Plakaty wg kategorii - Kontynenty • Plakaty na ścianę

Plakaty posiadają często bardzo zróżnicowane zastosowanie. Mogą służyć jako informacja, ozdoba, sposób wyrażenia siebie. Niekiedy pełnią także funkcję edukacyjną. W ofercie odnajdziecie wzory należące do wszystkich tych kategorii. Spośród nich chcielibyśmy jednak zwrócić Waszą uwagę na geograficzne plakaty. Kontynenty to temat, dla którego znaleźliśmy wiele ciekawych zastosowań. Przykłady? Proszę bardzo! Tego rodzaju dekoracje sprawdzą się między innymi w szkołach (zwłaszcza w klasach geograficznych), biurach podróży, hotelach, restauracjach. Gdzie jeszcze można wykorzystać taki plakat? O kontynentach przeniesionych na ścienne ozdoby warto pomyśleć także podczas aranżacji mieszkania!

Plakat kontynenty vintage

Plakat kontynenty vintage

Plakat vintage będzie stanowił idealne uzupełnienie wnętrza, które zostało urządzone w stylu kolonialnym.
Plakat Ameryka Południowa

Plakat Ameryka Południowa

Plakat z państwami Ameryki może stanowić doskonałą pomoc dydaktyczną podczas nauki geografii.
284 plakatów
Plakat Afryka i nosorożec

Plakat Afryka i nosorożec

Co powiesz na plakat z nosorożcem? Doskonale będzie wyglądał w monochromatycznym wnętrzu – nada mu charakteru.
Plakat kontynenty do salonu

Plakat kontynenty do salonu

Plakat z kontynentami będzie trafionym prezentem dla wszystkich, którzy uwielbiają poznawać świat i odkrywać nowe miejsca.
Plakat z Azją i Australią

Plakat z Azją i Australią

Taka dekoracja nie tylko będzie pięknie wyglądała na ścianie, ale też z pewnością zainspiruje Cię do odbywania dalekich podróży.
Plakat kontynenty na dłoniach

Plakat kontynenty na dłoniach

Plakat ze "światem na dłoni" podkreśli międzynordowy charakter restauracji i otwartość na nowe kultury.
Plakat kontynenty: Ameryka Południowa

Plakat kontynenty: Ameryka Południowa

Ameryka jest kolejnym punktem na Twojej liście miejsc wartych zobaczenia? Umieść ten plakat w salonie, a zrealizujesz to marzenia znaczenie szybciej!
Plakat Ameryka Północa

Plakat Ameryka Północa

Swoje podróżnicze pasje możesz wyrazić na wiele sposobów. Jednym z nich jest powieszenie plakatu z ulubionym kontynentem na ścianie salonu.
Plakat czarna Afryka

Plakat czarna Afryka

Jeśli nie masz pomysłu na dekorację ściany to dobrym rozwiązaniem może okazać plakat z Afryką.
Plakat kontynenty: fragment Europy

Plakat kontynenty: fragment Europy

Wielka Brytania to Twoje ulubione miejsce w Europie? Możesz to podkreślić, wieszając ten plakat w salonie lub sypialni.
Plakat afrykański zachód słońca

Plakat afrykański zachód słońca

Fascynuje Cię piękno Afryki? Nas też! Dlatego właśnie przygotowaliśmy plakat podkreślający niezwykłość tego miejsca.
Plakat kontynent afrykański

Plakat kontynent afrykański

Plakat z afrykańskimi zwierzętami będzie się pięknie prezentować w każdym miejscu, również w klasie geograficznej.

 

Dekoracyjny plakat – kontynenty w różnych odsłonach

Na początek zajmiemy się najbardziej oczywistą funkcją plakatów – dekoracyjną. Wbrew pozorom geograficzne motywy niemal zawsze sprawdzają się w roli ozdób, niezależnie od stylistyki konkretnego pomieszczenia. Jeśli kochacie podróże, a wystrój Waszego domu to odzwierciedla, możecie podkreślić swoją pasję właśnie niebanalnym plakatem. O kontynentach warto pomyśleć w sposób niestandardowy. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład wybór plakatu przypominającego obraz. Tego typu plakat powieszony nad kanapą zastąpi tradycyjną ozdobę a także pasować będzie do prostych, modernistycznych mebli.

