porwać fantazji, by wyczarować coś naprawdę spektakularnego. Stylowe meble ze skóry, modny stolik do kawy ze szkła i stali, designerskie gadżety i lampa przypominająca kosmiczny statek, a do tego efektowny street art na ścianie!

  • Jeśli w Twoim salonie znajduje się wiele unikalnych bibelotów, sięgnij po jedno tylko przedstawienie, żeby uniknąć wrażenia chaosu i przeładowania. W sytuacji, gdy postawiłeś na minimalistyczny szyk wybierz dwa zbliżone do siebie plakaty graffiti i zawieś je obok siebie tworząc oryginalny dyptyk.

Młodzieżowe plakaty: graffiti, które ożywi pokój nastolatka

Plakat graffiti to także doskonały akcent do młodzieżowego pokoju. Do tej pory przywoływaliśmy wzory, które w całości przedstawiały uliczne malunki bez kontekstu miejsca. W tym przypadku chcemy zwrócić uwagę na przedstawienia miejskich pejzaży, najczęściej pochodzących ze znanych metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Paryż, gdzie na murach, tunelach czy mostach umieszczone zostały barwne malowidła. Trudno mówić o graffiti w oderwaniu od jego naturalnego otoczenia. W młodzieżowym wystroju takie plakaty będą się znakomicie prezentować. Inną możliwością są dekoracje utrzymane w komiksowej estetyce. Mogą przedstawiać rysunkowe postaci, portrety nawiązujące do anime bądź napisy i hasła przypominające onomatopeje z obrazkowych opowieści: BOOM, SPLASH czy BANG.

Artystyczne graffiti inspirowane Banksym na ścianie w kawiarni

Na samym początku wspomnieliśmy dwa znane nazwiska. To Banksy i Jean-Michel Basquiat. Plakat graffiti przedstawiający najsłynniejsze prace tych artystów lub kompozycje inspirowane ich twórczością to świetny pomysł, żeby udekorować kawiarnię o artystycznym wystroju. Zaletą takiej ozdoby jest to, że będzie się znakomicie prezentowała również z innymi plakatami poświęconymi sztuce. Dzięki temu wybierając kilka różnych wzorów, będziemy mogli w mgnieniu oka wyczarować zachwycającą aranżację, która wprowadzi wyjątkowy klimat do naszego lokalu. Co więcej, plakaty możemy bez problemu wyjąć z antyramy i schować w specjalnie do tego przeznaczonej tubie, gdy zechcemy zmienić wnętrze. A za kilka miesięcy znów dumnie wyeksponujemy je na ścianie jak nowe!