Fototapety wg kategorii - Abstrakcja • Fototapeta

Fototapeta abstrakcyjna to prawdziwy must have każdego miłośnika nowoczesnych wnętrz. To nie tylko ponadczasowa i uniwersalna dekoracja pasująca do każdego pokoju. Fototapeta abstrakcja jest wyrazem zamiłowania do rzeczy niebanalnych i przez to pięknych. To także wyraźne nawiązanie do historii sztuki. Od zarania dziejów dzieła plastyczne dążyły do tego , aby jak najwierniej odwzorować świat rzeczywisty, co widać na przykładzie malunków naskalnych w Lascaux. Dopiero w XX w. artyści porzucili tradycyjną sztukę i zaczęli szukać czegoś więcej. Fototapeta 3D abstrakcja to także doskonały sposób, aby optycznie powiększyć aranżowaną przestrzeń, dzięki czemu będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości.   

Fototapeta abstrakcyjna trójkąty

Fototapeta abstrakcyjna trójkąty

Fototapeta z prostym wzorem abstrakcyjnych trójkątów to propozycja dla wielbicieli stonowanych kolorów i minimalistycznego wystroju.
Fototapeta abstrakcyjna retro

Fototapeta abstrakcyjna retro

Neonowy, abstrakcyjny wzór na fototapecie, wpasuje się w pomieszczenia utrzymane w stylistyce retro.
950 fototapet
Fototapeta geometryczna abstrakcja

Fototapeta geometryczna abstrakcja

Fototapeta z abstrakcyjnymi, geometrycznymi wzorami, to idealny sposób na wprowadzenie koloru do aranżacji.
Fototapeta abstrakcyjna do sypialni

Fototapeta abstrakcyjna do sypialni

Duże, wyraziste wzory na fototapecie, nadadzą sypialni nowoczesny wygląd i rozgonią aranżacyjna nudę.
Fototapeta kolorowe koła

Fototapeta kolorowe koła

Tym, którzy nie boją się odważnych dekoracji, proponujemy efektowną fototapetę w kolorowe koła.
Fototapeta abstrakcyjna spirala

Fototapeta abstrakcyjna spirala

Jeżeli ponad realistyczne wzory preferujesz abstrakcyjne rozwiązania, wybierz fototapetę z motywem czarno-białej spirali.
Fototapeta pastelowa abstrakcja

Fototapeta pastelowa abstrakcja

Do wykończenia sypialni proponujemy fototapetę z geometrycznym deseniem w jasnych, pastelowych barwach.
Fototapeta do kuchni abstrakcja

Fototapeta do kuchni abstrakcja

Kuchnia to idealna przestrzeń dla fototapety. Szczególnie polecamy minimalistyczne, czarno-białe rozwiązania.
Fototapeta wielokolorowa abstrakcja

Fototapeta wielokolorowa abstrakcja

Do prostych i przestronnych wnętrz polecamy fototapetę z mocnymi, wielokolorowymi wzorami w abstrakcyjnym tonie.
Fototapeta abstrakcja czarno-biała

Fototapeta abstrakcja czarno-biała

Jeśli urządzasz przestrzeń w stylu skandynawskim, skuś się na fototapetę z prostym, lecz nieoczywistym, czarno-białym motywem.

 

Fototapeta abstrakcja nie tylko w nowoczesnym wnętrzu

Cechą sztuki abstrakcyjnej jest to, że nie przedstawia niczego, co moglibyśmy znać z prawdziwego, realnego świata. Dzięki temu, że jest pozbawiona jakichkolwiek cech mimetycznych, jest sztuką o charakterze neutralnym, ponadczasowym i uniwersalnym. Fototapeta abstrakcja nawiązująca wzorem do obrazów wielkich mistrzów sztuki nieprzedstawiającej jak Malewicz, Kandinsky czy Pollock, będzie stylową dekoracją każdego pomieszczenia w Twoim domu. I choć wydawać by się mogło, że fototapeta abstrakcyjna 3D sprawdzi się tylko w nowoczesnych wnętrzach, to równie pięknie może się prezentować w klasycznej aranżacji. Sztuka lubi zabawę, dlatego warto eksperymentować i łączyć ze sobą pozornie niepasujące elementy jak fototapeta abstrakcja i tradycyjny wystrój. Jeśli znajdziemy wspólny mianownik, na przykład korespondująca ze sobą kolorystyka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć tak awangardową stylizację.     

