Tapety wg kategorii - Graffiti

Sztuka oraz pojęcie estetyki zmieniają się wraz z czasem. Przez wieki powstały nie tylko nowe artystyczne kierunki, ale również innowacyjne techniki tworzenia dzieł. Pomysłowość człowieka zdaje się nie mieć w tym zakresie granic. Pośród nowatorskich nurtów na pewno warto zwrócić uwagę na graffiti – malunki wykonywane na murach przy użyciu farby w sprayu. Ta wielkomiejska, uliczna sztuka zainspirowała również i nas. Za jej sprawą trafiły do naszej oferty wyjątkowo barwne tapety. Graffiti posiada kilka oblicz, dzięki czemu możemy z pomocą tego typu wzorów stworzyć różne stylistyki. Uporządkowane wzory geometryczne? Wielobarwna mozaika przypominająca świeżą farbę? To dopiero początek możliwości. Dziś postaramy się opowiedzieć Wam nieco więcej o zaletach, jakie daje tego rodzaju tapeta. Graffiti wcale nie musi pojawiać się wyłącznie na murach budynków. Przekonajcie się sami, jak będzie wyglądać w formie ozdoby na ścianach Waszego domu!


 

Ścienna tapeta – graffiti w formie napisów

Ekspresja – to chyba jedno z najważniejszych słów dla całej idei graffiti. Dlatego też tak często pośród miejskich malunków pojawiają się slogany oraz konkretne słowa. Style-writing czy też tagowanie – bo takie miano nosi właśnie pozostawianie przez twórców śladu w postaci unikatowego podpisu – często uznawane jest za podstawę całego nurtu ulicznej sztuki. Właśnie  tego rodzaju grafiki może przedstawiać wybrana do naszego domu tapeta. Graffiti złożone z napisów będzie nasuwać niemal jednoznaczne skojarzenia z przestrzenią miejską. Dlatego też doskonale sprawdzi się we wszystkich mieszkaniach nowoczesnych, korzystających z rozwiązań odważnych, łamiących schematy. Nie obawiajmy się więc oryginalności! Innym ciekawym zastosowaniem tego rodzaju wzorów może być umieszczenie ich jako element aranżacji loft, nawiązujących przecież do klimatów industrialnych oraz ceglanych ścian (chętnie wykorzystywanych przecież przez twórców graffiti). Napisy, które zwykle przedstawione są w różnych kolorach, mają szanse całkowicie odmienić sposób postrzegania danego pomieszczenia. Szczególnie atrakcyjnie może wyglądać tapeta z graffiti, jeżeli dysponujemy szeroką przestrzenią do zagospodarowania. W dużej skali wybrany przez nas wzór zachwyci zarówno swoimi kolorami, jak i złożonością, a same napisy staną się łatwiejsze do odczytania. Pamiętajmy jednak, aby unikać przesytu – przy tak wyrazistym motywie jedna ściana całkowicie wystarczy do uzyskania zadowalającego efektu.

Wielobarwne tapety – graffiti we wszystkich kolorach

Jedną z cech wyróżniających malunki graffiti jest ich intensywna i żywa kolorystyka. Uliczni twórcy nie wahają się sięgać po odważne połączenia barw, często opierające się na mocnym kontraście. Jeżeli więc sami chcielibyśmy ożywić wnętrze naszego domu i sprawić, aby wręcz rozpromieniło się ono kolorami, doskonałym sposobem na osiągnięcie takiego efektu będzie właśnie atrakcyjna tapeta. Graffiti może stawiać na konkretną tonację lub też mieszać wiele barw, tworząc pstrokatą mozaikę. Również w tym przypadku do osiągnięcia zamierzonego efektu może wystarczyć dekoracja na pojedynczej ścianie. Tego typu tapety łatwo połączymy z dodatkami oraz ozdobami w pomieszczeniu. Wzory nawiązujące do graffiti kojarzą się z artystyczną swobodą oraz wolnością – a ta nie zna granic. Umiarkowany nieład może więc stanowić tak naprawdę element całej aranżacji. Jeżeli jednak wolelibyśmy utrzymać bardziej spójny styl w naszym mieszkaniu, to możemy zdecydować się na tapetę, w której dominujący kolor będzie dopasowany do ogólnej kolorystyki pomieszczenia.

Tapeta z graffiti – miasto na ścianie

Malunki tworzone na murach zawsze w pewien sposób były głosem ulicy, oddawały nastroje prostych ludzi, poruszały ich problemy, stanowiły swoistą kronikę, czy sposób komunikacji. Nic więc dziwnego, iż pośród wybieranych przez artystów motywów często pojawiało się samo miasto oraz jego mieszkańcy. Wzory tapet odwołujące się do tego typu graffiti są najbardziej złożone ze wszystkich. Posiadają dużo szczegółów i detali, dzięki czemu bardzo dobrze będą wyglądać na dużych ścianach, gdzie pozwolą uniknąć wrażenia powtarzalności i monotonii. Sama ich stylistyka jest również potraktowana z pewnym przymrużeniem oka, a co za tym idzie – idealnie nadadzą się do pokoju nastolatka.

Geometryczne tapety: graffiti złożone z figur i wzorów

Choć twórcy graffiti nierzadko bywają spontaniczni, to jednak wiele z ich dzieł jest bardzo przemyślanych oraz starannie rozplanowanych. Dzięki temu artyści są w stanie stworzyć malunki, które już na pierwszy rzut oka zachwycają swoją złożonością. Do naszej oferty trafiły również wzory tapet inspirowane właśnie takimi rodzajami graffiti. Geometryczne motywy, układające się w większe wzory idealnie nadadzą się do mieszkań nowoczesnych, nie stroniących od stylistyki kubistycznej czy asymetrii.