Fototapeta zachód słońca

Fototapety zachód słońca to jeden z najpopularniejszych produktów w naszym katalogu - i, szczerze mówiąc, wcale nas to nie dziwi. To przecież przepiękny widok - a do tego bardzo uniwersalny! Choć bowiem zachód słońca kojarzy się z odcieniami purpurowo-pomarańczowymi, w istocie może mienić się najrozmaitszymi kolorami: od nietypowo ciepłych odcieni błękitu poprzez łososiowy i wrzosowy aż po zielonkawy kolor, na który nie ma dokładnej nazwy. Dzięki temu fototapety na ścianę zachód słońca możesz zawiesić we wnętrzach o bardzo różnych paletach barwnych: wystarczy tylko wybrać, no cóż, odpowiedni zachód słońca! Uniwersalność nie jest jedyną zaletą, jaką posiadają fototapety zachód słońca: jeśli chcesz się dowiedzieć o innych, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami na temat wykorzystania tego wzoru do udekorowania wnętrza!

169 fototapet

 

Najsłynniejszy widok świata: fototapety zachód słońca

Gdybyśmy mieli wskazać jedną karygodnie niedocenianą rzecz, którą obowiązkowo każdy powinien codziennie podziwiać, zdecydowanie byłby to zachód słońca. Cóż to bowiem za wspaniały spektakl! Feeria światła i koloru, za każdym razem inna, a zawsze przepiękna. No, może poza bardzo pochmurnymi dniami... Niektórzy uważają, że zachód słońca to nieznośnie banalny i kiczowaty widok: że jest już tak oklepany, że naprawdę nie warto wykorzystywać go do udekorowania wnętrza. Zdecydowanie się z tym nie zgadzamy - choć, naturalnie, zdajemy sobie sprawę z tego, że stylowe i gustowne wykorzystanie fototapety zachód słońca wymaga pewnej... może nie tyle "wprawy", co raczej ostrożności.

Aby pomóc Wam uniknąć dekoracyjnych kiksów, przygotowaliśmy miniporadnik na temat tego, jak wykorzystać fototapety, by nie popaść w kicz  i by jednocześnie maksymalnie wykorzystać ich niewątpliwe walory. Taka tapeta umieszczona na jednej ścianie wnętrza zastąpi inne ozdoby graficzne, subtelnie podkreślając charakter przestrzeni. Fototapety zachód słońca nad morzem, w górach, albo w wielkim mieście, to uniwersalna propozycja dla każdego typu wnętrza. A w jakich sprawdza się najlepiej?

Zaskakuj kolorem: fototapety zachód słońca nad morzem jako dekoracja łazienki

Morskie wzory w łazience to nic nowego: zazwyczaj jednak sięga się po ich chłodne wersje, z wyraźną przewagą koloru niebieskiego. Niebieski jakoś tak kojarzy nam się z łazienką, prawda? Chyba prawda, dlatego chcielibyśmy Wam zaproponować inne, niebanalne rozwiązanie: wykorzystanie wzoru z morskim widokiem, który jednak prawie wcale nie ma w sobie niebieskiego! Fototapety zachód słońca nad morzem (albo, czemu nie, nad jeziorem - każdy zbiornik wodny będzie dobry, byle tylko malowniczo odbijał ogniste promienie zachodzącego słońca!) nadadzą się do tego celu wprost idealnie. Będą radykalnym zerwaniem z łazienkową tyranią niebieskości, jednocześnie zgrabnie nawiązując do tradycyjnych wodnych (czy wręcz marynistycznych) motywów. Fototapety zachód słońca możesz zamontować nie tylko w domowej, ale także w firmowej łazience: nie musisz martwić się o ich wytrzymałość, ponieważ do ich stworzenia wykorzystujemy innowacyjną technologię druku lateksowego, dzięki której nadruk jest odporny na typowo "łazienkowe" warunki, takie jak stała wysoka wilgotność powietrza czy podwyższona temperatura.

Powiększanie na energię słoneczną: fototapety 3d zachód słońca

Kiedy myślisz o wzorach 3D, pewnie zazwyczaj przychodzą Ci na myśl abstrakcyjne wzory jak z iluzji optycznych - i nie bez przyczyny, to one bowiem zwykle dominują wśród powiększających grafik. Czy wiesz jednak, że równie skuteczne może być wykorzystanie naturalnych motywów, takich jak krajobrazy? Tak! Fototapety 3D zachód słońca mogą dać tak samo intensywny powiększający efekt - a prawdopodobnie przypadną do gustu większej ilości osób... Jak wykorzystać właściwości fototapety? To łatwe: należy zamontować ją w pomieszczeniu, któremu przydałoby się optyczne powiększenie (zazwyczaj jest to łazienka - o innych zaletach montowania fototapety 3D w tym wnętrzu pisaliśmy już wyżej! - ale może to być też niewielka kuchnia czy przedpokój), i już! Jeżeli chcesz wzmocnić powiększający efekt, naklej jedną dużą fototapetę na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach: kąt tworzony przez ściany wzmocni wrażenie głębi.

Miejsce na romantyczną kolację: fototapety zachód słońca w restauracji

Z badań psychologów wynika, że ciepłe barwy pozytywnie wpływają na nasz nastrój, pobudzając nas i zachęcając do działania. Wynika z nich także, że... zaostrzają apetyt. Czy można zatem wyobrazić sobie lepszą dekorację restauracji niż fototapeta zachód słońca nad jeziorem czy innym krajobrazem? Będzie nie tylko romantyczna i wyrazista, ale także, jeśli można tak powiedzieć, apetyczna! Nasze fototapety zachód słońca nad morzem i nie tylko będą świetną ozdobą każdego lokalu gastronomicznego, ponieważ są całkowicie bezwonne i nietoksyczne, a do tego ich montaż zajmuje bardzo niewiele czasu: aby całkowicie odmienić wygląd sali nie będzie potrzebne długotrwałe wyłączanie lokalu z użytku! Wprost przeciwnie: wystarczy zaledwie kilka godzin, aby wprowadzić radykalną zmianę, która pozwoli wyróżnić restaurację na tle konkurencji.