Obrazy wg wnętrz - Przedszkole

Obrazy do przedszkola to przepis na kolorowe, radosne i pełne inspiracji miejsce dla dzieci. Dzięki takiej dekoracji zwykłe pomieszczenia i puste ściany przeistoczą się w bajkową krainę, w której każdy maluch będzie się znakomicie czuł. Wcale nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu wnętrz, by wyczarować naszym szkrabom idealne warunki. Czyste i barwnie urządzone sale w zupełności wystarczą. Fototapety czy naklejki wymagają od nas nieco więcej czasu i pracy, by je zamontować, a obrazy? Przedszkole dosłownie w oka mgnieniu nabierze zupełnie nowej jakości, a my na metamorfozę poświęcimy zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że na stronie internetowej wybierzemy wzory, które skradły nasze serce, zamówimy je i już za parę dni przyozdobimy nimi wybrane sale.

31 obrazów

 

Obraz do przedszkola z zabawnym zwierzakiem

Czy jest coś, co każde dziecko, bez względu na wiek, pochodzenie i płeć, kocha? Oczywiście, że tak. Są to najprzeróżniejsze zwierzaki: i te dzikie, i te domowe, i te małe, i te ogromne! Jeśli więc szukamy sprawdzonego przepisu na udaną dekorację sal, sięgnijmy po rysunkowe, nieco bajkowe obrazy do przedszkola. Na jakie gatunki postawić? Najlepszy efekt osiągniemy, gdy wybierzemy klucz, zgodnie z którym ozdobimy pomieszczenia. Jeśli w naszym przybytku przebywają maluchy, średniaki i starszaki, każdy pokój możemy inaczej urządzić. Najmłodszym szkrabom spodobają się barwne owady – kropkowane biedronki, zielone koniki polne, wzorzyste motyle, żuki o połyskujących pancerzykach czy ważki o tęczowych skrzydełkach. Nieco większym dzieciom pozwólmy się cieszyć morskimi zwierzakami. Wieloryb tryskający wodą, kolorowe rybki przypominające bajkowego Nemo, zabawny konik morski o zakrzywionym ogonku lub krab o wielkich szczypcach to nasze propozycje. Z kolei największym szkrabom z pewnością przypadną do gustu obrazy do przedszkola z dzikimi gatunkami prosto z sawanny. Wybierzmy pasiaste zebry, żyrafy o długich szyjach, słonia skrytego w zaroślach lub antylopy o wielkich rogach. Do tak udekorowanych sal każde dziecko będzie przychodzić z prawdziwą radością!

Literki i cyferki - edukacyjne obrazy do przedszkola

Jest czas i na zabawę, i na naukę. Maluchy przyswajają sobie jednak nową wiedzę właśnie za pomocą gier i zabaw, bo w ten sposób łatwiej utrzymać ich uwagę na omawianym zagadnieniu. Jedną z podstawowych rzeczy, której dzieci uczą się jeszcze przed pójściem do szkoły, są literki i cyfry. By nasze szkraby miały z nimi kontakt nawet wtedy, gdy sobie ich nie przyswajają, zawieśmy na ścianie obraz do przedszkola z całym alfabetem. Patrząc na kolorowe abecadło, łatwiej im będzie zapamiętać zarówno kolejność, jak i kształty poszczególnych liter. Ciekawym rozwiązaniem są takie wzory, na których obok liter znajdują się rysunki ułatwiające zapamiętanie. Litera L to słodki lizak, M uroczy miś, a S pędzący samochód. Możemy także zdecydować się na płótno, na którym alfabet przyjmie formę porozrzucanych, drewnianych klocków, puzzli lub baloników. Z kolei na ścianie obok niech pojawią się inne obrazy. Przedszkole to miejsce, w którym powinno się dużo dziać, więc poza abecadłem zaprezentujmy także cyfry. Podobnie jak w przypadku liter, niech i one będą udekorowane małymi rysunkami przedstawiającymi zwierzaki lub kolorowe potrawy.

Kolorowe obrazy – przedszkole pełne radości

Najlepiej, gdy obraz do przedszkola odznacza się kilkoma cechami – powinien czegoś uczyć oraz bawić i rozwijać, a także ubarwiać przestrzeń, by stała się bardziej przyjazna i miła dla oka. Jeśli umieściliśmy w salach wizerunki zwierzaków lub zabawne literki z abecadła, pozostałe ściany możemy ozdobić barwnymi przedstawieniami, które wprowadzą przytulną atmosferę do wnętrza. Co powiecie na kolorowe kredki ukazane na fotografii lub w formie ilustracji, powycinane z papieru serduszka, które mogą stać się źródłem inspiracji na zajęciach z plastyki, lub nadmuchane balony unoszące się na tle błękitnego nieba? Im bardziej radosne i optymistycznie nastrajające wzory wybierzemy, tym lepszy efekt uzyskamy w naszym przedszkolu.