Fototapety wg kategorii - Ameryka Północna

Ameryka Północna od czasu wielkiej wyprawy Kolumba stała się w powszechnym rozumieniu lądem niezwykłym. Z czasem zaczęto kojarzyć ją z miejscem, gdzie wszystko można zacząć na nowo, a wszelkie okazje czekają na przybyszów na każdym kroku. Ogólny zachwyt wzbudziły również wspaniałe krajobrazy i pejzaże tego kontynentu. My w Myloview postanowiliśmy połączyć te wszystkie inspiracje razem, projektując nasze fototapety. Ameryka Północna przez wieki zmieniła się pod wieloma względami, a na jej pustych niegdyś terenach powstały wspaniałe miasta, które zaludnili dumni obywatele USA, Kanady i Meksyku. Kontynent ten posiada dziś wiele oblicz, z których każde może stanowić ciekawy temat dekoracji domu. Jeśli więc i Was fascynuje kraina „za wielką wodą”, na pewno odnajdziecie dla siebie w naszej ofercie atrakcyjne fototapety. Ameryka Północna zachwyci również każdego, kto do tej pory nie zdawał sobie sprawy z jej piękna.

249 fototapet

 

Amerykańska fototapeta – USA w obiektywie

Stany Zjednoczone to współcześnie jedno z najważniejszych państw całego świata. Stanowi potęgę gospodarczą, militarną i kulturową. To właśnie w tym kraju mnóstwo wzorów zainspirowanych fascynującymi Stanami Zjednoczonymi. Co więc może przedstawiać taka fototapeta? USA to kraj niezwykle bogaty w symbolikę i narodowe motywy. Na pierwszym miejscu na pewno należałoby wymienić amerykańskiego orła. Najczęściej ten wspaniały ptak  przedstawiany jest na tle rozległego krajobrazu albo błękitnego nieba. Jeśli nie mamy więc nic przeciwko odrobinie patetyczności, śmiało sięgnijmy po tego typu wzory. Do grona klasycznych amerykańskich symboli należą również słynne tamtejsze budowle oraz obiekty: Most Brookliński, Statua Wolności czy charakterystyczny napis Hollywood na zboczu góry Lee w mieście Los Angeles. Każda z tych atrakcji doskonale sprawdzi się w roli printu na fototapecie. Flaga USA to kolejna z dostępnych możliwości. Ponieważ to bardzo wyrazisty motyw, doradzalibyśmy, aby odpowiednio wcześniej rozważyć jego ulokowanie oraz rozmiar. Choć powiewająca na wietrze flaga wygląda zachwycająco i dumnie, to jednak wykorzystanie takiego wzoru na całej powierzchni ściany z pewnością zdominuje kolorystykę oraz charakter pomieszczenia. Tego rodzaju tapeta sprawdzi się np. w szkole językowej.

Przyrodnicze fototapety: Ameryka Północna jest piękna!

Jedną z cech, która sprawia, iż Ameryka Północna robi tak niesamowite wrażenie, jest jej różnorodność pod kątem krajobrazów. Gdybyśmy chcieli przejechać ją wzdłuż i wszerz, naszym oczom ukazałyby się wspaniałe oraz wielobarwne widoki – rozległe pustynie, gęste lasy, wysokie góry, malownicze wybrzeża... Podobnie jest z przedstawiającymi te krajobrazy fototapetami. Mając do dyspozycji tak różnorodne wzory bez trudu wybierzemy najbardziej atrakcyjny do danego pomieszczenia. Panoramiczne zdjęcia idealnie wypełnią najdłuższą ścianę dużego wnętrza, na przykład przestronnego salonu. Nastrojowe ujęcia lasów albo zamglonych szczytów Gór Skalistych to natomiast doskonała dekoracja do sypialni, a fotografie prosto z plaż Maiami na pewno uprzyjemnią nam codzienne kąpiele. W przypadku kuchni możemy natomiast wybrać krajobraz pod kątem koloru (ciekawe są zwłaszcza pejzaże rodem z dzikiego zachodu, pełne ciepłych barw) lub zdecydować się na wizerunek ulicy któregoś z amerykańskich miast.

Mapy, tablice, grafiki i napisy

Decydując się na fototapetę nawiązującą do Ameryki Północnej nie musimy obowiązkowo wybierać jedynie spośród zdjęć. W naszej ofercie znajdziecie również atrakcyjne wzory graficzne, które na pewno niejednej osobie przypadną do gustu. Oferują one zupełnie inną estetykę, która może szczególnie się sprawdzić, jeżeli nasze mieszkanie utrzymane jest w stylu modernistycznym, minimalistycznym lub industrialnym. Wystarczy iż puścimy nieco wodze wyobraźni. Uproszczone mapy (często utrzymane tylko w dwóch kolorach) mogą w ciekawy sposób urozmaicić wnętrza nowoczesne, równocześnie nie wychodząc poza ich konwencję. Amerykańskie, meksykańskie i kanadyjskie tablice rejestracyjne oraz znaki drogowe (czasem lekko pokryte rdzą) to natomiast ciekawa propozycja na ścianę pomieszczenia industrialnego.

Amerykańskie fototapety poza mieszkaniem

Nasz dom to nie jedyne miejsce, gdzie możemy wykorzystać opisywane fototapety. Ameryka Północna to świetny temat ozdób również i w budynkach innego typu. Z ciekawszych pomysłów na pewno należy wymienić szkołę językową, restaurację (amerykańską lub meksykańską) oraz biuro podróży. Dzięki skorzystaniu z tematycznych wzorów, nie tylko uatrakcyjnimy wizualnie takie miejsce, ale same ozdoby posłużą również za dodatkową reklamę.