Obraz samolot

Ludzie od niepamiętnych czasów marzyli o lataniu. Warto wspomnieć chociażby mit o Dedalu i Ikarze, albo projekt pierwszej lotni autorstwa Leonarda da Vinci. Choć człowiek w końcu z pomocą maszyn oderwał się od ziemi, to podróżowanie w przestworzach nadal fascynuje i rozpala wyobraźnię (nie tylko dzieci). Dlatego też w ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć obrazów z samolotami. Zadbaliśmy, aby pośród dostępnych wzorów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szukając ozdób do gabinetu, salonu, a nawet sklepów czy firm, warto zwrócić uwagę właśnie na drukowane na płótnie obrazy. Samolot to motyw, który sprawdzi się w wielu pomieszczeniach i rozmaitych aranżacjach.

74 obrazów

 

Salon w starym stylu – retro obrazy z samolotami

Po wielu wiekach snucia marzeń, w XIX stuleciu liczni wynalazcy podjęli próby skonstruowania maszyny, która będzie w stanie wzbić się w powietrze. Udało się to w końcu dwóm Amerykanom, braciom Orville’owi i Wilburowi Wrightom, którzy wynaleźli samolot napędzany silnikiem spalinowym. W 1903 roku dokonali pierwszego udanego (choć zaledwie 12 sekundowego) lotu. Nieco mniej znanym pionierem lotnictwa był Clément Ader, który wzniósł się w przestworza maszyną napędzaną silnikiem parowym. Te pierwsze samoloty, powstałe na przełomie XIX i XX wieku, stanowią niezwykle oryginalny i ciekawy pomysł na motyw dekoracyjny do salonu utrzymanego w stylu klasycznym lub vintage. Drewno i kamień, piękne, rzeźbione meble, naturalne materiały, stonowane kolory – w takim otoczeniu znakomicie prezentować będą się drukowane na płótnie obrazy. Samoloty, a właściwie ich pierwowzory i prototypy, od razu przyciągną wzrok, nadając wnętrzu nieco staroświeckiego, bardzo stylowego charakteru. 

Dla miłośników historii oraz klasycznych wnętrz mamy jeszcze jeden pomysł, który wykorzystuje obrazy samolotów. Na ścianę pomieszczenia idealnie pasować będą wydrukowane na płótnie zdjęcia retro, przedstawiające pionierów lotnictwa w charakterystycznych dla epoki strojach, pozujących na tle swoich maszyn. Tego rodzaju obrazy, umieszczone w drewnianych lub metalowych ramkach, świetnie uzupełnią wystrój eleganckiego wnętrza. Doskonale podkreślą także pasję właściciela mieszkania.

Kolorowy obraz - samolot oczami dziecka

Samoloty to temat, który kochają szczególnie chłopcy. Wielu małych odkrywców pasjonuje się lotnictwem. Czasami to hobby zostaje z nimi na długie lata. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby obrazy z samolotami wykorzystać również w pokoju dziecięcym. Ważne jest dostosowanie stylu obrazów z samolotami do wieku małego lokatora. Na ścianę pokoju kilkuletniego malucha pasować będą kolorowe grafiki z latającymi maszynami w formie rysunkowej. Na przykład pilotowane przez sympatyczne zwierzątka lub bajkowe postaci. Starsze dzieci (zwłaszcza takie, które interesują się również sklejaniem i malowaniem figurek) na pewno posiadają swoje ulubione modele samolotów. Obraz mający służyć za ozdobę pokoju warto więc wybrać wspólnie.

  • Dekoracje z bardziej współczesnymi samolotami mogą być także zachętą do rozwijania w dziecku lotniczej pasji. Nie każdy chłopiec pragnie zostać przecież strażakiem lub policjantem – niektórzy mają w planach właśnie zawód pilota! Jeżeli więc i nasze dziecko zdradza takie zainteresowania, warto je zachęcać, wspierać oraz motywować. Kto wie, może  marzenia zmienią się kiedyś w ciekawą, pasjonującą pracę?

Historyczne obrazy - samoloty wojskowe

Wielbiciele historii oraz wojskowości często zafascynowani są maszynami używanymi podczas wojen. Choć wśród pasjonatów militariów prym wiodą czołgi, to nie brak również i miłośników samolotów. Maszyny te brały udział zarówno w I, jak i w II Wojnie Światowej. Pasjonaci wojskowości oraz wykorzystywanych w armii maszyn z pewnością docenią fakt, iż tematyka ta również znalazła się pośród naszych obrazów. Samoloty i odrzutowce wykorzystywane współcześnie, a także te historyczne, mogą być tematem ciekawej ozdoby w pokoju miłośnika militariów. W oryginalny sposób podkreślą one jego pasję. Przede wszystkim jednak będą świetnie prezentować się w otoczeniu książek historycznych lub wojskowych gadżetów.