Obraz wilk

Obraz wilka to ciekawy i nieoczywisty motyw, który pojawia się w kulturze i tradycji wielu narodów. Zwierzę to będące symbolem niebezpieczeństwa i zagrożenia, jest jednocześnie cenione z powodu swej odwagi, siły i niezależności. Obraz z wilkiem może się nam także kojarzyć z najsłynniejszą w historii ludzkości wilczycą Kapitolińską. Według legendy zaopiekowała się ona dwójką małych braci – Romulusem i Remusem, którzy uważani są za założycieli Rzymu. Włoski mit, podkreślając pozytywną stronę tych zwierząt, jest doskonałym punktem wyjścia, aby spojrzeć na obraz z wilkiem jako piękną i oryginalną ozdobę salonu czy przedpokoju. Dobrany do odpowiedniego wnętrza wizerunek wilka podkreśli dokładnie te cechy wystroju, na które chcemy zwrócić uwagę.
Minimalistyczny obraz wilk

Minimalistyczny obraz wilk

Obraz z minimalistycznym, hipsterskim motywem wilka doda wyrazistości pustej ścianie.
Obraz białe wilki

Obraz białe wilki

Oryginalny tryptyk z białymi wilkami to niebanalna ozdoba ścian w salonie lub sypialni.
38 obrazów
Obraz leżący wilk

Obraz leżący wilk

Ilustracja z leżącym wilkiem urozmaici salonową ścianę prawdziwego wielbiciela zwierząt.
Obraz wilk i pełnia

Obraz wilk i pełnia

Jeśli jesteś fanem monochromatycznych wnętrz, wybierz czarno-biały obraz z wilkiem i pełnią księżyca.
Obraz oczy wilka

Obraz oczy wilka

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego pomieszczenia tajemniczą atmosferę, wybierz obraz z hipnotyzującymi, wilczymi oczami.
Obraz wilk czarno-biały

Obraz wilk czarno-biały

Czarno-biały obraz z wilkiem to uniwersalny wzór. Ozdobi zarówno stonowane, jak i bardziej wymyślnie urządzone mieszkanie.
Obraz sylwetka wilka

Obraz sylwetka wilka

Obraz z sylwetką wilka to klimatyczny dodatek do wnętrz udekorowanych w etnicznym lub rustykalnym stylu.
Obraz wyjący wilk

Obraz wyjący wilk

Obraz z wilkiem to doskonały wybór dla wielbicieli zwierząt i uniwersalnych motywów dekoracyjnych.

 

Zagrożone piękno, czyli obraz z wilkiem w stylu skandynawskim

Tym, co wyróżnia styl skandynawski na tle innych nurtów dekoratorskich, to chłodny, niczym śnieg, minimalizm i gorąca, niczym ogień, miłość do białego koloru. Zestawienie tych dwóch elementów tworzy oszczędne, niezwykle praktyczne i przyjemne dla oka wnętrze. Skandynawia, słynąca z dzikiej przyrody i trwającej wiele miesięcy zimy, to także kraina wilków, choć stwierdzenie to należałoby ująć raczej w czasie przeszłym. Nadmierna ilość polowań doprowadziła bowiem do tego, że zwierzę to znajduje się obecnie na liście gatunków zagrożonych wymarciem. Aranżując pokój w stylu skandynawskim, warto sięgnąć po obraz trójka wilków, który będzie nie tylko piękną dekoracją wnętrza. Majestatyczne sylwetki zwierząt będą doskonale korespondować z surowym, minimalistycznym wnętrzem przełamując dominującą biel. Jeśli pomalowałeś ściany na szaro lub grafitowo, warto wybrać obraz przedstawiający białą sylwetkę zwierzęcia, która będzie znakomicie kontrastować z tłem. Obrazy wilki będą także świetnym sposobem, aby uczcić niebywałe piękno i wyjątkowy charakter tego zagrożonego gatunku.

Obraz wilk w rustykalnym klimacie

Aranżacja wnętrza w stylu rustykalnym nawiązuje przede wszystkim do wiejskiego, wręcz sielskiego, życia. Proste meble, funkcjonalne urządzenie przestrzeni oraz zastosowanie naturalnych materiałów to podstawowe założenia tego nurtu dekoratorskiego. Wszechobecne drewno i ludowe motywy sprawiają, że obrazy wilk są znakomitą dekoracją wnętrza w tym stylu. Jeśli dysponujesz przestronnym pokojem, warto sięgnąć po obraz trójka wilki, który prezentując trzy majestatyczne sylwetki zwierząt, wprowadzi także do wnętrza element krajobrazu. W przypadku kameralnego salonu, w którym znajduje się wiele sprzętów i bibelotów, lepiej postawić na dekorację o mniej przeładowanej kompozycji. W takiej roli sprawdzi się obraz wilki przedstawiający jedynie pysk zwierzęcia w dużym zbliżeniu. Szara sierść wilka będzie się doskonale prezentować we wnętrzu zwłaszcza, gdy zestawimy ją z kolorowymi ludowymi akcentami: barwnymi, kwiatowymi narzutami inspirowanymi góralskimi chustami, poduszkami z wyszywanymi parzenicami lub czerwonymi koralami zawieszonymi na ścianie.

Mocne wejście, czyli obraz wilka w przedpokoju

Wyrazista, charakterystyczna dekoracja to świetny pomysł na aranżację przedpokoju. Jeśli obawiasz się, że realistyczne przedstawienie wilka będzie się gryzło z minimalistycznym lub industrialnym wystrojem Twojego domu czy mieszkania, proponujemy sięgnąć po zupełnie inaczej opracowany wzór. Obrazy wilk przedstawiające ornamentalnie narysowaną głowę zwierzęcia będą świetnym sposobem na wprowadzenie tego motywu do wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu panującej w nim stylistyki. A jeśli jesteś miłośnikiem skrajnie minimalistycznego designu, z pewnością pokochasz obraz wilki prezentujący sylwetki zwierząt w postaci figur origami zarysowanych jedynie kilkoma prostymi liniami.

Nie taki straszny, jak go malują: obraz z wilkiem w dziecięcym pokoju

Kultowa bajka „Pocahontas” święciła triumfy na ekranach kin ponad 20 lat temu, ale mamy nadzieję, że najmłodsi miłośnicy Disney’a kojarzą tę przepiękną historię. Skąd taka dygresja? Obraz wilki przypomniał nam bowiem słowa piosenki, którą dawniej znało na pamięć każde dziecko: „Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc? I czemu ryś tak zęby szczerzy rad?”. I choć nadal nie znamy odpowiedzi na te pytania, jesteśmy przekonani, że obraz wilka to doskonały pomysł na dekorację dziecięcego pokoju. W szerokiej ofercie wzorów znajdują się urocze, rysunkowe przedstawienia zwierząt, które w niczym nie przypominają niebezpiecznej bestii z bajki o Czerwonym Kapturku. A zainspirowani piosenką Pocahontas przygotowaliśmy także obraz przedstawiający… wyjącego do księżyca wilka ☺