Obrazy wg kategorii - Potrawy • Obrazy na ścianę

Pyszne i zdrowe, gorące lub zimne, kolorowe i orzeźwiające albo pięknie podane i sycące. Jedzenie - kto go nie kocha?! Już w starożytności, spożywanie posiłków było czymś więcej niż tylko sposobem na dodanie sobie sił. Podczas przyjęć najważniejszą rolę odgrywały stoły po brzegi wypełnione fantastycznymi daniami, a biesiadnicy siadali wokół nich, jedząc, pijąc i rozmawiając przez długie godziny. Ten zwyczaj nie zmienił się w zasadzie aż do dziś - uczty nadal towarzyszą nam w ważnych okolicznościach, choć może nie są aż tak wystawne jak niegdyś. Mimo wszystko, jedzenie nadal jest niesamowicie ważne w życiu społecznym. Jeśli więc, tak jak my, kochasz gotować i jeść, w Twoim domu nie może zabraknąć wyjątkowej tematycznej dekoracji! Obrazy potraw to wspaniałe, piękne ozdoby, obok których żaden łasuch na pewno nie przejdzie obojętnie. W Myloview mamy wszystko: kolorowe, energetyczne owoce, najpyszniejsze dania główne, zdrowe i odżywcze śniadania oraz kolacje z dozą romantyzmu. Obrazy z jedzeniem to najlepsza ozdoba do kuchni! 

673 obrazów

 

Obrazy potraw - poprawią nastrój i pobudzą apetyt!

W Polsce mamy tego pecha, że przez większość roku jest tu szaro, zimno i nieprzyjemnie. Słońce wychyla się tylko na kilka miesięcy w roku, a naprawdę ciepłych, bezchmurnych dni jest jeszcze mniej. Co więc zrobić, żeby dodać sobie animuszu? Niezawodnym rozwiązaniem jest oczywiście spędzanie czasu w kuchni! Gotowanie przeróżnych potraw - czy to znanych, czy eksperymentalnych - potrafi być nie tylko odprężające, ale także bardzo rozwijające. Nie zapominaj, że przyrządzanie potraw to przecież prawdziwa sztuka! Ale, ale… każdy artysta potrzebuje inspiracji, prawda? Cóż - Twoją muzą mogą być piękne obrazy z jedzeniem!

Wyobraź sobie, że kiedy gotujesz, przyświeca Ci pomysł na cudowną potrawę ze zdjęcia. A może już ją robiłeś i teraz masz chrapkę na coś innego? Im bardziej kreatywnie, tym lepiej! Nie ma powodu, żeby w kuchni się ograniczać, zwłaszcza jeśli na zewnątrz niepodzielnie panuje chłodna zimowa atmosfera. Koniecznie weź także pod uwagę fakt, że obrazy potraw skutecznie pobudzają apetyt. Obraz z artystycznie sfotografowanym jedzeniem to tak wymowne mini dzieło sztuki, że nawet największy niejadek nie przejdzie obok niego obojętnie. Doskonała jakość obrazów w połączeniu z nasyconymi kolorami, wyszukanymi kadrami i niezwykłymi kompozycjami składników, to coś, dzięki czemu kiszki domowników na pewno zagrają przysłowiowego marsza. Może teraz łatwiej będzie zachęcić rodzinę do wspólnego jedzenia przy stole?

Obrazy z jedzeniem - kuchnia w nowej szacie

Jak przyozdobić kuchnię, by jak najlepiej oddawała ona Twoją miłość do jedzenia? Po pierwsze, zdecyduj się na obraz takiej potrawy, którą najbardziej lubisz - a potem staraj się wszędzie nawiązywać do tego motywu. Przykład? Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni i kultury japońskiej, możesz powiesić u siebie obraz przedstawiający sushi. Dzięki temu od razu pokażesz światu kawałek siebie! By aranżacja wystroju kuchni była jednak pełna, warto zadbać o inne elementy nawiązujące do Japonii. Może sprawdzi się u Ciebie naklejka ścienna przedstawiająca gałązkę kwitnącego drzewa wiśni - najbardziej rozpoznawalnego symbolu tego kraju?

A może wolisz urządzić kuchnię z długą wyspą i siedziskami po jednej z jej stron, na wzór restauracji serwujących sushi? Pamiętaj, że w kuchni urządzonej na styl japoński musi panować minimalizm - ład i porządek to drugie imię Japończyków. Widzisz, jak wiele inspiracji można zaczerpnąć z motywu jednej zaledwie potrawy? To samo możesz zrobić z innymi potrawami w roli głównej. Przykładowo, obrazy z jedzeniem z tradycyjnej kuchni polskiej doskonale będą prezentować się na tle wnętrza urządzonego na styl wiejski. Wyobraź sobie, jak może wyglądać stary, drewniany dom dziadków, od pokoleń mieszkających na wsi. Taki dom pełen jest życia, zapachów i smaków - a Twoim zadaniem jest odtworzenie tego w swoim własnym kuchennym zakątku. Czy taka zabawa nie byłaby fascynująca? Teraz już wiesz, że obrazy potraw nie muszą być jedynie “sztuką dla sztuki” - mogą pełnić bardzo ważną funkcję, nadając odpowiedni wydźwięk całej aranżacji.

Obrazy z jedzeniem do restauracji. Zaserwuj wnętrze z prawdziwym smakiem!

Zastanawiając się nad tym, gdzie najbardziej będą pasowały obrazy z motywem potraw, nie można zapominać, że oprócz domowej kuchni, idealnym pomieszczeniem do tego celu będzie także… restauracja! Obrazy potraw Myloview to dekoracje najwyższej jakości, z powodzeniem można umieścić je więc w miejscu publicznym. Dzięki takim dekoracjom, restauracja nabierze eleganckiego charakteru - zwłaszcza, jeśli postawisz na obraz w postaci dyptyku lub tryptyku (czyli grafiki podzielonej na kilka fragmentów, po zestawieniu stanowiących całość). Obrazy potraw możesz umieścić bezpośrednio w sali jadalnianej, albo np. nad barem - ważne, by było one odpowiednio wyeksponowane i doskonale wpisywały się do wystroju restauracji. Pokaż wszystkim, że w Twoim lokalu rządzi styl! Obrazy z motywem potraw, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwyczajne, tak naprawdę są niezwykle gustowne, a jednocześnie oryginalne. Nie ma lepszych ozdób dla tych, którzy z całego serca kochają jedzenie.