Fototapety wg kategorii - Kreski

Siła wzoru często tkwi w jego prostocie i wyrazistości. Z takiego założenia wyszliśmy projektując geometryczne wzory ozdób do mieszkania. Dzięki temu, w naszej ofercie znalazła się niejedna, oryginalna fototapeta w kreski. Tego typu motyw, choć przede wszystkim kojarzyć się nam będzie z minimalizmem oraz oszczędnością formy, to jednak niekoniecznie musi właśnie takie kryteria spełniać. Niejednego na pewno zdumieją możliwości, jakie daje taka fototapeta. Kreski jako obrany temat sprawią, iż sami zdecydujemy czy chcemy aranżację prostą czy wręcz odwrotnie – rozbudową oraz stawiającą na bogatą kolorystykę. Jak to możliwe? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

38 fototapet

 

Geometryczna fototapeta – kreski w mieszkaniu

Wydawać by się mogło, że cienkie, równolegle kreski to wzór najprostszy z możliwych, który niczym nas nie zaskoczy. Nic bardzie mylnego! Wprowadzając taki motyw do naszego mieszkania, możemy osiągnąć różne i ciekawe efekty, których dobór zależy w pełni od naszych potrzeb oraz wymagań. Fototapeta w kreski może wpłynąć na wizualne postrzeganie przestrzeni. Ściana, którą zdecydujemy się zaaranżować przy jej pomocy, automatycznie stanie się w naszych oczach dłuższa, a tym samym sprawimy, że pomieszczenie wydawać się będzie większe. Kreski to motyw, za którym lubi podążać wzrok. Dzięki temu, wszystkie dodatki oraz ozdoby umieszczone na ich tle, łatwiej przykują spojrzenia gości. To jednak wciąż nie koniec zalet, jakie oferuje taka fototapeta. Kreski są nieskomplikowanym wzorem, a co za tym idzie, patrzenie na nie pozwala zrelaksować się naszym oczom. To doskonały powód, aby wybrać taki motyw do salonu, sypialni, a także każdego innego miejsca, w którym lubimy odpoczywać.

Modernistyczna fototapeta – kod kreskowy

Pasjonują Cię nowoczesne i śmiałe rozwiązania? Albo lubisz stylistykę industrialną? W takim razie bez trudu dla odnajdziesz dla siebie interesujące motywy fototapety w kreski. Już same ich barwy (najczęściej czerń i biel) w pewnym stopniu nawiązują do rozwiązań modernistycznych, stawiających na wizualną oszczędność oraz skromność. W naszej ofercie są jednak również i wzory, które jeszcze mocniej odwołują się do klimatu industrialnego czy też przemysłowego. Przykładem ich może być fototapeta kod kreskowy. To rozwiązanie, które idealnie wpasowuje się nurt estetycznego minimalizmu, równocześnie łamiąc aranżacyjne schematy. Po tego typu wzór powinien sięgnąć więc każdy, kto ceni sobie oryginalność oraz niebanalne aranżacje. Takie fototapety mogą również dobrze sprawdzić się poza domem, na przykład w nowoczesnych biurach.

Malarska fototapeta: kreski pociągnięte pędzlem

Czy kiedy słyszysz o wzorze z kresek, to wyobrażasz sobie nudy, równoległy i geometryczny temat, wyglądający jak narysowany od linijki? Jeśli tak, najwyższa pora zweryfikować poglądy. Fototapeta w kreski może być niezwykle barwna, a równocześnie przedstawiać kreatywny wzór. Świetny przykład stanowią aranżacje nawiązujące do malarstwa. Na tego typu fototapetach kreski nie są zwykłymi, czarno-białymi liniami, ale ukazane zostały w formie kolorowych pociągnięć pędzlem. Co więcej, dla osiągnięcia jeszcze bardziej niezwykłego efektu, niektóre z nich falują albo zachodzą na siebie, tworząc barwne przeplatanki. Wybierając więc taki wzór do naszego mieszkania, możemy mu nadać klimat pracowni malarskiej albo galerii sztuki. Dodatkowo, te niezwykle kolorowe fototapety gwarantują nam ożywienie niemal każdego wnętrza pełną gamą barw.

Szlaczki na fototapecie – kreski nieco inaczej

Każdy z nas na pewno pamięta lata szkolne i długie godziny spędzone nad czasem żmudnymi, a czasem przyjemnymi ćwiczeniami z rysowania szlaczków. Jak byśmy nie wspominali tej czynności, to jednak musimy przyznać, iż tego typu powtarzalne wzory posiadają swój niebywały urok. My również postanowiliśmy je docenić podczas wymyślania projektów naszych fototapet. W ten właśnie sposób powstała kolejna ich grupa – wzory wykorzystujące szlaczki jako główny motyw. Takie aranżacje to rozwiązanie idealne dla osób, które poszukują czegoś pomiędzy minimalizmem, a rozbudowanymi kompozycjami. Tego typu fototapety odnajdziemy zarówno w wersji kolorowej jak i czarno-białej. Dzięki temu bez trudu dopasujemy odpowiednimi motyw do kolorystyki naszego mieszkania.

Kreski w kolorze

Na sam koniec zostawiliśmy jeszcze jeden rodzaj aranżacji – kreski w pastelowych kolorach, tworzące jednobarwne, stonowane kompozycje. Tego typu wzory to rozwiązanie, które podczas aranżacji domu z powodzeniem może zastąpić matowo pomalowaną ścianę. Posiada jednak nad nią pewną przewagę – w łatwy sposób przełamuje monotonię, wprowadzając równocześnie kilka odcieni danego koloru, jak i subtelne wrażenie światłocienia.