Fototapety wg kategorii - Niedźwiedź

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domku blisko lasu lub zawsze marzyliśmy, aby zamieszkać w jego pobliżu, z dala od miejskiego zgiełku i gwaru, z pomocą odpowiedniej aranżacji wnętrza możemy stworzyć takie zaciszne i spokojne miejsce. Jeśli idealnym miejscem na spędzenie wakacji są dla nas Bieszczady, nawet w mieszkaniu w bloku, w dużym mieście, możemy poczuć się jak w środku lasu. Miejska leśniczówka  - bo tak możemy nazwać nasze mieszkanie, stanie się oazą spokoju i schronieniem. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się fototapeta niedźwiedź na tle lasu, która pomoże stworzyć nam odpowiedni klimat w naszym mieszkaniu.

60 fototapet

 

Aranżacja w stylu leśniczówki - fototapeta niedźwiedź w salonie

Jeśli codziennie po powrocie z pracy mamy ochotę odpocząć i odciąć się od hałasu wielkiego miasta, możemy w naszym salonie stworzyć ostoję, w której poczujemy się jak w leśniczówce, w środku lasu, pośród dających cień drzew, zielonego mchu, a także pachnących kwiatów. Jeśli taka wizja jest dla nas kusząca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak zaaranżować nasz salon. Pomoże nam w tym fototapeta niedźwiedź z motywem lasu, która wprowadzi do naszego wnętrza leśny klimat. Warto zadbać o to, aby fototapeta z niedźwiedziem znalazła się na ścianie, która będzie widoczna od razu na wprost wejścia. Dzięki temu będzie stanowiła punkt centralny pokoju. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, a także relaksujemy się po ciężkim dniu, dlatego powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby był miejscem odpoczynku i dobrej zabawy.

W otoczeniu natury: kolory lasu i ziemi

Fototapeta z niedźwiedziem będzie doskonałym tłem dla drewnianych, naturalnych mebli, które wprowadzą do wnętrza zapach drewna. Mogą to być zarówno meble o prostych formach jak i dekoracyjnie żłobione. Pozostałe ściany możemy pomalować na kolory kojarzące się z lasem, może to być ciemna zieleń lub ciepłe brązy. Możemy również zdecydować się na modne panele z motywem odwzorowującym strukturę drewna. Są bardzo łatwo w utrzymaniu czystości, a z pewnością sprawią, że wnętrze stanie się ciepłe i przytulne. Na kanapie możemy położyć pled imitujący skórę zwierząt, a także poduszki z motywami roślinnymi. Dekoracyjnymi elementami na ścianę mogą być sztuczne poroża wykonane z drewna lub metalu. Poroża są nieodłącznym elementem każdej leśniczówki, te sztuczne będą prezentować się tak samo dobrze jak te prawdziwie. W salonie urządzonym w stylu leśniczówki nie może zabraknąć żywych kwiatów - możemy poustawiać je na podłodze, a także w specjalnych stojakach, dzięki którym uzyskamy prawdziwą kaskadę z kwiatów. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie, światło powinno być ciepłe i niezbyt mocne. Dzięki takiemu delikatnemu oświetleniu nie tylko my, ale również nasze oczy odpoczną.

Fototapeta z niedźwiedziem w pokoju dziecka

Dzieci zwykle kochają wszystkie zwierzaki bez względu na to, czy są to domowe psy, czy groźne i drapieżne niedźwiedzie. Jeśli nasz maluch upodobał sobie niedźwiadki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jego pokoju pojawił się taki dziki zwierz w formie fototapety. Może to być realne zdjęcie niedźwiedzia lub małego misia. Możemy również wybrać wzór rysunkowy przedstawiający ulubioną postać z bajki naszego dziecka. Jeśli nasze dziecko chciałoby białego misia – to nie problem – na ścianie może wówczas pojawić się fototapeta niedźwiedź polarny. Taka dekoracja będzie pasowała również do "dorosłych" wnętrz urządzonych w stylu skandynwaskim. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenia białego niedźwiedzia na ścianie hotelu, zlokalizowanego w górach. 

Fototapeta niedźwiedź polarny rzeczywistych rozmiarów może nam posłużyć również jako miarka wzrostu dla dziecka. Możemy odmierzać wzrost dziecka na miarce powieszonej obok motywu niedźwiedzia, dzięki temu nasz maluch będzie wiedział, że jeśli będzie grzecznie jadł, to urośnie taki duży jak niedźwiedź ze ściennej fotografii.

Fototapeta z niedźwiedziem polarnym stwarza nam szerokie możliwości aranżacji dziecięcego pokoju, ponieważ kolor biały jest tak uniwersalny, że dobrze wgląda w towarzystwie wszystkich barw. Warto zadbać, aby w pokoju małego wielbiciela niedźwiedzi pojawił się pluszowy miś nawiązujący do fototapety.