Fototapeta 3D abstrakcja na dwa sposoby

Fototapeta abstrakcyjna, która bazuje na wzorach wypracowanych przez sztukę wysoką, podobnie jak i ona, prezentuje dwa główne nurty: abstrakcję geometryczną i niegeometryczną. W zależności od tego, w jaki sposób zaaranżowaliśmy nasze wnętrze, inny rodzaj fototapety abstrakcyjnej powinniśmy wybrać. 

  • ABSTRAKCJA GEOMETRYCZNA. Do tego gatunku, jak sama nazwa wskazuje, zaliczamy wszystkie abstrakcyjne kompozycje, które bazują na geometrycznych kształtach i figurach. Przykładem mogą być dzieła Pieta Mondriana czy Kazimierza Malewicza, którego znamy z rewolucyjnego obrazu „Czarny kwadrat na białym tle”. Fototapeta abstrakcja w stylu geometrycznym sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje wyposażenie o łagodnych liniach: sofa o opływowych kształtach, tapicerowane krzesła z miękkimi siedziskamiczy pufy. Tapeta abstrakcyjna o ostrych i kanciastych liniach, będzie stanowiła doskonałą przeciwwagę dla delikatnych mebli tworząc harmonijną całość.
  • ABSTRAKCJA NIEGEOMETRYCZNA. W tym gatunku dominują przede wszystkim miękkie linie, nieregularne plamy barwne i wyraźne ślady pędzla, które są charakterystyczne dla specyficznych metod twórczych. Niezwykle ciekawą odmianą abstrakcji niegeometrycznej jest action painting, którego reprezentantem jest Jackson Pollock. Komponował obrazy rozchlapując w niekontrolowany sposób farbę na białe płótno tworząc barwne zacieki. Fototapeta 3D abstrakcja nawiązująca do takich wzorów, będzie stanowić doskonałe zwieńczenie wnętrza o industrialnym charakterze. Meble o prostych, geometrycznych kształtach, surowe, ceglane ściany i metalowe, chromowane lampy będą doskonale się prezentować w towarzystwie fototapety o niegeometrycznych formach.   

Fototapeta do kuchni: abstrakcja na ścianie

Miłość do wyszukanego i wykwintnego jedzenia idzie często w parze z miłością do sztuki. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch pasji w jednym miejscu? Fototapeta do kuchni sprawi, że wnętrze, które zazwyczaj pozbawione jest dekoracji, nabierze stylowego charakteru. Szeroki wachlarz wzorów sprawi, że znalezienie właściwej fototapety nie będzie żadnym problemem. 

Abstrakcja na ścianie w sypialni

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem sztuki nowoczesnej i chcesz budzić się mając przed oczami awangardową sztukę, fototapeta abstrakcja będzie spełnieniem marzeń. Wybierając wzór do sypialni najlepiej zdecydować się na przedstawienie o łagodnych, pastelowych kolorach, ponieważ zbyt krzykliwy deseń może budzić w nas wrażenie niepokoju.  

Kolorowa łazienka!

Fototapety sprawdzą się także doskonale w niewielkiej łazience. Efekt trójwymiarowości i głębi sprawi, że pomieszczenie stanie się większe i optycznie zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Dekorując kameralną łazienkę, warto wybrać fototapetę z abstrakcyjnym wzorem, utrzymaną w jasnych i pogodnych kolorach. 

Mieszkanie szyte na wymiar. Fototapety na wymiar i inne dekoracje

Mieszkanie szyte na wymiar. Fototapety na wymiar i inne dekoracje

Czy to możliwe, by w wynajętej przestrzeni poczuć się jak u siebie?
Pokój młodzieżowy - inspiracje z fototapetami dla nastolatków

Pokój młodzieżowy - inspiracje z fototapetami dla nastolatków

Jak udekorować młodzieżowy pokój? O czym pamiętać podczas wykańczania i aranżowania ścian? Jakie fototapety młodzieżowe wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Kolorowe fototapety i obrazy: jak wybrać najciekawsze?

Kolorowe fototapety i obrazy: jak wybrać najciekawsze?

Wybieranie idealnego koloru ścian, albo całej palety kolorystycznej dla wnętrza, wcale nie musi wiązać się z załamywaniem rąk, bezsennością i zgrzytaniem zębami. Zamiast myśleć o nim jak o poważnej decyzji na lata, lepiej spojrzeć na to zagadnienie jak na intrygujące wyzwanie!