Fototapety wg kategorii - Mosty

Fototapeta mosty pozwala diametralnie zmienić proporcje przestrzenne danego pomieszczenia. Od innego rodzaju fototapet różni ją przede wszystkim sposób, w jaki współgra z architekturą i układem danego pokoju i łączy się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Fototapety z mostami optycznie „otwierają” przestrzeń, poprzez połączenie tego, co znajduje się wewnątrz, w budynkach z  wielką architekturą na zewnątrz. Fototapeta 3 d mosty będzie idealna, jeśli zależy nam na optycznym poszerzeniu, powiększeniu powierzchni. Jak żaden inny wzór potrafi ona dodać głębi małym pokojom, jadalni czy domowemu gabinetowi. Monumentalny charakter metalowej, stalowej bądź drewnianej konstrukcji będzie wizualnym centrum każdego pomieszczenia i łatwo odwróci uwagę od jego niedostatków. 
Fototapeta Brooklyn Bridge

Fototapeta Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge to najbardziej charakterystyczny most w Nowym Jorku, którego uroda wpisze się w industrialne wnętrze salonu.
Fototapeta krajobraz z mostem

Fototapeta krajobraz z mostem

Fototapeta z mostem zawieszonym nad rzeką to dekoracja przeznaczona do klasycznej przestrzeni pokoju dziennego.
695 fototapet
Fototapeta most czarno-biały

Fototapeta most czarno-biały

Minimalistyczne wnętrze stanie się bardziej dynamiczne, kiedy udekorujemy je fototapetą z czarno-białym mostem.
Fototapeta most do salonu

Fototapeta most do salonu

Fototapeta z mostem optycznie powiększy przestrzeń i zdynamizuje całą stylizację.
Fototapeta most nad kanionem

Fototapeta most nad kanionem

Nowoczesna fototapeta z mostem i zielonym krajobrazem sprawdzi się w aranżacji ekologicznej oraz kolonialnej.
Fototapeta most nocą

Fototapeta most nocą

Nocna panorama miasta z mostem na pierwszym planie to uniwersalny dodatek do nowoczesnego wnętrza salonu.
Fototapeta most retro

Fototapeta most retro

W aranżacji retro i vintage nie może zabraknąć mocnego detalu, np. fototapety z zabytkowym mostem.
Fototapeta most stalowy

Fototapeta most stalowy

Fototapeta z mostem stalowym to ciekawa dekoracja pokoju niepokornego nastolatka.
Fototapeta most w Nowym Jorku

Fototapeta most w Nowym Jorku

Decydując się na fototapetę Brooklyn Bridge, nasze wnętrze nabierze wyjątkowego, wielkomiejskiego charakteru.
Fototapeta z mostem 3D

Fototapeta z mostem 3D

Fototapeta z mostem 3D ożywi przestrzeń i optycznie ją powiększy. To rozwiązanie idealne dla małych mieszkań.

 

Zalety fototapet z mostami

Co jeszcze przemawia za wyborem fototapet z mostami? Mosty to budowle użyteczności publicznej, spełniające określone funkcje, będące efektem myśli technicznej, ale jednocześnie mogą być wyrazem aktywności artystycznej. Wystarczy wspomnieć falisty most o nazwie Henderson Waves Bridge lub zbudowany w kształcie przypominającym ludzkie DNA, Helix Bridge, znajdujące się w Singapurze. Dobrym przykładem jest również nieustannie zatłoczony most we Florencji Ponte Vecchio, wypełniony warsztatami złotniczymi lub Puente de la Mujer w Buenos Aires, który ma przestawiać swoim kształtem parę tańczącą tango. Bardzo często obiekty mające spełniać zadania użytkowe stają się miejscami „kultowymi”. 

