Obraz maki

Obraz z makami przywodzi na myśl sielskie wakacje na polskiej wsi. Słoneczna pogoda, złociste pola zbóż i czerwone główki maków to wspomnienie wielu z nas. Nic dziwnego, że te malownicze kwiaty są częstym motywem naszego rodzimego malarstwa. Alfons Karpiński, Jan Stanisławski czy Wojciech Weiss to tylko kilka nazwisk z długiej listy artystów, którzy zatrzymali w czasie te wyjątkowej urody kwiaty. Ale maki na płótnie znajdziemy nie tylko w twórczości polskich malarzy. Najsławniejsze na świecie ukazanie maków polnych to dzieło Claude’a Moneta znajdujące się w Muzeum Orsay w Paryżu. Wybierając obraz czerwone maki do swojego wnętrza masz pewność, że sięgasz po dekorację w najlepszym stylu. 

Obraz maki akwarela

Obraz maki akwarela

Subtelna akwarela doda uroku minimalistycznej, ale również klasycznej stylizacji wnętrza salonu, biura, bądź sypialni.
Obraz płatki maków

Obraz płatki maków

Obraz z makami zdominowany jest przez żywy, czerwony kolor. Dzięki takiej ozdobie, przestrzeń salonu zyska romantyczny charakter.
49 obrazów
Obraz maki do salonu

Obraz maki do salonu

Dynamiczna kompozycja na obrazie z makami sprawdzi się jako główna ozdoba minimalistycznej aranżacji.
Obraz maki do sypialni

Obraz maki do sypialni

Do aranżacji sypialni warto włączyć choćby jeden barwny akcent, np. duży obraz z polem maków.
Obraz maki retro do salonu

Obraz maki retro do salonu

Obraz z makami retro uzupełni salon zaaranżowany w eklektycznym nurcie.
Obraz pole maków

Obraz pole maków

Naturalne motywy utrwalone na obrazach podnoszą walory wizualne wnętrza. Obraz pole maków może znaleźć się w salonie, bądź w przedpokoju.
Obraz maki na łące

Obraz maki na łące

Wiosenna łąka usłana czerwonymi kwiatami - obraz z makami najlepiej prezentuje się w dużym formacie.
Obraz maki rysunek

Obraz maki rysunek

Delikatny rysunek kwiatów przypadnie do gustu dzieciom. Taki obraz może znaleźć się w pokoju malucha.
Obraz maki malarstwo

Obraz maki malarstwo

Szukając pomysłu na odświeżenie stylizacji nie zapominajmy o motywach kwiatowych - obraz z polem maków to uniwersalna ozdoba wnętrza.
Obraz z kwiatem maku

Obraz z kwiatem maku

Duży obraz z kolorystycznym akcentem zastąpi inne dekoracje graficzne. Czerwony mak przyciąga wzrok.
Obraz czerwone maki do sypialni

Obraz czerwone maki do sypialni

Ognista czerwień doskonale sprawdzi się w ascetycznej sypialni. Mocny pigment obrazu doda charakteru całości aranżacji.
Obraz kwitnące maki

Obraz kwitnące maki

Obraz z polem maków to pomysł na prezent dla przyjaciółki. Motywy kwiatowe są uniwersalnym dodatkiem do wnętrza.

 

Maki na obrazach: od impresjonizmu do minimalizmu

Kwiaty bowiem od zawsze inspirowały i zachwycały artystów. Do najsławniejszych dzieł poświęconych tej tematyce możemy zaliczyć „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, „Nenufary” Claude’a Moneta czy obraz maki polne również pędzla mistrza impresjonizmu. W zależności od epoki malowane były w zupełnie inny sposób: realistycznie, kubistycznie, symbolicznie lub minimalistycznie – zawsze jednak zachwycały i kusiły swoim uniwersalnym pięknem. Podobnie i teraz, maki dostępne są w różnorodnej stylistyce, dzięki czemu będą stanowić znakomitą ozdobę zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

  • Czarno-biały wizerunek maków z akcentem – monochromatycznie ozdobiony tylko jednym akcentem kolorystycznym w postaci czerwonych płatków będzie doskonałą ozdobą nowoczesnego wnętrza utrzymanego w stonowanych barwach. Taki wybór obrazu z makami sprawi, że główna dominanta kolorystyczna pozostanie nienaruszona, a jedna wyrazista plama barwna nada wnętrzu wyrazistości i sprawi, że stanie się o wiele bardziej interesujące.
  • Realistyczne maki na łące – obraz w postaci tętniących kolorami, sielskich przedstawień czerwonych kwiatów na zielonej łące będzie się najlepiej prezentować w rustykalnym salonie. Umieszczony w towarzystwie prawdziwych roślin w ceramicznych wazonach będzie zapierał dech w piersiach. Naturalne materiały jak drewno, wiklina czy len będą znakomicie ze sobą korespondować przywodząc na myśl dzieło mistrza impresjonizmu: obraz „Maki w pobliżu Argenteuil”.

  • Minimalistyczne makówki – przypominające swym kształtem królewskie berło to doskonały sposób na ozdobienie industrialnego wnętrza. Nowoczesny styl, w którym dominują meble ze stali i szkła oraz ostre, geometryczne formy zostaną harmonijnie zrównoważone naturalnymi, miękkimi kształtami makówki. Stonowana kolorystyka podkreśli z kolei monochromatyczny wystrój wnętrza. 

  • Mak z makówki – ten typ przedstawień nawiązuje z kolei do maku jako kulinarnego składnika. Ziaren maku ożywamy przede wszystkim do świątecznych potraw takich jak makowiec, kutia czy łazanki. Obraz czerwone maki z rozsypanymi czarnymi ziarenkami sprawdzi się idealnie jako dekoracja zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni będąc inspiracją do przyrządzania smakowitych potraw.

Obraz maki Moneta w salonie

Choć „Maki w pobliżu Argenteuil” znajduje się w paryskim muzeum to uważamy, że o niebo lepiej prezentowałby się w kameralnym salonie urządzonym w romantycznym lub rustykalnym stylu. Przytulne wnętrze, miękki dywan na podłodze, solidne, drewniane meble w naturalnym kolorze i obraz na płótnie z makami zawieszony w centralnej części pokoju. Taką kompozycję moglibyśmy podziwiać godzinami. I choć nasza wizja pozostaje jedynie w sferze niespełnionych marzeń, a dzieło Moneta w muzeum, to nasze propozycje sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy kolekcjoner sztuki, który odnalazł unikatowe dzieło malarskie do swojego wnętrza!

Obraz maki w sypialni

Znane przysłowie mówi: cisza jak makiem zasiał. Skąd takie porównanie? Wszystko za sprawą uspokajających i usypiających właściwości jakie posiada ta roślina. Dlatego właśnie motyw maków będzie idealną dekoracją sypialni. Choć roślina ta kojarzy się nam przede wszystkim z kolorem czerwonym, warto wiedzieć, że jej odmiany występują także w kolorze żółtym, pomarańczowym, a nawet różowym i dzięki takiej różnorodności będą pasować do bardzo wielu wnętrz. Obraz maków w kolorze różowym sprawdzi się idealnie w romantycznej sypialni utrzymanej w pastelowych kolorach. Z kolei żółta odsłona tych kwiatów, będzie wyglądać doskonale w nowoczesnym monochromatycznym wnętrzu, które ożywi i rozweseli.