Fototapeta mapa

Fototapeta z mapą świata to doskonały pomysł na aranżację wnętrza prawdziwego miłośnika podróżowania. Wielkoformatowa mapa będzie nie tylko przypominać o odbytych podróżach. Stanie się też źródłem inspiracji do planowania kolejnych wycieczek po całym globie. W zależności od wystroju wnętrza możemy wybrać inny rodzaj tapety. Mapa polityczna świata utrzymana w stylu retro doskonale sprawdzi się w tradycyjnym wnętrzu. Z kolei fototapeta mapa świata przedstawiająca jedynie zarys kontynentów będzie pasować do minimalistycznego wystroju. Udajmy się więc w krótką podróż i zobaczmy, jak jeszcze możemy zaaranżować mapy w naszym salonie.
Fototapeta mapa czarno-biała

Fototapeta mapa czarno-biała

Czarno-białą fototapeta z mapą stanowi uniwersalną dekorację każdej przestrzeni. Sprawdzi się w stonowanym salonie.
Fototapeta mapa minimalistyczna

Fototapeta mapa minimalistyczna

Minimalistyczne wcielenie mapy na fototapecie idealnie wkomponuje się w nowoczesne pomieszczenia.
588 fototapet
Fototapeta mapa dla dzieci

Fototapeta mapa dla dzieci

Mapa to idealna dekoracja dziecięcej ściany. Kolorowe zwierzątka układające się we wzór kontynentów ożywią stylizację.
Fototapeta mapa typograficzna

Fototapeta mapa typograficzna

Oryginalnym pomysłem na urozmaicenie ściany jest fototapeta z mapą skomponowaną z nazw państw.
Fototapeta mapa w języku polskim

Fototapeta mapa w języku polskim

Wyrazista, pełna koloru fototapeta z nowoczesnym wydaniem mapy stanie się centralnym elementem aranżacji pokoju.
Fototapeta mapa po polsku

Fototapeta mapa po polsku

Lubisz dekoracje w starym stylu? Jeśli tak, to postaw na mapę w wersji vintage! Taki wzór przeniesie stylizację w klimat minionych epok.
Fototapeta mapa ze zwierząt

Fototapeta mapa ze zwierząt

Fototapeta do pokoju dziecka musi stymulować rozwój! To zadanie spełni nasza mapa na ścianę ułożona ze zwierzątek.
Fototapeta mapa z napisów

Fototapeta mapa z napisów

Mapa stworzona z czarnych napisów to niezwykle pomysłowa i nowoczesna dekoracja ściany.
Fototapeta stara mapa do salonu

Fototapeta stara mapa do salonu

Lubisz styl eklektyczny lub kolonialny? Jeśli tak, to fototapeta ze starodawną mapą jest propozycją dla Ciebie!
Nowoczesna fototapeta mapa

Nowoczesna fototapeta mapa

Surowy styl industrialny święci ostatnio triumfy we wnętrzarskim świecie! Fototapeta z nowoczesną mapą jest jego świetnym uzupełnieniem.
Fototapeta kolorowa mapa

Fototapeta kolorowa mapa

Fototapeta z kolorową mapą sprawi, że pokój Twojej pociechy stanie się przytulnym kącikiem do odpoczynku i zabawy.
Fototapeta dziecięca mapa

Fototapeta dziecięca mapa

Kolorowa mapa ścienna przeniesie dzieci w świat marzeń i przygód! Fototapetę umieśćmy przy łóżku.

 

Mapy w kolonialnym stylu

Fototapeta mapa świata to idealna wprost propozycja dla wnętrza urządzonego w stylu kolonialnym. Styl ten narodził się w XIX w. i był efektem wypraw Europejczyków, przede wszystkim Anglików, do odległych i egzotycznych lądów jak Azja czy Afryka. W wyniku trwających wiele miesięcy wypraw kolonizatorzy zaczęli urządzać swoje kwatery sprowadzając klasyczne angielskie meble i łącząc je z lokalnymi elementami. Styl ten przetrwał próbę czasu i wciąż jest chętnie wybieranym nurtem aranżacyjnym.

  • W takim wnętrzu mapa fizyczna Azji czy Afryki będzie doskonale korespondować kolorystycznie ze stonowanym wystrojem salonu. Odcienie żółci, brązu i zieleni będą współgrać z kremowymi ścianami, brązowymi skórzanymi kanapami i drewnianymi meblami w naturalnym kolorze.