To właśnie na słynnych mostach turyści najczęściej robią sobie pamiątkowe zdjęcia z widokiem na rzekę. Właśnie w pobliżu mostów znajdują się najstarsze zabytki niemal każdego miasta, bo tam, wzdłuż rzek, rodziło się osadnictwo. Fototapeta mosty doskonale uzupełni duże przestrzenie pustych ścian, np. w loftach, budynkach poprzemysłowych lub mieszkaniach bez ścianek działowych. Będzie dobrze wyglądała na dużych powierzchniach ścian, w domach, które ze względu na duży metraż sprawiają wrażenie pustych. Fototapeta most może wspomagać podział mieszkania na strefy funkcyjne. Mnogość dostępnych wzorów fototapet sprawia, że rodzaj mostu bez problemu dobierzemy do stylu i wystroju wnętrza. 

Jaką fototapetę z mostem wybrać?

Fototapeta mosty może być stworzona z niemal każdego zdjęcia i możemy jej nadać określony styl. Może być czarno-biała, by przełamać mocne kolory wyposażenia pokoju lub bardzo soczysta, by ożywić wnętrze i sprawić, że nabierze wyrazu. Klucz doboru może być różny: dopasowanie stylistyczne do wnętrza, wybór ulubionegomiasta lub mostu z najciekawszą konstrukcją. Jakie są najpopularniejsze motywy fototapet z mostem? 

Fototapeta mosty w stylu orientalnym. Fototapeta mosty wiszące wysoko w górach, zawieszone nad rzekami, przepaściami. Małe kładki i mosty w stylu dalekowschodnim, spotykane na przykład w ogrodach japońskich. Fototapeta z mostem nie zawsze musi wiązać się z metropolią. Może prowadzić nas w głąb bardziej drewnianych konstrukcji, bujnej roślinności i orientalnego otoczenia. Takie rozwiązanie może być również pomysłem na ożywienie wnętrza restauracji. Możemy dobrać rodzaj mostu do rodzaju serwowanej kuchni. Spotykamy tego typu zabiegi w restauracjach tajskich, wietnamskich, chińskich, gdzie bardzo często wykorzystuje się fototapetę most linowy. Fototapetanie jest tam zabiegiem aranżacyjnym, ona tworzy charakter i styl danego pomieszczenia, nadaje mu klimat Orientu. 

Fototapeta 3d mosty to prawdziwy hit i bestseller ostatnich miesięcy. Jej popularność polega przede wszystkim na tworzeniu iluzji uczestnictwa w obserwowanej scenie. Oglądając tego typu wizualizacje mamy wrażenie, że wchodzimy w głąb obrazu, uczestniczymy w historii, która pojawia się na fototapecie. To główna zaleta tego typu rozwiązań: spajają się one z otoczeniem, nadają mu nowy, inny wymiar i dzięki temu optycznie powiększają pomieszczenie. Dzięki fototapecie 3d mosty i zarysowanych na niej mocnych liniach i geometryzacji, pokój będzie sprawiał też wrażenie bardziej „ustawnego”.

Miejska dżungla we wnętrzu!

Fototapeta mosty w stylu miejska dżungla. Wśród fototapet mosty jest bardzo wiele aranżacji w stylu wielkich metropolii. Wystarczy wspomnieć o Golden Gate w San Francisco, Brooklyn Bridge w Nowym Jorku, który jest jednym z najstarszych mostów wiszących w USA.  Pasują one do nowoczesnych, urządzonych w minimalistycznym stylu wnętrz oraz pomieszczeń w mniejszym stopniu obciążonych meblami jak np. przedpokój, korytarz itd. Popularne są także fototapety z mostem w ujęciu nocnym. Taka aranżacja pasuje przede wszystkim do sypialni i salonu, gdyż ciemne barwy z przebłyskami światła tworzą dość silny wzór kolorystyczny, który w świetle dziennym może nieco przytłaczać. Użycie fototapety we wnętrzach mieszkań to jeden z najprostszych i najbardziej efektownych zabiegów dekoracyjnych. Od innych zabiegów na ściany, różni go przede wszystkich naturalny i atrakcyjny wizualnie sposób, w jaki łączy się z wystrojem wnętrza.