Obrazy wg wnętrz - Biuro

W każdym biurze niezbędne są dekoracje, które powinny nawiązywać do charakteru wnętrza. Dobrze dobrane obrazy do biura powinny uwzględniać wiele czynników, takich jak rodzaj wykonywanej pracy czy jej tradycyjny, społeczny odbiór. Wyjątkowe biuro z pewnością można uzyskać dzięki dobraniu odpowiednich dodatków, na przykład obrazów. Doskonałym pomysłem, jeśli w biurze znajduje się duża wolna ściana, jest też zastosowanie fototapety. Niepowtarzalne dodatki, takie jak fototapety czy obrazy, sprawią, że Twoje biuro na długo zostanie w pamięci Twoich klientów.
25 obrazów

 

Nowoczesne biuro wizytówką profesjonalistów

BiuroAranżacja przestrzeni biurowej stosunkowo często przysparza problemów. Chcąc stworzyć profesjonalne i funkcjonalne wnętrze, boimy się skorzystać z fachowej pomocy projektantów wnętrz, sądząc, że sami poradzimy sobie najlepiej. Owszem, możemy samodzielnie stworzyć rzeczywiście efektowną przestrzeń biurową – o ile mamy tzw. zmysł estetyczny i uzbroimy się w cierpliwość. Prace aranżacyjne to nieustanne próby – począwszy od przestawiania biurek oraz całego umeblowania, po nagłą zmianę palety kolorystycznej. W nadmiarze pomysłów (albo całkowitym ich braku) warto poszukać dodatkowej inspiracji. Dobrym rozwiązaniem jest prześledzenie kompozycji biurowych największych firm świata, na przykład Apple, Microsoft, Google, albo IKEA. Może w ich wnętrzach znajdziecie ciekawe, godne wykorzystania pomysły? Wszystkie te marki doskonale wiedzą, że aby pracownicy wykonywali swoje działania szybko i poprawnie, należy stworzyć im do tego odpowiednie warunki. Grunt to przestrzeń – nawet pracując w tzw. boksach, trzeba zorganizować ich wygląd w taki sposób, by nie przytłaczał siedzącej w nich i pracującej kilka godzin osoby. Ponadto, wszyscy pracownicy powinni mieć stały, wygodny dostęp do narzędzi biurowych. Co jeszcze? Oczywiście światło. Wspaniale, gdy biuro przeszklone jest dużymi oknami wychodzącymi na słoneczne miasto – wtedy starajmy się oszczędzać energię elektryczną i nie włączajmy lamp w dzień. Niestety nie każda firma dysponuje takimi odsłoniętymi przestrzeniami. W przypadku biura bez okien, należy dołożyć wszelkich starań, by jego oświetlenie jak najbardziej przypominało światło naturalne. Wróćmy do tematu mebli. Przeglądając katalogi, starajmy się wybierać certyfikowane i doskonale wyprofilowane biurka. Podobnie w przypadku foteli – mają być przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Kiedy już stworzymy podstawową aranżację biura, możemy zacząć zastanawiać się nad jego stylizacją, czyli na doborem najlepszych kolorów, form oraz dekoracji.

Dekoracje biurowe – naprawdę potrzebne?

BiuroNawet biuro urządzone w minimalistycznym stylu wymaga odrobiny koloru. Pamiętajmy, że barwy mają duże znaczenie dla ludzkiego organizmu – wpływają na nasze samopoczucie, mobilizują, uspokajają, albo dodają energii. Warto zapoznać się z wytycznymi chromoterapii (sztuki leczenia kolorem), by umiejętnie zastosować kolory w swoim biurze. Projektanci wnętrz najczęściej polecają stosowanie lekkich, stłumionych pigmentów. Nasz organizm odbiera je jako neutralne, aczkolwiek ocieplające wnętrze i nadające mu przyjemnego charakteru. Takie kolory to na przykład cała paleta pasteli – rozbielone, rozmyte czerwienie, żółcień, pomarańczowy, czy niebieski, podkreślą stylizację przestrzeni, przy okazji nie rozpraszając uwagi osób, które w niej pracują. Podobnie w przypadku gamy inspirowanej kolorami natury – to na przykład ciemna zieleń, brązy, bądź lekki błękit. Co więcej, barwy pozwolą nam optycznie manipulować wnętrzem. Z ich pomocą wyostrzymy jego nietypową formę, powiększymy je, bądź obniżymy. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem się zmagamy. A więc, nie warto rezygnować z pigmentów! Rzecz jasna, najważniejszy jest umiar – zbyt duża gama kolorystyczna „rozlana” po ścianach wprowadzi do biura chaos. Zdecydujmy się na dwa, maksymalnie trzy lekkie kolory, które zawsze możemy uzupełnić klasyczną bielą. Co oprócz plam kolorów? Oczywiście wzory! Ale uwaga – wzory i desenie muszą występować w minimalnych akcentach. Świetnie sprawdzą się w roli dodatkowego akcentu przestrzeni, kiedy będą zdobić np. małą część ściany, bądź drzwi. Jeśli jednak nie macie pewności, czy desenie „zagrają” z całością aranżacji, postawcie na tradycyjną i jakże wdzięczną dekorację przestrzeni – obraz. Nowoczesne abstrakcje, geometria, reprodukcja obrazu, fotografia artystyczna, sielski pejzaż, albo panorama wielkiego miasta – bez względu na to jaki motyw wybierzecie, obraz zawsze będzie skupiał na sobie uwagę. Warto więc dobrze zastanowić się nad jego doborem i - co istotne – dopasować go do branży, którą zajmuje się firma.