Plakaty wg kategorii - Rafa koralowa

Najpiękniejsze twory świata wyszły spod ręki jednego artysty – Matki Natury. Spośród ich bogactwa warto szczególnie pamiętać o rafie koralowej. Te podmorskie cuda zachwycają swoim bogactwem kolorów, złożonością… ale i delikatnością. Rafy są wrażliwymi ekosystemami, dla których zanieczyszczenia mórz mają zgubny efekt. Ich ulotne piękno jesteśmy na szczęście w stanie przenieść pod dach naszego domu, gdzie będzie odporne na upływ czasu i dewastację. Zdziałać to może odpowiedni, podwodny plakat. Rafa koralowa potrafi swym urokiem wzbogacić wnętrze w każdym stylu. Za sprawą jednego, prostego dodatku możemy w naszym mieszkaniu stworzyć wrota do barwnego świata dna morza. Plakat o rafie koralowej to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, którego urok docenią na pewno nie tylko miłośnicy nurkowania.

Plakat rafa koralowa do sypialni

Plakat rafa koralowa do sypialni

Delikatny motyw morskiej przyrody będzie doskonale wyglądał np. w sypialni, gdzie stworzy atmosferę spokoju i harmonii.
Plakat kotwica i muszelki

Plakat kotwica i muszelki

Grafika z muszlami i rozgwiazdą może stanowić idealne uzupełnienie salonu w stylu marynistycznym.
47 plakatów
Plakat rafa koralowa czarno-biała

Plakat rafa koralowa czarno-biała

Jeśli feeria barwa, jaka kojarzy się z rafą koralową, nie pasuje do wystroju Twojego mieszkania, wbierz spokojniejszy, czarno-biły wzór.
Plakat koralowce do przedpokoju

Plakat koralowce do przedpokoju

Grafika z koralowcami pasuje nie tylko do biologicznej klasy, ale do każdej aranżacji, która bazuje na elementach przyrody.
Plakat glony i wodorosty

Plakat glony i wodorosty

Plakat z elementami rafy koralowej jest oryginalną alternatywą dla posterów z górskimi pejzażami lub tropikalnymi wyspami.
Plakat rafa koralowa abstrakcyjna

Plakat rafa koralowa abstrakcyjna

Jeśli Twoim ulubionym żywiołem jest woda, zaakcentuj to w postaci ściennych dekoracji, takich jak plakat z koralowym morzem.
Plakat podwodne życie

Plakat podwodne życie

Jeśli zawsze fascynowało Cię podwodne życie to plakat z rafą koralową będzie dla Ciebie strzałem w 10!
Plakat rafa koralowa minimalistyczna

Plakat rafa koralowa minimalistyczna

Poster z fragmentem rafy będzie nienarzucającą się i nie obciążającą wnętrza dekoracją. Taki motyw umieść np. w salonie.
Plakat rafa koralowa i ryby

Plakat rafa koralowa i ryby

Jeśli zawsze marzyłeś o posiadaniu rybek, teraz możesz spełnić to marzenie wieszając w łazience nasz plakat.
Plakat rafa koralowa w akwarium

Plakat rafa koralowa w akwarium

Gustowny plakat z rafą koralową będzie idealnie pasować np. do łazienki nadmorskiego hotelu.
Plakat morskie rośliny

Plakat morskie rośliny

Morskie motywy najlepiej sprawdzą się w łazience. Delikatny motyw z wodorostami pasuje do każdego stylu.
Plakat koralowce do łazienki

Plakat koralowce do łazienki

Jeśli chcesz poczuć się jak nadmorskich wakacjach, spraw sobie plakat z koralowcami, który umil Ci codzienny relaks.

