Obrazy dla dzieci

Jesteś mamą i zastanawiasz się, jak odpowiednio udekorować pokój swojego dziecka? Jednym z najciekawszych i najprostszych rozwiązań są obrazki dla dzieci. Liczba propozycji dostępnych w naszym sklepie jest tak ogromna, że z pewnością znajdziesz tu wzór, który spodoba się Twojemu maluchowi, zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Kolorowe ptaszki, kwiatki czy kredki to uniwersalne motywy pasujące do pokoju dziecięcego. Zawieszając taki obraz, możesz w ciekawy i łatwy sposób podkreślić charakter danego wnętrza. Wykorzystaj w pełni swoją wyobraźnię, wysłuchaj podpowiedzi swojego dziecka i udekoruj pokój pociechy, wykorzystując również możliwości, jakie dają nasze fototapety, plakaty i naklejki.

28 obrazów

 

Urządzamy pokój dziecięcy – o czym pamiętać?

Pokój dziecięcyAranżacja pokoiku zajmowanego przez dziecko nie powinna być odbierana jako konieczny obowiązek, ale przyjemna zabawa. Główną rolę w niej grać będą kolory – soczyste, radosne, przywołujące na myśl wiosenną pogodę. Pastele, błękit, róż, czerwień, zieleń i żółty, wspaniale ożywią pomieszczenie. Urządzając takie wnętrza zapomnijmy o designerskich rozwiązaniach oraz oryginalnych pomysłach zahaczających o abstrakcję i nowatorstwo. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i komfort całości kompozycji. Dzieci nie potrzebują nietypowych elementów designerskich. W przestrzeni nie szukają doznań estetycznych, ale chcą czuć się w niej swobodnie. Pozwólmy więc, by ściany pokoju stały się kolorowymi płaszczyznami, na których zamieszkają wesołe wróżki, czarodziejki, słodkie misie, bajkowe samochodziki i samoloty. Dobierając rodzaj mebli, skupmy się na tym, by były bezpieczne – to podstawa! Poprośmy producenta, by przedstawił nam wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, którymi opatrzone są dane materiały. Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, na podłodze koniecznie rozłóżmy mięciutki dywanik, bądź wykładzinę dywanową. Całość aranżacji udekorujmy rysunkami, które nasze pociechy wykonały własnoręcznie, albo zamówmy kilka interesujących obrazków. Ich tematyka powinna być dostosowana do wieku dziecka – najmłodsze z pewnością zachwycą się kreatywnymi formami i mocno zarysowanymi kształtami (doskonałe będą obrazy z motywami zwierząt, na przykład tygrysków i motyli). Dzieci w wieku przedszkolnym zadowolą się grafikami ze swoimi ulubionymi postaciami bajkowymi. Im pociechy starsze, tym bardziej zróżnicowane i szczegółowe obrazy mogą zawisnąć na ścianach pokoju. Zaletą takich elementów przestrzeni jest ich duża dekoracyjność, walory edukacyjne (np. obrazki z tabliczką mnożenia, czy alfabetem) oraz pełna mobilność. Motywy obrazów zmieniamy wraz z rozwojem dziecka. Dzięki temu stylizacja pokoju nie straci na aktualności.

Kolorowy pokój dziecięcy

Pokój dziecięcyMarka Myloview w swojej ofercie zgromadziła setki tysięcy dekoracyjnych motywów ściennych, które dla ułatwienia podzieliliśmy na galerie tematyczne oraz galerie według sugerowanego przeznaczenia. Jedna z galerii skierowana jest dla wszystkich rodziców, szukających odpowiednich dekoracji do pokoju swojego dziecka. Tematy florystyczne, inspiracje otaczającym nas światem, kosmosem, a także motywy bajkowe i fantastyczne – te i inne propozycje szybko i efektownie odmienią dotychczas nudną przestrzeń mieszkalną Waszych pociech. Psychologowie oraz terapeuci rozwojowi zgodnie przyznają, że sztuka manualna i wizualna ma niezwykle duży wpływ na rozwój dziecka, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy dbać o stały kontakt maluchów z obrazami, grafikami i rysunkami. Świetnie, gdy będziemy o nich rozmawiać – analizując formy i kolory pobudzimy dziecięcą ciekawość oraz kreatywność. Rzecz jasna, wydźwięk grafiki należy dobrać do wieku naszych pociech. Przedszkolak zapewne nie zrozumie sztuki Jana Matejko bez znajomości historii, ale za to może przeglądać fotografie zwierząt sawanny. To może być jednocześnie wspaniała zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Przytaczając mu historię związaną ze zdjęciem, bądź rysunkiem, nauczymy je wnioskowania i używania wyobraźni! Spróbujmy otoczyć dziecko różnego typu wrażeniami wizualnymi, wykorzystując do tego stylizację pokoju. Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to niezdrowo – ustalmy względną ilość kolorów, które znajdą się we wnętrzu oraz określmy rodzaj dekoracji. Istotne, by były one powiązane z zainteresowaniami najmłodszych. Chłopcy zafascynowani kosmosem, na pewno ucieszą się z obrazków przedstawiających astronautów, bądź planety Układu Słonecznego. Dzieciom, które są ciekawe przyrody, zaproponujmy obraz, na którym znajdzie się las oraz mieszkające w nim zwierzęta. Idealnym rozwiązaniem dla dziewczynek są rysunki barwnych kwiatów, ćwiczących baletnic, czarodziejek i księżniczek z bajek Disney'a. Zapytajmy nasze dzieci, jakie motywy lubią najbardziej i to właśnie tego typu ozdoby wprowadźmy do wnętrza.