  • Znakomicie sprawdzi się także fototapeta ze starą mapą, przypominająca swym wyglądem oryginalne mapy z początku XIX wieku.

  • Sięgając po dekoracje do salonu w stylu kolonialnym, warto uzupełnić wnętrze o jeszcze jeden element – zabytkowy globus utrzymany w tej samej co mapa stylistyce.

Doceniając niesamowite piękno kraju nad Wisłą warto podkreślić nasze przywiązanie do ojczyzny wybierając wyjątkową dekorację salonu. Fototapeta mapa Polski będzie nie tylko elementem dekoracyjnym. Umieszczona na najważniejszej ścianie wnętrza stworzy zasadniczą dominantę podkreślając nasz szacunek do kraju, w którym żyjemy. W zależności od panującej stylistyki, fototapeta z mapą Polski może przybrać zupełnie inny charakter. W nowoczesnym wnętrzu doskonale będzie się prezentować zarówno prosty zarys kraju stworzony za pomocą czerwonej wstęgi na białym tle, jak i wielobarwna kompozycja przypominająca origami. Z kolei w salonie o tradycyjnym lub rustykalnym klimacie strzałem w dziesiątkę będzie mapa Polski wypełniona ludowym wzorem kwiatowym.

Fototapeta z mapą świata w salonie

Dekoracje ścienne z motywem map to także interesująca propozycja dla nowoczesnych wnętrz, które charakteryzują się oszczędną dekoracją i minimalistycznym urządzeniem przestrzeni. W takim salonie lub w sypialni znakomicie będzie się prezentować polityczna mapa świata o oryginalnym, geometrycznym charakterze przypominającym nieco sztukę origami. Barwne kontynenty ożywią przestrzeń zachowując jednocześnie oszczędny charakter wnętrza. Ciekawą propozycją jest także fototapeta z mapą Europy przedstawiająca makietę z powbijanymi flagami konkretnych państw. Takie trójwymiarowe przedstawienie dodatkowo zbuduje wrażenie głębi i sprawi, że pokój będzie wydawał się większy. 

Cały świat w zasięgu wzroku dziecka

W pokoju małego ucznia znakomicie sprawdzi się fototapeta z mapą świata dla dzieci, dzięki której dziecko szybko przyswoi sobie praktyczną wiedzę z zakresu geografii. Warto sięgnąć po taki wzór mapy, który będzie nie tylko praktyczny, ale także atrakcyjny dla dziecka. Mapa Europy sprawdzi się doskonale w formie rysunkowej, zabawnej ilustracji, która poza przekazaniem istotnych informacji, będzie też pretekstem do zabawy. Z kolei mapa fizyczna świata utrzymana w stylu retro będzie przywodzić na myśl pirackie mapy skarbów inspirując dzieci do coraz to nowszych zabaw. Fototapeta z mapą świata dla dzieci wcale nie musi być nudny. Wybierając interesujący, kolorowy motyw zaszczepimy w dziecku nie tylko zamiłowanie do nauki, ale także do podróżowania i poznawania świata. 

Fototapeta z mapą fizyczną w kuchni

Grafika ścienna z przedstawieniem mapy to także ciekawy sposób na aranżację kuchni. Dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do wystroju nie będzie stanowić tylko stylowej dekoracji. Poszczególne regiony czy państwa będą inspirować do poszukiwania nowych smaków i przyrządzania potraw z całego świata. Dodatkowo fototapety trójwymiarowe powiększą nam optycznie niewielką przestrzeń kuchni. 

Fototapeta mapa świata: dla małych podróżników

Fototapeta mapa świata: dla małych podróżników

Wszyscy chyba zgodzimy się, że naukowcy i badacze przyrody są bardzo potrzebni - może więc zachęcimy nasze dzieci, by poszły w ich ślady? Tym, co może wzbudzić ich pasję do nauk przyrodniczych, jest mapa świata dla dzieci.
Fototapeta mapa i nie tylko: w osiemdziesiąt dni dookoła mieszkania

Fototapeta mapa i nie tylko: w osiemdziesiąt dni dookoła mieszkania

Amerykanie, zawsze skłonni nadawać chwytliwe nazwy dotąd nienazwanym zjawiskom, ukuli jakiś czas temu termin "staycation". To połączenie "stay" - zostać i "vacation" - wakacje oznacza ni mniej, ni więcej, a wakacje spędzane na miejscu - w domu!