Plakaty wg kategorii - Alfabet

Plakat z alfabetem dla dzieci to doskonały pomysł zarówno na dekorację pokoju, jak i praktyczną pomoc dydaktyczną. Mało kto z nas pamięta, ile wysiłku i pracy musi włożyć dziecko w to, aby spamiętać wszystkie litery naszego alfabetu. Ich wielość, jak i różnorodność może być prawdziwym wyzwaniem dla małego człowieka. Odpowiednio dobrany plakat z alfabetem nie tylko ułatwi naukę, ale sprawi, że żmudny obowiązek stanie się przyjemną zabawą! Taka ozdoba sprawdzi się jednak nie tylko w domowym zaciszu, ale także będzie świetnym rozwiązaniem w przedszkolu, szkole podstawowej, a nawet szkole językowej, gdzie kurs zaczyna się od nauki obcego alfabetu – zwłaszcza, gdy mowa o językach skandynawskich czy azjatyckich. 

Minimalistyczny plakat alfabet

Minimalistyczny plakat alfabet

Dynamicznie i z pomysłem! Plakat wykonany w minimalistycznej estetyce nie musi być nudną dekoracją wnętrza!
Plakat alfabet i lampiony

Plakat alfabet i lampiony

Nietypowa typografia: plakat z literami umieszczonymi na lampionach będzie wyrazistym akcentem aranżacji w nurcie orientalnym.
46 plakatów
Plakat alfabet Morse'a

Plakat alfabet Morse'a

Czarno-biały plakat z alfabetem Morse'a stanowi niebanalną ozdobę, którą warto wykorzystać w industrialnej aranżacji.
Plakat alfabet typografia

Plakat alfabet typografia

Plakat w estetyce Dzikiego Zachodu - nie tylko do wnętrz w stylu country!
Plakat alfabet vintage

Plakat alfabet vintage

Plakat z motywem w stylu vintage jest niezwykle zdobny, dlatego najlepiej prezentuje się w surowym, minimalistycznym wnętrzu.
Plakat ilustrowany alfabet

Plakat ilustrowany alfabet

Kolorowy plakat z literami spodoba się dzieciom i na pewno uprzyjemni im naukę alfabetu!
Plakat kolorowy alfabet

Plakat kolorowy alfabet

Duży plakat w żywych kolorach umieśćmy na ścianie w pokoju dziecięcym, bądź w przedszkolnej sali.
Plakat litery dla nastolatka

Plakat litery dla nastolatka

W pokoju nastolatka rolę ozdób spełniają plakaty. Młodzieży polecamy efektowną typografię ścienną.
Plakat rosyjski alfabet

Plakat rosyjski alfabet

Plakat z literami w obcym języku będzie nieocenioną pomocą naukową. Możemy powiesić go w klasie językowej.
Plakat tryptyk alfabet

Plakat tryptyk alfabet

Nowoczesna dekoracja ścian: tryptyk z motywem typograficznym dynamizuje monochromatyczną przestrzeń.
Plakat z alfabetem do salonu

Plakat z alfabetem do salonu

Plakat zamiast obrazu? Takie rozwiązanie nadzwyczaj dobrze sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach.
Plakat złote litery

Plakat złote litery

Typografia w subtelnej odsłonie: plakat w mniejszym formacie ustawmy na biurku, na przykład w pokoju nastolatki.

 

Plakat z alfabetem dla dzieci – praktyczna dekoracja w pokoju malucha

Dekoracja ścienna dla dzieci nie musi być zwykłą, nudną pomocą dydaktyczną. Wśród szerokiej oferty wzorów bez problemu znajdziesz przedstawienie, które przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Poszczególne litery mogą bowiem przyjąć formę rośliny, zwierzątka lub przedmiotu z codziennego życia, dzięki czemu maluch o wiele szybciej zapamięta kolejne znaki. Plakat z alfabetem dla dzieci, który w graficzny sposób ułatwia naukę, będzie doskonałym elementem wystroju pokoju. Kolorowe litery mogą także przypominać znaki zrobione z plasteliny, wyrzeźbione w drewnie, kolorowe klocki do zabawy czy śmieszne magnesy na lodówkę.

A jak ananas, b jak banan, czyli plakat z alfabetem do szkoły i przedszkola

Plakat dla dzieci sprawdzi się znakomicie jako wystrój pokoju, gdy chcesz, aby Twoja pociecha jeszcze przed pójściem do przedszkola zapoznała się z literami alfabetu. 

Z kolei w przedszkolu taka dekoracja pomoże dziecku w praktycznej i usystematyzowanej nauce. Kolorowy i zabawny plakat z alfabetem dla dzieci będzie w pierwszej kolejności akcentem, który pozwoli im się przystosować do nowej rzeczywistości. Dla wielu maluchów pójście do przedszkola czy szkoły jest poważnym wyzwaniem. Rysunkowa dekoracja pełna zabawnych elementów wprowadzi przyjemną atmosferę, dzięki czemu dzieci szybciej przyzwyczają się do nowej rzeczywistości, a nauka stanie się dla nich świetną zabawą.

Praktyczna pomoc w szkole językowej

Obecnie od najmłodszych lat dzieci uczą się nie tylko podstawowych, szkolnych przedmiotów, ale także coraz ciekawszych i coraz bardziej egzotycznych języków. Co za tym idzie? Ściany szkoły językowej idealnie ozdobi tematyczny i nawiązujący do języków obcych plakat. Alfabet jest jednym z wielu motywów, jaki znajdziecie w naszym sklepie, który zmotywuje uczniów do nauki! W zależności od tego, jakie kursy oferuje Twoja szkoła, możesz sięgnąć po różne wzory, aby pokazać różnicę między naszym a obcym językiem warto zestawić alfabet polski z tablicą prezentującą znaki charakterystyczne dla danego, egzotycznego języka, którego uczą się dzieci. I choć alfabet kojarzy nam się przede wszystkim z maluchami, języków obcych uczą się także dorośli. Plakat alfabet z japońskimi, chińskimi czy arabskimi znakami będzie praktyczną pomocą także dla dużych uczniów.

Plakat z alfabetem w restauracji?

Zastanawiasz się, dlaczego proponujemy Ci taki dziecięcy plakat akurat do restauracji? Coraz więcej miejsc publicznych przystosowanych jest także dla naszych małych pociech. Jeśli Twoje dziecko znudzi się siedzeniem przy stole z dorosłymi, w odpowiednio przygotowanym kąciku w restauracji może usiąść sobie przy małym, kolorowym stoliku i zająć się ciekawszymi zajęciami – rysowaniem, graniem lub zabawą z innymi dziećmi. W takim miejscu zabawny i praktyczny plakat z alfabetem będzie strzałem w dziesiątkę. O takiej dekoracji warto także pomyśleć w poczekalni u lekarza, dentysty lub fryzjera, gdzie dziecko czekając na swojego rodzica nie będzie się nudzić ani grymasić!