 

Podmorskie plakaty: rafa koralowa w pełnej krasie

Rafa koralowa nawet dla osób, które niewiele wiedzą o fenomenie podmorskiego świata stanowi synonim czegoś pięknego, egzotycznego i unikatowego. Nic w tym dziwnego. Te podmorskie kompleksy nie tylko mienią się tysiącami barw (za te odpowiadają algi żyjące w symbiozie z koralowcami), ale także niesamowitą wręcz złożonością – liczba różnych gatunków zamieszkujących taki ekosystem może wynosić nawet ponad 5000! Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać, iż warto sięgnąć po tego typu plakat? Rafa koralowa to prawdziwy cud przyrody, którego obecność w mieszkaniu nie tylko napełni go subtelnym pięknem, ale również spokojem oraz wrażeniem harmonii, jakie niesie za sobą krajobraz dna morskiego. Warto pamiętać jednak iż poszczególne wzory bardzo się od siebie różnią, dzięki czemu otrzymujemy naprawdę szerokie możliwości aranżacyjne. Plakat z rafą koralową może zarówno posiadać wszystkie barwy tęczy, jak i ograniczać się do jednego lub dwóch, stonowanych kolorów. Podobną swobodę posiadamy także w kwestii złożoności wzoru. Część z nich będzie kipieć przepychem, podczas gdy inne pozostaną skromne oraz minimalistyczne. Do nas należy oczywiście ostateczna decyzja jakie wybierzemy plakaty. Rafa koralowa to prawdziwy ogrom możliwości, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Fotograficzny plakat – rafa koralowa na zdjęciach

Podwodne zdjęcia to z jednej strony najbardziej prosty motyw, z drugiej – najbardziej oddający złożoność tych podmorskich tworów przyrody. Ten typ wzorów możemy śmiało polecić wszystkim, którzy przedkładają fotografię nad grafikę, czy też realizm nad artystyczną wizję. Warto zwrócić także uwagę, iż w przypadku takiego plakatu, rafa koralowa zostanie ujęta w swojej naturalnej kolorystyce. Oznacza to, iż oprócz barw muszli i koralowców szczególnie intensywny będzie morski błękit. Należy o tym pamiętać szczególnie kiedy planujemy uczynić z fotografii część większej aranżacji, albo wybrać dodatek pod kątem tonacji całego pomieszczenia. Jeżeli natomiast dysponujemy w naszym domu akwarium, to właśnie obok niego taki plakat będzie gwarantował świetny efekt, dodając morskiej stylizacji wrażenia głębi oraz przestrzeni.

Rysunkowy plakat o rafie koralowej: muszle i nie tylko

Chcąc uniknąć wrażenia zbytniego nagromadzenia detali możemy sięgnąć po coś z przeciwnego bieguna niż zdjęcia, a konkretnie po grafiki nawiązujące wyglądem do szkiców. Te zarówno pod kątem stylistyki jak i kolorów są znacznie bardziej oszczędne, ale przez to wcale nie mniej atrakcyjne. Szczególnie ciekawe prezentują się zwłaszcza czarno-białe rysunki przedstawiające dokładnie muszle oraz gatunki koralowców spotykane w rafach. Taki wzór w atrakcyjny sposób nie tylko uatrakcyjni konkretne pomieszczenie, ale również wprowadzi nas w świat flory i fauny dna morza. To jednak wciąż nie koniec możliwości. Również pokój dziecięcy można śmiało wyposażyć w nawiązujący do podwodnych motywów plakat. Rafa koralowa to przecież niekoniecznie wzór który musi być poważny i zastrzeżony dla dorosłych. Muszelki i inne skarby z dna mórz świetnie pasować będą do pokoju naszej pociechy. Mali nurkowie na pewno z radością powitają w swojej sypialni uśmiechnięte ryby, meduzy i innych mieszkańców podmorskich krain.

Pastelowe plakaty: rafa koralowa na powtarzalnych wzorach

Część z nas może poszukiwać jeszcze czegoś bardziej stonowanego niż wspomniane rysunki. Wzoru, który łatwo i harmonijnie wkomponuje się w tło. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będą plakaty w łagodnych, pastelowych kolorach, przedstawiające delikatne szkielety koralowców. Tego typu aranżacje to subtelne, często powtarzalne wzory, które warto docenić nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale i urzekającą delikatność, która bez wątpienia przełoży się również na nasze samopoczucie i nastrój.