Fototapeta abstrakcja

Fototapety abstrakcyjne, to prawdziwy must have każdego miłośnika nowoczesnych wnętrz. To nie tylko ponadczasowy i uniwersalny wzór pasujący do każdego pokoju. To wyraz zamiłowania do rzeczy niebanalnych i przez to jak najbardziej pięknych. To także wyraźne nawiązanie do historii sztuki. Od zarania dziejów dzieła plastyczne dążyły do tego, aby jak najwierniej odwzorować świat rzeczywisty, co widać na przykładzie malunków naskalnych w Lascaux. Dopiero w XX w. artyści porzucili tradycyjną sztukę i zaczęli szukać czegoś więcej. My również chcemy czegoś więcej, dlatego wybieramy fototapety! Abstrakcja to także doskonały sposób, aby optycznie powiększyć aranżowaną przestrzeń, dzięki czemu będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.   

 

Fototapeta abstrakcyjna trójkąty

Fototapeta abstrakcyjna trójkąty

Fototapeta z prostym wzorem abstrakcyjnych trójkątów to propozycja dla wielbicieli stonowanych kolorów i minimalistycznego wystroju.
Fototapeta abstrakcyjne fale

Fototapeta abstrakcyjne fale

Abstrakcja to nie tylko skomplikowane formy, ale też delikatne wzory, które swoją kompozycją urzekną każdą artystyczną duszę.
997 fototapet
Fototapeta różowa akwarela

Fototapeta różowa akwarela

Chciałbyś, żeby wiosna trwała cały rok? Teraz możliwe! Wystarczy, że zdecydujesz się na naszą fototapetę w wiosennej kolorystce!
Fototapeta w geometryczny deseń

Fototapeta w geometryczny deseń

Wyraziste, harmonijne wzory na fototapecie nadadzą sypialni nowoczesny wygląd i rozgonią aranżacyjna nudę.
Fototapeta abstrakcja do salonu

Fototapeta abstrakcja do salonu

Tym, którzy szukają wyrazistego i zarazem eleganckiego akcentu dekoracyjnego, polecamy fototapetę z abstrakcyjnymi pasami.
Fototapeta abstrakcyjna spirala

Fototapeta abstrakcyjna spirala

Jeżeli ponad realistyczne wzory preferujesz abstrakcyjne rozwiązania, wybierz fototapetę z motywem czarno-białej spirali.
Fototapeta pastelowa abstrakcja

Fototapeta pastelowa abstrakcja

Do wykończenia sypialni proponujemy fototapetę z geometrycznym deseniem w jasnych, pastelowych barwach.
Fototapeta do kuchni abstrakcja

Fototapeta do kuchni abstrakcja

Kuchnia to idealna przestrzeń dla fototapety. Szczególnie polecamy minimalistyczne, czarno-białe rozwiązania.
Fototapeta kolorowa iluzja

Fototapeta kolorowa iluzja

Aby nadać wnętrzu przysłowiowego pazura, zdecyduj się kolorowy, zdecydowany motyw i umieść go na jednej ze ścian.
Fototapeta abstrakcja czarno-biała

Fototapeta abstrakcja czarno-biała

Jeśli urządzasz przestrzeń w stylu skandynawskim, skuś się na fototapetę z prostym, lecz nieoczywistym, czarno-białym motywem.
Fototapeta szmaragdowy deseń

Fototapeta szmaragdowy deseń

Kolor szmaragdowy na ścianach to niezawodny sposób na dodanie wnętrzu klasycznej elegancji. Połącz go z szarościami i bielą.
Fototapeta ze sztuką nowoczesną

Fototapeta ze sztuką nowoczesną

Jeśli lubisz otaczać się ekspresyjnymi formami, dzięki którym do wnętrza nie wkradanie się nuda to ta fototapeta będzie strzałem w 10!

 

Dobieramy fototapety - abstrakcja nie tylko w nowoczesnym wnętrzu

 Cechą sztuki abstrakcyjnej jest to, że nie przedstawia niczego, co moglibyśmy znać z prawdziwego, realnego świata. Dzięki temu, że jest pozbawiona jakichkolwiek cech mimetycznych, jest sztuką o charakterze neutralnym, ponadczasowym i uniwersalnym, prawie tak samo, jak nasze fototapety! Abstrakcja nawiązująca wzorem do obrazów wielkich mistrzów sztuki nieprzedstawiającej jak Malewicz, Kandinsky czy Pollock, będzie stylową dekoracją każdego pomieszczenia w Twoim domu. Wydaje Ci się, że nowoczesne wnętrza to jedyna aranżacja, w której możesz użyć fototapety? Abstrakcja sprawdzi się równie pięknie w klasycznej aranżacji. Sztuka lubi zabawę, dlatego warto eksperymentować i łączyć ze sobą pozornie niepasujące elementy. Jeśli znajdziemy wspólny mianownik, na przykład korespondująca ze sobą kolorystyka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć tak awangardową stylizację.     

