Naklejki wg kategorii - Geometryczne • Naklejki na laptopa

Naklejki geometryczne to bez wątpienia jedna z tych ozdób, które można zastosować do udekorowania właściwie każdego wnętrza, zarówno domowego, jak i firmowego. Oczywiście pod warunkiem, że starannie dobierze się ich wzór i kolorystykę. Warto poświęcić temu odrobinę uwagi: naklejki geometryczne na ścianę, lodówkę, meble, blaty i wiele, wiele innych powierzchni to ozdoba nie tylko banalnie łatwa w obsłudze, ale także niezwykle stylowa! W poniższym poradniku zebraliśmy kilka ciekawych i - mamy nadzieję - inspirujących pomysłów na to, jak zastosować we wnętrzu naklejki na ścianę. Wzory geometryczne, mimo że zaczerpnięte z poważnej i sztywnej matematyki, mogą okazać się niezwykle fantazyjne i modne - przekonaj się sam!

148 naklejek

 

Matematyczna precyzja: naklejki geometryczne na ścianę

Geometryczne motywy były wykorzystywane do ozdabiania wnętrz i przedmiotów od niepamiętnych czasów. Kunsztowne linie i figury możemy podziwiać i na wazach powstałych w starożytnej Grecji, i wśród egipskich hieroglifów, i na płaskorzeźbach w pałacach rzymskiej arystokracji.

Można więc zastanowić się: jak to jest, że gdy stosujemy geometryczne motywy do udekorowania wnętrza, nieodmiennie wyglądają one świeżo i nowocześnie? Przecież bardzo podobnych wzorów używamy od - całkiem dosłownie - tysięcy lat! Pod tym względem figury geometryczne są jak kwiaty: istnieją "od zawsze", ale prawdopodobnie nigdy nam się nie znudzą i nigdy nie wyjdą z mody. Są po prostu ponadczasowe. Nawet nie można mówić tu o "trendach", bo czy trendem można nazwać coś, co tak naprawdę nigdy nie traci popularności? Tym, co ulega zmianie, jest nie deseń, ale materiały i sposoby, na jakie wprowadzamy go do naszych mieszkań. Nasze naklejki geometryczne nierzadko ozdobione są bardzo uniwersalnymi, dobrze znanymi motywami, takimi jak szachownica, spirale, koła i inne - ale za to wyprodukowane zostały z wykorzystaniem nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów i technik, które przenoszą te znane od stuleci wzory w XXI wiek.  Z kolei wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy, pokażą Ci, jak zastosować naklejki geometryczne na ścianę i inne powierzchnie, by uzyskać bardzo świeży, modny rezultat.

Zakręcone naklejki na ścianę: figury geometryczne jako dekoracyjny akcent

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zastosowanie geometrycznych wzorów we wnętrzu są naklejki na ścianę. Figury geometryczne w tej formie mogą zdobić zarówno duże, jak i niewielkie powierzchnie (choć w przypadku tych naprawdę sporych, polecamy sięgnąć po fototapety, a nie naklejki) - w zależności od tego, na jakim efekcie zależy nam najbardziej. Średniej wielkości i duże naklejki geometryczne mogą zastąpić we wnętrzu obrazy i plakaty: przyklej je na ścianie w miejscu, w którym normalnie umieściłbyś tego rodzaju ozdoby. Może się to okazać szczególnie przydatne w czasie urządzania pokoju dziecięcego: maluch nie zrzuci naklejki ze ściany, nie ma więc ryzyka, że mógłby zrobić sobie w ten sposób krzywdę, jak to zdarza się w przypadku oprawionych ozdób. Naklejki geometryczne na ścianę produkujemy wyłącznie z nietoksycznych, bezpiecznych dla środowiska i pozbawionych zapachu materiałów, co tym bardziej czyni z nich ozdoby odpowiednie do dziecięcego pokoiku.

Naklejki geometryczne na lodówkę

Lodówka jest bez wątpienia najważniejszym z kuchennych sprzętów. Trudno wyobrazić sobie bez niej kuchnię! Aż dziwne, że - choć jest niezbędna - zazwyczaj jej wygląd nie odznacza się niczym szczególnym. Ogromna większość lodówek to po prostu białe lub srebrne "szafy"... Szkoda, bo za sprawą swojego pokaźnego rozmiaru sprzęt ten może być najważniejszym elementem nie tylko wyposażenia, ale także dekoracji kuchni! Naklejki geometryczne na lodówkę zamienią nawet najnudniejszy sprzęt AGD w stylowy gadżet, który w interesujący sposób uzupełni aranżację wnętrza. Z pomocą naklejki na lodówkę możesz dopasować wygląd i kolorystykę tego urządzenia do pozostałych elementów wystroju (na przykład oklejając ją wzorem w groszki, gdy kuchnia udekorowana jest w stylu retro) albo, wprost przeciwnie, sprawić, że będzie się ono wyróżniać na tle pozostałych elementów wyposażenia. Z czegoś, co jest konieczne i nieszczególnie ekscytujące, lodówka stanie się modnym dodatkiem.

Jak łączyć geometryczne wzory z kolorami?

Gdy dobierasz naklejki na ścianę, wzory geometryczne siłą rzeczy musisz połączyć ze starannie dobraną kolorystyką. Jak to zrobić, aby rezultat był możliwie stylowy i interesujący, a nie przyprawiający o zawrót głowy i migrenę? Dobrym pomysłem może być zastosowanie proporcji: im bardziej różnorodne motywy geometryczne, tym bardziej stonowane i jednorodne powinny być kolory, i odwrotnie. Naklejki w wyszukane, skomplikowane wzory będą wyglądać bardzo dobrze nawet w wersji czarno-białej, podczas gdy bardzo proste desenie - kratka, powtarzające się szlaczki i tym podobne - mogą znacznie zyskać na urozmaiceniu w postaci ciekawych kolorów.