Obrazy wg kategorii - Style • Obrazy na ścianę

Kiedy mówimy o aranżacjach i modzie, często w rozmowie pojawia się jeszcze jedno słowo: styl. Jego zdefiniowanie do dziś budzi kontrowersje. Choć można sprzeczać się, co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem, to jednak nikt nie zaprzeczy, iż style istnieją i mają olbrzymi wpływ na architekturę czy malarstwo. Korzystając z obrazów, jesteśmy w stanie nadać naszemu mieszkaniu unikatowy i niezwykły charakter. Lub też mówić inaczej - możemy sprawić aby wnętrze stało się... stylowe. Obrazy w formie nadruków to nowoczesny detal dekoracyjny. Warto przyjrzeć się owym różnym estetykom, ich indywidualnym cechom oraz oferowanej kolorystyce. Kiedy sięgamy po obrazy, style mogą służyć nam jako doskonały przewodnik!

Obraz styl glamour: złote liście

Obraz styl glamour: złote liście

W stylu glamour łatwo o przesadę. By do niej nie dopuścić, zdecyduj się na jedną, ale wyrazistą dekorację ścienną, np. na obraz z liśćmi.
Obraz pień drzewa vintage

Obraz pień drzewa vintage

Obraz z pniem to niezawodny sposób na dopełnienie salonu, w którym dominuje drewno i barwy ziemi.
453 obrazów
Obraz czarna abstrakcja

Obraz czarna abstrakcja

Obraz z abstrakcją to uniwersalny wzór, który przełamie stonowany wygląd industrialnego wnętrza.
Obraz w stylu pop-art

Obraz w stylu pop-art

Grafika w stylu pop-art doskonale będzie wyglądać w pokoju nastolatki lub salonie niezależnej kobiety.
Obraz do salonu w stylu francuskim

Obraz do salonu w stylu francuskim

Styl francuski to nie tylko blask, ale również dekoracje nawiązujące do natury. Dzięki nim uzyskasz harmonię i spokój.
Obraz styl rustykalny z zegarem

Obraz styl rustykalny z zegarem

Obraz w stylu rustykalnym pomoże Ci przełamać panującą we wnętrzu monotonię i uzyskać efekt swojskiego klimatu.
Obraz kompozycja z kaktusami

Obraz kompozycja z kaktusami

Obraz z kaktusami to propozycja dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań, którzy stawiają na oryginalny design.
Obraz styl romantyczny do salonu

Obraz styl romantyczny do salonu

Dekoracja w stylu romantycznym doda wnętrzu przytulności i delikatności. Będzie pasować zarówno do sypialni, jak i salonu.
Obraz z Wieżą Eiffla

Obraz z Wieżą Eiffla

Obraz z Wieżą Eiffla będzie odpowiedni dla wszystkich miłośników paryskiego szyku i elegancji.
Obraz styl retro: aparat i kwiaty

Obraz styl retro: aparat i kwiaty

Obraz w stylu retro to doskonały pomysł na przeniesienie ducha dawnych lat do współczesnego wnętrza.
Obraz kwiaty i geometria

Obraz kwiaty i geometria

Obraz z kwiatami, bez względu na to w jakim stylu został stworzony, zawsze będzie pięknie komponował się z otoczeniem!
Obraz styl prowansalski do salonu

Obraz styl prowansalski do salonu

Za sprawą obrazu przywodzącego na myśl Prowansję, wprowadzisz do wnętrza nutkę romantyzmu i wakacyjnego klimatu.

 

Stylowe obrazy olejne – siła klasyki

Malarstwo bezsprzecznie kojarzy nam się ze sztuką wysoką, natchnionymi artystami, tworzącymi wiekopomne dzieła w zaciszu swych pracowni. W właśnie takich warunkach powstało wiele obrazów, które dziś cieszą się światową sławą i uznaniem. To również najbardziej klasyczne ujęcie malarstwa, przywodzące na myśl techniki jak akwarele, pastele oraz farby olejne. To te ostatnie szczególnie przypadły do gustu wielu artystom, w tym takim sławom jak Claude Monet, Hieronim Bosch czy Jan van Eyck. Była to kosztowana, ale równocześnie niezwykle efektowna technika, pozwalająca na tworzenie zachwycających do dziś arcydzieł. Aby cieszyć się ich pięknem w naszym domu, nie musimy jednak roztrwonić majątku na licytacjach i aukcjach. Wystarczy abyśmy wybrali z oferty nadruki na płótnie, które wyglądem będą odzwierciedlać stylowe obrazy malowane farbami.

