Obrazy wg kategorii - Berlin

Każda z europejskich stolic jest na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna. Niektóre zyskały światową sławę dzięki książkom, filmom i szeroko rozumianej pop-kulturze – jak na przykład Paryż, Londyn czy Rzym. Inne nie zdobyły aż takiego wielkiego rozgłosu, ale wcale nie są przez to mniej ciekawe – i do tej grupy należy właśnie Berlin. Miasto to posiada długą historię, wspaniałą architekturę, a także niepowtarzalną aurę. Każdy z tych elementów został w jakiś sposób przeniesiony w Myloview na obraz. Berlin stał się u nas tematem wspaniałych dekoracji ściennych, które mogą zostać wykorzystane w wielu różnych pomieszczeniach. Możliwości są więc naprawdę spore! Aby jednak ułatwić Wam podjęcie decyzji, przygotowaliśmy kilka pomysłów na aranżacje, których elementem jest właśnie tego rodzaju obraz. Berlin to przepiękne miasto, a jego niezwykły urok może odmienić wnętrze każdego domu!

50 obrazów

 

Panorama z powietrza – obrazy Berlina z lotu ptaka

Choć żadnego z miast nie da się poznać nie spędzając w nim przynajmniej kilku dni (są też takie metropolie, w których nawet i kilka tygodni to wciąż za mało!), to jednak ich architekturę oraz zabudowę mogą skutecznie przybliżyć nam fotografie. Zwłaszcza te ukazujące najwięcej, czyli wykonane z powietrza! W Myloview uznaliśmy, że zdjęcie stolicy Niemiec zrobione z helikoptera lub drona, to znakomity pomysł na duży, dekoracyjny obraz. Berlin podziwiany z wysokości prezentuje się jako olbrzymia i nowoczesna metropolia, w której jednak nie brakuje wyróżniających się zabytkowym charakterem budowli. Tego rodzaju wzory na pewno spodobają się miłośnikom podróży oraz osobom emocjonalnie związanym ze stolicą Niemiec. Mogą posłużyć także jako dekoracja bardziej uniwersalna, wpisująca się w stylistyką miejską, czy nawet industrialną. Dzięki temu obrazy z Berlinem sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, minimalistycznym mieszkaniu, ale i w klasycznym, tradycyjnym salonie.

Pomysł na klasyczny obraz – Berlin miastem pełnym zabytków

Kiedy myślimy o interesujących ze względu na zabytki miejscach w Europie, na pewno przychodzą nam do głowy miasta takie jak Rzym, Paryż, Wiedeń czy Praga. Berlin bywa pośród tak silnej „konkurencji” niekiedy pomijany – zupełnie niesłusznie! W stolicy Niemiec odnajdziemy wspaniałe, zabytkowe budowle z różnych okresów historycznych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pasjonatami historii, turystyki, czy zwyczajnie w nasze gusta estetyczne trafia klasyczna architektura, to berlińskie atrakcje mogą posłużyć nam za świetny temat dekoracyjnych obrazów. Wydrukowane na płótnie zdjęcia przedstawiające Bramę Brandenburską, Reichstag, Czerwony Ratusz, czy Pałac Charlottenburg można wykorzystać do ozdobienia ścian w bardzo różnych pomieszczeniach – od tradycyjnych, klasycznych gabinetów po nowoczesne kuchnie. Architektura jest wyjątkowo uniwersalnym tematem i tylko od nas zależy, jak się nim posłużymy podczas dekorowania mieszkania.

Nowoczesny obraz: Berlin pełen świateł i ruchu

Bardziej od zabytków fascynuje Was nowoczesne oblicze miast? Berlin jest w takim razie tym miejscem, którego szukacie! Stolica Niemiec to jedna z najbardziej nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się metropolii Europy. Co więcej – widać to niemal na każdym jej rogu... a także na naszych drukowanych na płótnie zdjęciach! Futurystyczna architektura, uliczny ruch oraz kolorowe neonowe światła, to tylko niektóre z motywów, które w Myloview zostały przeniesione na obraz. Berlin na tego rodzaju wzorach ukazany został jako miejsce niezwykle żywe, dynamiczne i przede wszystkim – nowoczesne. Takie obrazy będą więc stanowić doskonałe uzupełnienie między innymi wnętrz w stylu loft. Warto zwrócić uwagę także na fotografie z rozmytymi smugami pędzących aut. Tego rodzaju dekoracje są niesztampowe i oryginalne, ale nadal pasują do wielkomiejskiej estetyki. Śmiało możemy wykorzystać je podczas dekorowania pomieszczeń, które w naszych oczach wydają się zbyt monotonne i pozbawione elementu dynamicznego. Mocne, neonowe światła to kolejny doskonały pomysł na nowoczesny obraz. Berlin jest miastem, które po zmroku rozświetla blask tysiąca świateł! Jeśli więc tego rodzaju wyrazista, mocno kontrastowa kolorystyka komponuje się z naszym pomysłem na wygląd mieszkania, zdecydowanie warto rozważyć sięgnięcie po wzory ukazujące stolicę Niemiec nocą.

Patrząc inaczej: obrazy Berlina nocą

Mówi się, iż są miasta, które nigdy nie śpią. Do tej grupy bez cienia wątpliwości należy Berlin. Nocne życie niemieckiej metropolii również może posłużyć za świetny temat dla drukowanych na płótnie obrazów. Wzory tego rodzaju bardzo mocno posługują się kontrastem oraz grą świateł. Dzięki temu doskonale sprawdzą się jako ozdoby w pomieszczeniach o równie wyrazistej stylistyce. Pamiętajmy jednak, że na większości tego rodzaju obrazów dominują jednak ciemne barwy, co przełoży się na nasze postrzeganie całego wnętrza.