Obrazy wg wnętrz - Biuro

Biuro idealne musi być trochę (a nawet więcej niż trochę) jak dom. Można by wręcz powiedzieć, że powinno być jak dom urządzony w taki sposób, aby zoptymalizować produktywność, skupienie i motywację do działania. Choć każde biuro powinno mieć pewne cechy wspólne, to każde ma także swoją specyfikę, i powinno się to przełożyć na decyzję o tym, jakie obrazy do biura wybrać i gdzie je zawiesić. Siłą rzeczy bowiem obrazy do biura rachunkowego będą inne niż te, które pasować będą do agencji interaktywnej albo biura projektowego, prawda? Cieszymy się, że do nas trafiłeś, chcemy bowiem pomóc Ci znaleźć najlepsze obrazy do biur, bez względu na to, w jakiej branży działasz! Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym pokażemy Ci pewne podstawowe zasady.

Obraz biurowy plamy kolorów

Obraz biurowy plamy kolorów

Jak przemycić kolor do biura? Obraz z abstrakcyjnym printem to idealny dodatek do aranżacji.
Obraz biurowy z krajobrazem

Obraz biurowy z krajobrazem

Elegancki wystrój biura dopełnimy poprzez dodatki - sprawdzi się tu klasyczny obraz z górskim widokiem.
31 obrazów
Nowoczesny obraz do biura

Nowoczesny obraz do biura

Kreatywność to podstawa! W biurze nie może zabraknąć motywujących obrazów.
Obraz biurowy abstrakcja

Obraz biurowy abstrakcja

Abstrakcyjny obraz ścienny odciąży monochromatyczne wnętrze biura, również biura domowego.
Obraz biurowy z kwiatem

Obraz biurowy z kwiatem

Duży obraz z kwiatem powieśmy w biurze domowym, w którym brakuje dynamiki i koloru.
Obraz do biura czarno-biały

Obraz do biura czarno-biały

Abstrakcyjny minimalizm: obraz do nowoczesnego biura przyciąga uwagę, ale nie zaburza klasycznej kompozycji wnętrza.
Obraz do biura góry

Obraz do biura góry

Nawet małe biuro potrzebuje dekoracji: na przykład w postaci monochromatycznego obrazu.
Obraz do biura most 3D

Obraz do biura most 3D

Obraz z przestrzennym motywem powiększy i urozmaici wnętrze nowoczesnego biura.
Obraz do biura wieżowce

Obraz do biura wieżowce

Obraz z panoramą wielkiego miasta możemy powiesić w biurze firmy o międzynarodowym zasięgu.
Obraz typograficzny do biura

Obraz typograficzny do biura

Nowoczesny obraz typograficzny umieszczony w biurze to recepta na szybką odmianę wnętrza.

 

Prosto w target: nietuzinkowe obrazy do biura każdego rodzaju

Jeżeli często odwiedzacie naszą stronę internetową albo czytujecie naszego bloga, na pewno zauważyliście, że jest całkiem spora grupa wnętrz, o których piszemy, że nie jest łatwo dobrać do nich dekoracje, ponieważ są z jakiegoś względu problematyczne. Na pewno zaliczymy tu pokój dziecka, łazienkę, przedpokój, kawiarnię... i, bez dwóch zdań, także biuro.

Dlaczego biuro? To proste: jest przecież drugim domem dla kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób! Każdego dnia spędzają one w biurze co najmniej tyle czasu, co w swoim własnym domu (a nierzadko znacznie więcej, jeśli odliczyć czas na sen!). Jak pogodzić ich - na pewno przecież różnorodne - gusta, jednocześnie nie wywołując uszczerbku na produktywności i, o ile to możliwe, tworząc coś, co spodoba się także odwiedzającym firmę klientom i kontrahentom? To trudne zadanie, ale mamy nadzieję, że nasze obrazy do biura pomogą Wam sobie z nim poradzić - a my pokażemy Wam, co zrobić, aby optymalnie je wykorzystać. Dekorowanie domowego biura ma jednocześnie wiele wspólnego z dekorowaniem miejsca pracy poza domem i... nie ma z tym wiele wspólnego. Wiele zależy od tego, czy Twoje domowe biuro jest osobnym, oddzielonym od reszty domu pomieszczeniem (wówczas polecamy udekorować je obrazami według zasad, o których pisaliśmy powyżej), czy raczej częścią większego wnętrza, na przykład salonu albo sypialni. W tej drugiej sytuacji sięgnij po takie obrazy biuro, które - spełniając swoją motywacyjną funkcję - jednocześnie będą stylową ozdobą całości wnętrza!

Po co komu w ogóle obrazy do biur?

Każda osoba, której zdarzyło się kiedyś odwiedzać różnego rodzaju miejsca pracy biurowej, z pewnością zauważyła (chyba że akurat miała bardzo wielkie szczęście!), że w ogromnej większości nie są to szczególnie przyjazne miejsca. Ściany pomalowane na biały albo mdławo pastelowy kolor oświetlone przez dające zabójcze dla oczu światło jarzeniówki, wzmagane jeszcze przez monitory komputerów... Brr! Obrazu całości dopełniają papiery poupychane wszędzie, gdzie tylko się da. Mało przyjemnie, w gruncie rzeczy, prawda?

A przecież wystarczyłoby dodać naprawdę niewielką ilość dekoracji - na przykład zawieszając obrazy biuro - aby stworzyć znacznie milszą, bardziej przyjazną atmosferę, co znacznie zwiększyłoby komfort pracy. Przyjazna atmosfera i komfort, a także prestiż: oto właśnie trzy powody, dla których warto udekorować biuro obrazami.

Jakie obrazy do biura wybrać?

Na samym początku napisaliśmy, że powinno się uzależnić dobór obrazów od charakteru biura. Co mieliśmy na myśli? Przede wszystkim dwie rzeczy:

  • w zależności od charakteru pracy wykonywanego w biurze należy dobierać obrazy biuro, które albo sprzyjają koncentracji, albo pobudzają kreatywność. Nietrudno się domyślić, że obrazy do biura rachunkowego, na przykład, powinny być utrzymane w spokojnej, najlepiej chłodnej (ułatwia koncentrację i uspokaja) kolorystyce, podczas gdy obrazy, które mają zdobić ściany firmy takiej jak agencja reklamowa czy marketingowa, lepiej spełnią swoją funkcję, jeżeli będą żywsze i bardziej intensywne (i, w miarę możliwości, z przewagą kolorów ciepłych, które energetyzują i pobudzają kreatywność);
  • jeżeli do biura regularnie przychodzą kontrahenci i klienci, dobrze jest wybrać takie obrazy do biura, które będą wyglądać prestiżowo, jednocześnie odpowiednio oddając charakter firmy. Takie dekoracje będą zwykle nieco bardziej stonowane i uniwersalnie ładne: można sięgnąć po, na przykład, pejzaże, motywy roślinne, może wzory typograficzne albo jakąś nienarzucającą się abstrakcję W przeciwnym wypadku - gdy do biura przychodzą tylko jego pracownicy - warto dobrać takie obrazy do biura, które to im właśnie podobają się najbardziej. Można popuścić wodze fantazji!