  • Tego typu dekoracje są dość uniwersalne i nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem dla nich miejsca w mieszkaniu. Jeden z popularniejszych motywów malarskich – kwiaty – to przykładowo dobry wybór zarówno do sypialni, kuchni oraz gabinetu. Klasyka posiada olbrzymi potencjał, zwłaszcza w przypadku takich dekoracji jak bardzo stylowe obrazy. Do salonu oraz innych dużych pomieszczeń proponowalibyśmy skorzystać z możliwości rozbicia kompozycji na mniejsze – na przykład w formie tryptyku. Stylowe obrazy mogą zrobić jeszcze lepsze wrażenie, jeżeli wzbogacimy całą aranżację o dodatkowe efekty.

Kubistyczne i geometryczne obrazy: style w nowym wydaniu

Stylowe obrazy olejne są zbyt klasyczne albo za mało wyraziste aby pasowały do Twojego domu? Spokojnie, innych możliwości jest naprawdę wiele. Technika malarska oraz artystyczna moda nigdy nie stały w miejscu. Nowe dzieła często wykraczały poza wytyczone wcześniej schematy. My również możemy skierować się w stronę awangardy, wybierając stylowe obrazy do salonu lub innej części naszego mieszkania.

Ciekawą opcją jest kubizm oraz wzory abstrakcyjne. Tego typu kompozycje, choć zahaczają już o szeroko rozumianą sztukę nowoczesną, to jednak nie powinniśmy kojarzyć ich z czymś wizualnie agresywnym. Wręcz przeciwnie – ten styl obrazu łatwo wkomponuje się w wiele wnętrz, nie zaburzając ich dotychczasowej estetyki. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zastanowić się nad paletą kolorystyczną. Tego typu wzory często są dość kontrastowe i operują kilkoma barwami jednocześnie. Nawiasem mówiąc, tot sprawia, iż możemy uznać je za stylowe! Obrazy kubistyczne polecamy każdemu, kto w swoim mieszkaniu ceni nowoczesny wygląd i łamanie schematów.

Grafitti i komiksowe obrazy – style XX wieku

Artyści nigdy nie przestają poszukiwać nowych form wyrazu. Ich działania często szokują, a niekiedy nawet balansują na krawędzi prawa. Tak jest właśnie między innymi w przypadku graffiti – malunków umieszczanych na murach lub innych elementach przestrzeni publicznej. Choć ta charakterystyczna technika w wielu przypadkach musi zostać uznana za akt wandalizmu, to jednak jej estetyczne walory sprawiły, iż powstały także stylowe obrazy nawiązujące do niej. To kolejna z proponowanych przez nas ozdób, której główny efekt opiera się na mocnej grze kolorów.Szczególnie interesujące są kompozycje zawierające fragment więcej niż jednego graffiti. Taki wyrazisty styl obrazu powinien jednak być wybierany do wnętrz modernistycznych, industrialnych i nie bojących się korzystać z ulicznej sztuki.

Inną opcją, również mocno osadzoną w nowoczesnej kulturze, są nadruki w konwencji komiksów. Również one dostępne są w formie obrazów. Style rysowania komiksów bywają różne, jednak większość z nich przejawia bardzo zbliżone cechy.  Wybór wzoru nawiązującego do historii w obrazkach jasno więc określi nas jako entuzjastów tego typu rozrywki. A współcześnie hobby to bije rekordy popularności. Dlatego też bez trudu będziemy w stanie wybrać stylowe obrazy do salonu każdego miłośnika komiksów!