Dwa sposoby na fototapety - abstrakcja w geometrii i nie tylko

Dekoracja ścienna, która bazuje na wzorach wypracowanych przez sztukę wysoką, podobnie jak i ona, prezentuje dwa główne nurty: abstrakcję geometryczną i niegeometryczną. W zależności od tego, w jaki sposób zaaranżowaliśmy nasze wnętrze, inny rodzaj fototapety abstrakcyjnej powinniśmy wybrać. 

  • ABSTRAKCJA GEOMETRYCZNA. Do tego gatunku, jak sama nazwa wskazuje, zaliczamy wszystkie abstrakcyjne kompozycje, które bazują na geometrycznych kształtach i figurach. Przykładem mogą być dzieła Pieta Mondriana czy Kazimierza Malewicza, którego znamy z rewolucyjnego obrazu „Czarny kwadrat na białym tle”. Nasza propozycja w stylu geometrycznym sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje wyposażenie o łagodnych liniach: sofa o opływowych kształtach, tapicerowane krzesła z miękkimi pufami. Do takiego zestawienia łatwo dopasujesz fototapety. Abstrakcja o ostrych i kanciastych liniach, będzie stanowiła doskonałą przeciwwagę dla delikatnych mebli tworząc harmonijną całość.
  • ABSTRAKCJA NIEGEOMETRYCZNA. W tym gatunku dominują przede wszystkim miękkie linie, nieregularne plamy barwne i wyraźne ślady pędzla, które są charakterystyczne dla specyficznych metod twórczych. Niezwykle ciekawą odmianą abstrakcji niegeometrycznej jest action painting, którego reprezentantem jest Jackson Pollock. Komponował swoje dzieła rozchlapując w niekontrolowany sposób farbę na białe płótno tworząc barwne zacieki. Podobne wzory, znajdziesz także w naszej kategorii fototapety 3D. Abstrakcja nawiązująca do takich wzorów, będzie stanowić doskonałe zwieńczenie wnętrza o industrialnym charakterze. Meble o prostych, geometrycznych kształtach, surowe, ceglane ściany i metalowe, chromowane lampy będą doskonale się prezentować w towarzystwie fototapety o niegeometrycznych formach.   

Przestrzenne fototapety 3D – abstrakcja to istna magia powiększania

Miłość do wyszukanego i wykwintnego jedzenia idzie często w parze z miłością do sztuki. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch pasji w jednym miejscu? Fototapety abstrakcyjne, możesz ze spokojem aplikować w kuchni. Sprawią, że wnętrze, które zazwyczaj pozbawione jest dekoracji, nabierze stylowego charakteru. Szeroki wachlarz wzorów sprawi, że znalezienie właściwej fototapety nie będzie żadnym problemem. 

Gdzie jeszcze sprawdzą się nasze fototapety 3D? Abstrakcja w przestrzennej wersji doskonale poradzi sobie z niewielką łazienką. Efekt trójwymiarowości i głębi sprawi, że pomieszczenie stanie się większe i optycznie zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Dekorując kameralną łazienkę, warto wybrać motyw z awangardowym wzorem, utrzymanym w jasnych i pogodnych kolorach. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem sztuki nowoczesnej i chcesz budzić się mając przed oczami modernistyczną sztukę, to musisz wybrać fototapety abstrakcyjne. Ten motyw będzie spełnieniem Twoich artystycznych marzeń. Wybierając taki wzór do sypialni najlepiej zdecydować się na motyw przedstawiający łagodne, pastelowe kolory, ponieważ zbyt krzykliwy deseń może budzić w nas wrażenie niepokoju.

Mieszkanie szyte na wymiar. Fototapety na wymiar i inne dekoracje

Mieszkanie szyte na wymiar. Fototapety na wymiar i inne dekoracje

Czy to możliwe, by w wynajętej przestrzeni poczuć się jak u siebie?
Pokój młodzieżowy - inspiracje z fototapetami dla nastolatków

Pokój młodzieżowy - inspiracje z fototapetami dla nastolatków

Jak udekorować młodzieżowy pokój? O czym pamiętać podczas wykańczania i aranżowania ścian? Jakie fototapety młodzieżowe wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Kolorowe fototapety i obrazy: jak wybrać najciekawsze?

Kolorowe fototapety i obrazy: jak wybrać najciekawsze?

Wybieranie idealnego koloru ścian, albo całej palety kolorystycznej dla wnętrza, wcale nie musi wiązać się z załamywaniem rąk, bezsennością i zgrzytaniem zębami. Zamiast myśleć o nim jak o poważnej decyzji na lata, lepiej spojrzeć na to zagadnienie jak na intrygujące wyzwanie!