Fototapety wg kategorii - Love Stories

Plakat + miłość = filmy o miłości! Czy to pełne namiętności dramaty, czy komedie romantyczne, filmy o miłości wzbudzają skrajne emocje, co najwyraźniej uwidacznia się tam, gdzie przebiega granica płci. Kobiety albo uwielbiają filmy o miłości, albo ich nie znoszą; mężczyźni zwykle uważają, że w dobrym tonie jest nimi ostentacyjnie gardzić, i to nawet jeśli podczas finałowego połączenia rozdzielonych przeciwnościami losu kochanków muszą dyskretnie otrzeć samotną łzę. Co roku w walentynki publiczność kinowa łączy się w zgodnym jęku: "dlaczego znowu w repertuarze same filmy o miłości?", pytają, a potem posłusznie wykupuje wszystkie miejsca na wszystkie seanse. Nasze plakaty miłosne spodobają się każdemu, bo łączą w sobie gorące uczucia i stosunkowo chłodny, inspirowany minimalizmem design. Znajdziesz tu i autorski plakat Wielki Gatsby, i sceny z innych klasyków romantycznego kina. Wybierz się z nami w podróż po najpiękniejszych miłosnych opowieściach!

4 fototapet

 

Najpiękniejsze historie: plakaty miłosne z kolekcji Love Stories

Choć wielu mniej lub bardziej cynicznych filozofów, socjologów i znawców kultury próbuje nas przekonać, że jest inaczej, prawda jest taka, że opowieści o miłości są stare jak świat. Są też banalnie proste: ona spotyka jego, on spotyka ją, wymieniają spojrzenia i już nic nigdy nie jest takie, jak było do tej pory.

Właśnie ten moment - chwilę tego brzemiennego w skutki spotkania - przedstawiają nasze plakaty miłosne. W niniejszej autorskiej kolekcji zebraliśmy najsłynniejsze romantyczne sceny z klasycznych filmów o miłości: jest więc tutaj i niezapomniany pocałunek w deszczu ze Śniadania u Tiffany'ego, i plakat Wielki Gatsby z Gatsbym i piękną Daisy, którzy są tak blisko, a jednak tak daleko, bohaterowie filmu Między słowami, sami w obcym kraju... Wszystko to filmy, które od lat poruszają publiczności na całym świecie, i które - w przeciwieństwie do wielu produkcji niższych lotów - z przyjemnością ogląda się nie tylko w walentynki. Czy można się dziwić, że zainspirowały nas do stworzenia niepowtarzalnych plakatów?

Plakat, miłość, kino, styl

W Myloview lubimy filmy o miłości. Szczególnie uwielbiamy pogodne opowieści, w których bohater i bohaterka, bez względu na dzielące ich różnice, odnajdują wspólny język i szczęście. Ale nie tylko takie, bo czasem nic nie jest tak przyjemne, jak chlipanie w chusteczkę, bo Ona i On nie mogą być razem, no po prostu nie mogą! Z sympatii do filmów  o miłości, stworzyliśmy kolekcję filmowych plakatów Love Stories. Są minimalistyczne, ale nie oschłe, kolorowe lub czarno-białe, ale łączy je jedno: w każdym z nich najważniejsza jest para głównych bohaterów i chwila ich zejścia się - nawet jeśli połączenie to trwało tylko krótką chwilkę i było pozorne.

Miłosne plakaty: coś dla niepoprawnych romantyków

Autorske plakaty miłosne z serii Love Stories będą wprost cudowną dekoracją mieszkania każdego zapalonego kinomaniaka. Na pewno będą także uroczym i bardzo pomysłowym prezentem - nie tylko na walentynki, ale także z dowolnej innej okazji (polecamy je szczególnie na rocznice!).

Z uwagi na autorski, minimalistyczny (choć w żadnym razie nie oschły czy chłodny) design będą prezentować się we wnętrzu znacznie lepiej niż oryginalne, typowe plakaty filmów, które zazwyczaj pełne są niezbyt efektownych napisów. Właśnie dzięki tej oszczędności wyrazu każdy plakat miłość z serii Love Stories będzie gustownym elementem aranżacji nawet najbardziej eleganckiego salonu - i na pewno nie sprawi, że będzie ono wyglądało jak obwieszony plakatami pokój nastolatka (efekt, którego obawia się każdy, kto lubi i plakaty filmowe, i dobry styl). Niemałe znaczenie będzie miała tutaj, oczywiście, oprawa: oprawiony w ramę lub antyramę plakat miłość będzie wyglądał jak prawdziwe dzieło sztuki.

Love Stories: kilka słów o inspiracjach

Wybierając filmy, których sceny miały znaleźć się na plakatach w kolekcji Love Stories, kierowaliśmy się nie tylko sympatią i własnym gustem, lecz także chęcią ukazania opowieści o miłości w całej ich rozmaitości i skomplikowaniu. Chcieliśmy, aby były możliwie jak najbardziej różnorodne, a także by opowiadały historie z różnych okresów.

Klasykę kina reprezentuje plakat Śniadania u Tiffany'ego. Złotą dekadę komedii romantycznych, czyli lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia, reprezentuje plakat filmu Masz wiadomość z Tomem Hanksem i Meg Ryan, jedną z najbardziej lubianych ekranowych par wszechczasów. Zupełnie innym typem miłosnej historii jest Między słowami. Uwiecznione tutaj niedoścignione role Scarlett Johansson i Billa Murraya oraz wspaniała reżyseria Sophii Coppoli sprawiły, że film ten natychmiast po premierze okrzyknięto pozycją obowiązkową dla każdego, kto lubi kino, i to wcale nie tylko to opowiadające o miłości. Ostatni z zebranych tutaj plakatów, do Wielkiego Gatsby'ego, łączy to, co stare, z tym, co nowe: film jest nowy, ale to ekranizacja powieści z początku wieku. Wybraliśmy rozmaite filmy, do każdego przygotowaliśmy oryginalny plakat: miłość jednak pozostaje potęgą ponadczasową...