Naklejki wg kategorii - Sowa

Wszystkie zwierzęta są na swój sposób piękne. Gdy jednak szukamy ciekawych motywów dekoracyjnych, to wizerunki niektórych gatunków zwrócą naszą uwagę w pierwszej kolejności. Na przykład przeglądając naklejki na ścianę, sowy zobaczymy szczególnie często. Dzieje się tak nie bez powodu. Te drapieżne ptaki dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi mają w sobie coś fascynującego i urzekającego. W zależności od konkretnego wzoru, mogą prezentować się zabawnie, tajemniczo, a nawet groźnie. Jak więc wykorzystać w naszych domach takie naklejki? Sowy jako temat tych pomysłowych ozdób oferują mnóstwo możliwości i chętnie podpowiemy Wam, jak z nich skorzystać!

44 naklejek

 

Niezwykła sowa - naklejka nie tylko dla ornitologów

Zanim zaproponujemy przykłady konkretnych rozwiązań, warto rozważyć przez chwilę, dlaczego akurat sowy są zwierzętami tak szczególnymi. Co sprawiło, iż tak chętnie inspirowano się nimi, gdy projektowano różnego rodzaju dekoracje - a więc i naklejki. Sowy to drapieżne ptaki, często kojarzone z nocnym trybem życia (choć niektóre bez trudu funkcjonują w dzień). Na całym świecie żyje ich ponad 200 gatunków, różniących się od siebie nie tylko ubarwieniem i ogólnym wyglądem, ale także wielkością. Niektóre sowy są olbrzymie (rozpiętość ich skrzydeł przekracza półtora metra), a inne wręcz miniaturowe. W Myloview wszystkie z nich trafiły na nasze naklejki! Sowy przeniesione na dekoracje różnią się od siebie jednak nie tylko ze względu na gatunek. Kluczowy wpływ na finalny wygląd wzoru ma bowiem jego ogólna estetyka. Będziecie zaskoczeni jak różnorodne pod tym kątem są naklejki na ścianę. Sowy mogą być więc ukazane za pomocą zdjęć, grafik i rysunków w różnych stylach, artystycznych ilustracji. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Od czego więc zacząć poszukiwania najlepszej dla nas naklejki? Aby ułatwić to zadanie, opisaliśmy krótko wszystkie najpopularniejsze rodzaje wzorów wraz z propozycjami wykorzystania ich w konkretnych aranżacjach.

Przyrodnicze naklejki - sowy pośród drzew

Wiele dekoracji z sowami z oferty Myloview posługuje się fotografiami wykonanymi pośród dzikiej przyrody. Tego rodzaju naklejki cechuje wyraziste, naturalne i pierwotne piękno. Świetnie sprawdzą się więc one jako efektowna dekoracja, podkreślająca nasz ogólny pomysł na aranżację. Przykładowo naklejki z polującymi sowami mogą stanowić idealne uzupełnienie pokoju ceniącego niezależność nastolatka. Wizerunki śpiących na gałęzi ptaków doskonale sprawdzą się jako nieco humorystyczna ozdoba sypialni. Gabinet może ozdobić natomiast dekoracja, na której uchwycona została poważnie wyglądająca, dostojna sowa. Naklejka tego rodzaju będzie automatycznie nasuwać nam skojarzenia z rozwagą, mądrością oraz wiedzą. To jednak wciąż nie koniec możliwości, jakie oferują zdjęcia tych ptaków. Pośród nich znajdziemy również doskonałe naklejki na ścianę dla dzieci. Sowy potrafią bowiem wyglądać niekiedy bardzo zabawnie i wesoło.

Tribalowa naklejka ścienna: sowy w oryginalnej estetyce

Sowy przez wiele wieków postrzegane były jako zwierzęta magiczne. Otaczać się nimi mieli czarownicy oraz wiedźmy. Z racji nocnego trybu życia tych ptaków, uznawano je za łączników pomiędzy światem żywych i zaświatami. Do skojarzeń z mistycyzmem oraz tajemnicami pośrednio odwołują się nasze tribalowe naklejki. Sowy przedstawiono na nich w bardzo prostej, dwubarwnej kolorystyce, jednak z wykorzystaniem niezwykle oryginalnej, inspirowanej sztuką plemienną stylistyki. Wzory tego typu świetnie nadają się między innymi do personalizowania przedmiotów (na przykład obudowy komputera). Doskonale spiszą się także jako ozdoba przeznaczona na drzwi do sypialni osoby, która ceni estetykę tribal.

Naklejki na ścianę dla dzieci - sowy we wszystkich kolorach tęczy

Pośród naklejek wykorzystujących rysunki nie mogło zabraknąć wzorów przeznaczonych dla młodszych lokatorów. W ofercie Myloview znajdziecie mnóstwo ozdób dedykowanych dzieciom. Sowy na nich przypominają postacie z filmów animowanych lub wesołych książeczek z obrazkami. Ozdabiając pokój naszej pociechy możemy posłużyć się pojedynczą taką naklejką (przedstawiającą wiele różnokolorowych ptaków) lub kilkoma dekoracjami tego typu, zapełniając całe wnętrze pogodną, przyjemną dla oka estetyką. 

Dzikie sowy: naklejki na ścianę w stylu eko

Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się domowe aranżacje inspirowane światem przyrody. W tego typu wnętrzach stosuje się zazwyczaj naturalne materiały oraz jasne, pogodne kolory. Przeznaczone do eko-pomieszczeń dekoracje powinny spójnie wpisywać się w ten koncept. Na tym polu doskonale sprawdzą się więc naklejki wykorzystujące ilustracje z sowami pośród drzew. Tego typu wzór może zarówno być główną dekoracją wybranego wnętrza, jak i atrakcyjnym dodatkiem podkreślającym ogólny zamysł.