Jeśli chodzi o wnętrza utrzymane w stylu bardziej tradycyjnym – kolonialnym, wiejskim, vintage – warto postawić na klasyczne plakaty. Kontynenty znane z atlasów do geografii, albo te retro, wzorowane na starych mapach, to wzory które sprawdzą się w tym wypadku najlepiej. Jeśli Waszym marzeniem jest zwiedzenie świata, dobrym pomysłem będzie duży plakat przedstawiający wybrany kontynent (lub wszystkie naraz!), na który będziecie mogli przyklejać zdjęcia i pocztówki z podróży.

Edukacyjny plakat – kontynenty w szkole lub pokoju dziecka

Podczas rozważania sposobów wykorzystania plakatów z kontynentami, nie mogło zabraknąć wzmianki o edukacji. Klasyczne mapy wiszące zazwyczaj w szkolnej sali geograficznej często są dla uczniów (zwłaszcza tych młodszych) po prostu nudne. Dlatego też znakomicie zastąpić je mogą atrakcyjne plakaty. Kontynenty namalowane w ciekawy sposób (na przykład w formie białych konturów na czarnym tle, albo mozaiki ułożonej z kolorowych pasków lub kropek) nie tylko ożywią zazwyczaj szare klasy, ale także przyciągną wzrok dzieci. Dobrym rozwiązaniem do szkół będą też plakaty z flagami państw i odpowiednimi podpisami. Muszą się one jednak znajdować poza zasięgiem uczniów podczas sprawdzianów!

Rodziców małych dzieci, którym zleży na wszechstronnej edukacji ich pociech, na pewno zainteresują dostępne w naszej ofercie, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych geograficzne plakaty. Kontynenty na nich są kolorowe, a co najważniejsze, ozdobione ilustracjami zwierząt i roślin charakterystycznych dla danego regionu. Przykładowo Afryka pełna jest lwów, antylop, krokodyli i gepardów, a na mapie Australii zobaczyć można sympatyczne misie koala, kangury oraz strusie.

Plakaty w biurach i hotelach

Innymi, dość oczywistymi miejscami, gdzie umieścić możemy plakaty przedstawiające kontynenty, są biura podróży, siedziby międzynarodowych firm, budynki korporacji oraz wszelkie hotele i hostele. To jednak od ogólnego wystroju pomieszczenia oraz koncepcji aranżacji wnętrza musimy uzależnić styl naszego plakatu. O kontynentach można myśleć na różne sposoby, różne są też podejścia do tematu dostępne w naszej ofercie. Nowoczesne biuro zyska na rozwiązaniach niestandardowych – na przykład wizerunkach poszczególnych kontynentów ułożonych z barwnych, geometrycznych kształtów. Warto zadbać, aby kolorystyka współgrała z wystrojem wnętrza, albo nawet z logo firmy.

Z kolei w biurach podróży sprawdzą się plakaty przedstawiające kontynenty w sposób jak najbardziej wierny, geograficzny. Ciekawą opcją może być wzór z podpisami, posiadający także zastosowanie praktyczne. Co jednak wybrać do hotelowej recepcji? Mamy kilka pomysłów na idealny do takiego wnętrza plakat. O kontynencie, na którym znajduje się hotel, można na przykład przygotować niewielką gablotkę informacyjną, zawierającą najważniejsze informacje dotyczące pogody, lokalnych zwyczajów, tradycji, potraw itp. Interesującym pomysłem do hotelu mogą być też pokoje tematyczne – każdy przyporządkowany do innego zakątka naszego globu i urządzony w nawiązujący do niego sposób. Jak widzicie plakaty z kontynentami można bardzo kreatywnie wykorzystać, dekorując różnego rodzaju pomieszczenia – od mieszkań po biura.