Obrazy styl skandynawski

Dla kogo przeznaczony jest obraz skandynawski? Czy to propozycja tylko dla miłośników północnej estetyki? Wbrew pozorom niekoniecznie. Jest to jeden z tych akcentów dekoracyjnych, który sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach i pomieszczeniach. Jego zaletą jest nie tylko elegancki i efektowny wygląd, ale przede wszystkim ponadczasowość. Obrazy w stylu skandynawskim nigdy nie wyjdą z mody, bo sama ta estetyka weszła już na stałe do aranżacyjnego kanonu. Właśnie dlatego, jeśli lubimy dobrze urządzone wnętrza, które odznaczają się nieprzemijającym pięknem, możemy być pewni, że zebrane poniżej dekoracje staną się świetnym uzupełnieniem naszego mieszkania. 

Obraz skandynawski do sypialni

Obraz skandynawski do sypialni

Nowoczesny minimalizm: styl skandynawski wydaje się być doskonałym rozwiązaniem do małej sypialni.
Obraz styl skandynawski do biura

Obraz styl skandynawski do biura

Nowoczesny charakter przestrzeni biurowej podkreślimy efektownym dodatkiem, na przykład obrazem w stylu skandynawskim.
40 obrazów
Obraz skandynawski do bistro

Obraz skandynawski do bistro

Duży, geometryczny obraz w stylu skandynawskim dopełni aranżację gustownej restauracji, a nawet małego bistro.
Obraz styl scandi abstrakcja

Obraz styl scandi abstrakcja

Styl skandynawski to nie tylko geometria. Obraz z czarno-białą abstrakcją doskonale wpisuje się w taką estetykę.
Obraz styl scandi do salonu

Obraz styl scandi do salonu

Decydując się na duży obraz skandynawski zrezygnujmy z konkurencyjnych deseni. Niech wnętrze zostanie zdominowane przez minimalistyczne printy.
Obraz styl scandi leśny motyw

Obraz styl scandi leśny motyw

Folk prosto z Północy - obraz w stylu skandynawskim w nienachalny sposób uzupełni stylizację każdego rodzaju wnętrza.
Obraz skandynawski pasy

Obraz skandynawski pasy

Obraz w stylu skandynawskim dopełni każdego rodzaju aranżację. Minimalistyczny dodatek odciąży przestrzeń.
Obraz skandynawski pióra

Obraz skandynawski pióra

Styl skandynawski to ocean możliwości: obraz z delikatną akwarelą sprawdzi się jako ozdoba kobiecej sypialni, a także dodatek do stylizacji salonu.
Obraz styl skandynawski góry

Obraz styl skandynawski góry

Obraz w stylu skandynawskim możemy umieścić również w pokoju dziecka. Dynamiczny wzór bez przeszkód wpisze się w kolorowe wnętrze.
Obraz styl skandynawski jeleń

Obraz styl skandynawski jeleń

Sypialnia utrzymana w bieli może wydawać się zbyt chłodna. Ocieplimy ją za pomocą dużego obrazu w stylu skandynawskim.

 

Obrazy skandynawskie pełne dzikiej natury – oto, czego nam trzeba!

Żyjemy w czasach, w których w zasadzie wszystko możemy sobie kupić, a mimo to wielu z nas wciąż doskwiera brak jednej rzeczy w codziennym życiu. Mowa oczywiście o naturze. Mieszkamy w większych lub mniejszych miastach, otoczeni elektroniką, samochodami i budynkami, a świat dzikiej przyrody został odsunięty tak daleko, że zniknął z pola naszego widzenia. Właśnie dlatego warto, by za pomocą ściennych ozdób, takich jak obrazy w stylu skandynawskim, wprowadzić pod swój dach namiastkę natury. Co dzięki temu zyskamy? Z pewnością wystrój, który stanie się o wiele przyjemniejszy dla oka i przytulniejszy. Ale to nie wszystko. Atmosfera w tak ozdobionym pokoju będzie zupełnie inna, bo na wyciągnięcie naszej ręki znajdą się przedstawienia iglastych drzew czy majestatycznych jeleni o pięknych porożach. Takie wzory, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, sprawdzą się nie tylko w północnej stylizacji. Obraz skandynawski możemy także zawiesić w wystroju eklektycznym bądź retro, zyskując niezwykle ciekawy efekt.

Kolorowy deseń, czyli skandynawskie obrazy, które ożywią salon

W naszej kolekcji znajdzie się także niejeden kolorowy obraz. Styl skandynawski większości z nas może się kojarzyć ze sterylnie białymi aranżacjami, ale nic bardziej mylnego. Celem tej estetyki jest stworzenie przytulnej przestrzeni, a do tego przydatne mogą się okazać właśnie barwne akcenty. Co może się znaleźć na takim przedstawieniu? Mogą to być wzory związane ze światem natury lub minimalistyczne w wyrazie, geometryczne desenie. Warto tak dobrać płótno, by pasowało do tego, jak prezentuje się nasza aranżacja. Mówiąc o kolorowych propozycjach na ozdobienie wnętrza nie mamy na myśli wcale pstrokatych kompozycji. Z jasnym wystrojem pokoju doskonale będą się komponować pastelowe i łagodne w wyrazie akcenty. Gdzie możemy umieścić takie obrazy skandynawskie? Pozwolą nam one urozmaicić nie tylko salon, ale także przedpokój i kuchnię.

Folkowe obrazy w stylu skandynawskim: przepis na modną sypialnię

Do sypialni przygotowaliśmy zupełnie inny obraz. Styl skandynawski chętnie nawiązuje do północnego folkloru, dlatego przedstawienia inspirowane na przykład ludowymi wierzeniami okażą się doskonałym wyborem. Z pewnością jednym z najsłynniejszych symboli Szwecji jest wizerunek konika z Dalarna. Rzeźbioną w drewnie figurkę tego zwierzęcia wieszano nad wejściem do domu lub wręczano dzieciom, by odstraszała złe demony. Nawet jeśli nie wierzymy w te legendy, z pewnością kolorowy obraz skandynawski z takim motywem wygoni z dotychczasowej aranżacji sypialni całą nudę! Inną propozycją są roślinne motywy. Barwne, uproszczone sylwetki kwiatów zagwarantują nam przytulną atmosferę idealną do wypoczynku. Jeśli wystrój odznaczał się do tej pory minimalizmem, a w pomieszczeniu nie było nadmiaru ozdób, możemy zdecydować się na zawieszenie dwóch pasujących do siebie przedstawień. Obrazy w stylu skandynawskim w formie dyptyku będą się doskonale prezentować nad wezgłowiem łóżka.

Świąteczne obrazy – styl skandynawski idealny do zimowej aranżacji

Na sam koniec zostawiliśmy obrazy skandynawskie, które w mgnieniu oka pozwolą nam wyczarować świąteczną i zimową atmosferę pod naszym dachem, nawet jeśli za oknem nie ma upragnionego śniegu. Na ścianie wcale nie musi się pojawi malowniczy krajobraz. Możemy postawić na nowoczesne w wyrazie przedstawienia śnieżynek imitujących wzór na wełnianym swetrze, deseń składający się z uproszczonych sylwetek reniferów lub choinek o trójkątnej formie lub zdobione serduszka, które od raz przywodzą na myśl apetyczne pierniczki! Takie ozdoby wykorzystamy jednak nie tylko do salonu. Także w dziecięcym pokoju doskonale będzie się prezentował zawieszony na ścianie obraz skandynawski. Design pochodzący z północy jest coraz częściej wykorzystywany we wnętrzach maluchów, dlatego warto zainspirować się tym trendem.