Tapety wg kategorii - Afryka

Masz w sobie odrobinę dzikiej natury, ale nie wiesz jak to wyrazić? Z pomocą przyjdą Ci tapety Afryka! Odrobina egzotycznych wzorów w domu przeniesie Cię w wyobraźni do miejsc, gdzie słońce zdaje się nigdy nie zachodzić: na rozległą sawannę, gęsty busz albo nad wodopój pełen krokodyli. Ty wybierasz, gdzie najbardziej chciałbyś się znaleźć! Tapety ścienne Afryka można eksponować we wnętrzu na różne sposoby, za każdym razem uzyskując inny efekt. Do wyboru masz desenie w cętki, paski, pióra, orientalne wzory oraz wiele, wiele innych! To co? Dasz się ponieść afrykańskiemu szaleństwu?


 

Tapety ścienne Afryka - dla tych, którzy czują zew natury

Kiedy myślimy o Afryce - dalekim, gorącym kontynencie - wyobrażamy sobie lwy i gepardy, półnagich tubylców tańczących wokół ogniska oraz piękne, rozległe i piaszczyste plaże. Przyroda jest wysuszona przez słońce, które prawie nigdy nie daje od siebie odpocząć, a stada antylop codziennie pokonują setki kilometrów w poszukiwaniu wody. Świat dzikiej przyrody nie jest łaskawy i nie każde stworzenie dożywa następnego dnia. Drapieżniki czyhają bowiem co krok, gotowe rzucić się na ofiarę, walcząc na śmierć i życie.

Afryka ma przed nami znacznie więcej tajemnic, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Jeśli jednak ciągnie nas do tych, nie do końca zbadanych terenów, warto umieścić afrykański akcent w swoim domu. Doskonałą propozycją są w tym przypadku tapety Afryka. Ogromny wybór wzorów, kolorów i motywów przyprawi każdego o prawdziwy afrykański zawrót głowy! Z naszego mieszkania raz na zawsze ucieknie nuda, robiąc miejsce dla egzotycznego szału dekoracji. W zależności od tego, co preferujemy, nasza tapeta Afryka może przedstawiać orientalne desenie, zwierzęta albo abstrakcyjny misz-masz jednego i drugiego. Do jakiego wnętrza będą one pasować? Przekonajmy się!

Tapety: Afryka w pokoju dziecięcym

Dzieci uwielbiają odkrywać to, co nieznane - najlepszym na to dowodem jest ich fascynacja wszystkim, co znajduje się dookoła. Z czasem jednak, najbliższy świat zewnętrzny przestaje mieć przed najmłodszymi tajemnice. Na szczęście nie znaczy to, że zabawa w odkrywców już bezpowrotnie się zakończyła! Właśnie wtedy możemy bowiem pokazać naszym dzieciom, że na świecie istnieje jeszcze całe mnóstwo rzeczy do zobaczenia, zwiedzenia, dotknięcia czy doświadczenia. By rozbudzić w nich ciekawość, można powiesić w ich pokoju tapety Afryka. W sklepie Myloview są setki takich dekoracji do wyboru! Największą popularnością cieszą się tapety z wesołymi, kolorowymi zwierzątkami: krokodylami, flamingami, żyrafami czy wielkimi, drapieżnymi kotami (oczywiście przedstawionymi w “łagodnej” wersji). Dzięki temu, że afrykański świat jest tak wielobarwny, z łatwością dopasujemy tapety ścienne Afryka do wystroju sypialni naszych najmłodszych!

  • Dla małych księżniczek kochających kolor różowy, najdoskonalszym prezentem będzie tapeta we flamingi. Te piękne ptaki mają bowiem nie tylko uroczą, fuksjową barwę, ale są także pełne wdzięku i gracji. Każda młoda dama może podpatrywać, jak dostojnie i lekko się poruszają, bez względu na to, czy znajdują się akurat w locie czy na ziemi. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie małe kobietki lubią otaczać się różem. Tym dziewczynkom, które preferują nieco bardziej subtelne ozdoby, proponujemy tapety Afryka w słonie lub żyrafy.
  • Jeśli chodzi zaś o chłopców, w ich przypadku najlepiej sprawdzą się tapety przedstawiające drapieżne lwy albo krokodyle, ewentualnie silne nosorożce albo dostojne hipopotamy. Urządzenie wnętrza dla chłopca jest nieco bardziej wymagające niż dla dziewczynki, bo młodzi mężczyźni preferują raczej nieco mniej “bujną” kolorystykę - ale przy odrobinie wyobraźni wszystko jest możliwe! Dobierając do tapety pozostałe dodatki, możemy posłużyć się motywem przewodnim - przykładowo, jeśli wybierzemy hipopotamy, ściany, na których nie ma tapety, możemy pomalować na niebiesko (będzie to nawiązanie do wody, w której zwierzęta te spędzają bardzo dużo czasu). W przypadku krokodyli możemy pokusić się nawet o połączenie dwóch dominujących kolorów - zieleni i niebieskiego (takie kolory mają krokodyle w wodzie). Wytworzy to bardzo ciekawy efekt, który od razu przywoła na myśl afrykański klimat!

Tapeta Afryka w sypialni, czyli wypoczynek z egzotyczną nutą

Afrykańskie klimaty są doskonałe także dla dorosłych. Tapety ze wzorami prosto z najgorętszego kontynentu świata świetnie nadają się do dekoracji sypialni. Zastanawiając się, jaki motyw powinniśmy wybrać, warto przeanalizować własny charakter. Czy jesteśmy “dzicy” i pełni niekończącej się energii? Jeśli tak, doskonale pasować do nas będą tapety Afryka z odważnymi ornamentami (na przykład cętki pantery albo po prostu bogate, abstrakcyjne wzory w jaskrawych kolorach). Jeśli zaś nasza osobowość jest nieco bardziej spokojna, a sami preferujemy aranżacje wnętrz w “surowym” stylu, to w naszej sypialni dobrze sprawdzą się na przykład tapety w paski zebry albo przedstawiające stonowaną mapę Afryki. Kontynent ten pełen jest różnorodnych barw, ale czasem potrafi być też spokojny - każdy z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie. Pozwólmy więc, by tapeta Afryka ozdobiła nasz dom i przemieniła go w dziką, intrygującą krainę.