Fototapeta - naklejki na ścianę, obrazy na płótnie

Fototapety do salonu - dla domu

https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/salon/
Salon to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Pełni on rolę pokoju reprezentacyjnego, gdzie zazwyczaj przyjmujemy gości, spędzamy dużo czasu z rodziną i relaksujemy się po dniu pracy, dlatego warto zadbać o jego estetykę. Pomoże Ci w tym fototapeta do salonu. Do tego typu pokoju będą pasować różnego rodzaju wzory - możesz wybrać piękny pejzaż, nowoczesną architekturę, ciekawą teksturę lub uroczy deseń. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć i wybierz właściwą fototapetę. Wzory myloview nadadzą Twojemu salonowi niepowtarzalny charakter, odzwierciedlając gust właścicieli. W naszym sklepie oferujemy także identyczne motywy wykonane w formie tradycyjnych obrazów, plakatów czy naklejek.

Wysyłamy na cały świat
96 fototapet

Fototapety do salonu: zaskocz znajomych, radykalnie odmieniając wnętrze

Nowy YorkJeżeli kuchnia jest sercem domu, to salon należałoby chyba nazwać jego twarzą: jest on bowiem pomieszczeniem, w którym nie tylko spędzamy czas samotnie i w otoczeniu rodziny, lecz także spotykamy się z przyjaciółmi. Pełni on zatem funkcje reprezentacyjne, stanowiąc wizytówkę gustu i upodobań gospodarzy. Dlatego urządzanie salonu jest niełatwym zadaniem. Stawia nas ono przed dylematem: czy salon powinien być bardziej dla nas, czy może jednak bardziej dla gości? Jak pogodzić funkcje prywatną i towarzyską, które powinien on spełniać? Czy można - czy wypada? - pozwolić sobie na takie ekstrawagancje, na jakie pozwalamy sobie, urządzając na przykład sypialnię? Cóż, na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam. W myloview, ze swojej strony, zadbaliśmy o to, by - podjąwszy decyzję - można było dokonać wyboru spośród mnóstwa fototapet, które wyselekcjonowaliśmy specjalnie z myślą o urządzaniu salonu. Znajdują się tutaj rozmaite wzory: od najbardziej powściągliwych fototapet, które spodobają się nawet zdeklarowanym tradycjonalistom, aż po odważne i wyraziste fototapety, które są czasem dziwne, czasem zaskakujące - ale nigdy nudne. Dzięki temu każdy, kto planuje ozdobić swój salon fototapetą, znajdzie tutaj coś dla siebie. Zadbaliśmy także o to, by wśród fototapet przeznaczonych do salonu znalazły się takie, które odpowiadają rozmaitym stylom dekorowania wnętrz - zarówno tym niezmiennie od lat modnym, jak i tym nowym, które dopiero torują sobie drogę poprzez magazyny i blogi wnętrzarskie. Mamy tu więc kwiatowe fototapety, którymi uzupełnić można bardzo popularną aranżację w rustykalnym, romantycznym stylu shabby chic, ale także fototapety przedstawiające surowe fabryczne wnętrza, które spodobają się wszystkim miłośnikom stylu industrialnego. Fototapety ozdobione są najrozmaitszymi motywami, dzięki którym będzie można znaleźć tu coś nie tylko odpowiadającego wystrojowi wnętrza, ale także oddającego naszą osobowość, zainteresowania i temperament. Celem bowiem, jaki przyświecał nam podczas dobierania fototapet do tej kategorii, było umożliwienie każdemu przeprowadzenia szybkiej, łatwej i niedrogiej transformacji salonu na sposób, który uzna za najbardziej odpowiedni. A kiedy już zakończymy remont, możemy być pewni: bez względu na to, jaki wzór fototapety wybierzemy, z pewnością stanie się ona nowym tematem rozmów z odwiedzającymi nas znajomymi. I, zapewne, obiektem cichej zazdrości... Pozostaje więc tylko jedno pytanie: jak dobrać fototapetę do salonu?

Jak wybrać fototapetę do salonu?

Kręcone schodyKażdy kto kiedykolwiek urządzał dowolne pomieszczenie mieszkania i przy tej okazji liznął nieco wnętrzarskiej teorii, mniej lub bardziej świadomie zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że wnętrza są trochę jak ludzie. I nie chodzi tu o osobowość czy charakter - bo to my, urządzający, o nich decydujemy - lecz o kształty i kolory. I tak: duże osoby unikają jasnych kolorów, bo sprawiają one, że wydają się jeszcze większe. Ale już drobni i szczupli ludzie noszą je chętnie - z tego samego powodu. We wnętrzach jest podobnie: jasna fototapeta sprawi, że duże pomieszczenie wyda się jeszcze bardziej obszerne, a małe - nie tak znowu małe. Dlatego jeżeli nasz salon jest niewielki, zdecydujmy się na jasną fototapetę, która powiększy go optycznie. W dużym można sobie pozwolić na właściwie dowolny wybór - może jedynie z zastrzeżeniem, by nie decydować się na taki wzór fototapety, który - na dużej powierzchni - mógłby sprawiać przytłaczające wrażenie. Podobną zasadę możemy zastosować, wybierając fototapetę ze względu na to, czy nasz salon jest jasny i pełen światła, czy raczej ciemny: tak jak śniadym osobom zwykle ładnie jest w jasnych i żywych barwach, tak i niedoświetlony salon zyska wiele, gdy ozdobimy go fototapetą w pogodne kolory. Gdy zależy nam na naprawdę mocnym efekcie powiększającym, najlepiej będzie zdecydować się na którąś z fototapet do salonu ozdobionych rozległym pejzażem - albo taką, która została zaprojektowana specjalnie tak, by imitować efekt 3D. Ozdobiony taką fototapetą, nawet najmniejszy salon zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Inną powiększającą opcją - dla naprawdę odważnych - jest naklejenie fototapety na sufit. Takie umiejscowienie fototapety nie tylko gwarantuje niebanalny efekt, ale także sprawia, że salon wyda się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Jeżeli natomiast chodzi o wybór samego wzoru fototapety - tutaj każdy musi zdecydować się na to, co mu się najbardziej podoba, i co dobrze współgra z resztą wystroju salonu. Niektóre wzory fototapet są uniwersalne - zwłaszcza wzory kwiatowe, które sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu, panoramy miast, typografia, faktury - a niektóre wymagają specjalnej, współgrającej z nimi oprawy - jak na przykład fototapety przedstawiające bogate, barokowe nawet wnętrza czy fototapety ozdobione portretami. Fototapety do salonu mogą zaskakiwać albo - jeśli to wolimy - dyskretnie wtapiać się w wystrój pomieszczenia, nie dominując go, lecz tylko subtelnie podkreślając.Copyright © 2014 myloview
PLENRUDEITFRENESCZBRPT