Obrazy wg kategorii - Pieczywo

Dekoracja, na widok której aż ślinka cieknie? Takie cuda może sprawić tylko nasz apetyczny obraz. Pieczywo jadamy na śniadanie, lunch czy kolację, a teraz może nam pomóc także w ozdobieniu mieszkania. Smakowite przedstawienie kajzerek, francuskiej bagietki, maślanego rogalika czy żytniego chleba urozmaici wystrój kuchni lub jadalni, a jeśli prowadzimy piekarnię to taki element dekoracyjny jest wprost obowiązkowym elementem. Szeroki wachlarz wzorów umożliwia nam dobranie takiej kompozycji, która będzie się idealnie prezentować i w nowoczesnej aranżacji, i w tradycyjnym wystroju. Obrazy z pieczywem to chleb w towarzystwie złotych kłosów pszenicy, świeże bułki z soczystymi pomidorami, a także świeże ciasto obsypane mąką i wyrabiane właśnie na blacie. Które przedstawienie wybierzesz? 

40 obrazów

 

Obraz z pieczywem ozdobi każdą kuchnię

Ładna, miła dla oka i przytulna kuchnia to chyba marzenie każdego z nas. Nawet jeśli jesteśmy miłośnikami nowoczesnych wnętrz, to właśnie w tej części mieszkania doskonale sprawdzają się ozdoby i dodatki, które zamieniają ascetyczną przestrzeń w przyjazne otoczenie. Jednym z lepszych pomysłów na osiągnięcie takiego efektu jest nasz obraz. Pieczywo będzie się znakomicie prezentować nad blatem, na którym znajduje się chlebak i kroimy codziennie bułki na śniadanie. Naszą pierwszą propozycją jest przedstawienie świeżo wypieczonego bochenka z chrupką skórką owiniętego jasnym płótnem. Drugim pomysłem jest podłużny, pszenny chleb ułożony na obsypanym mąką blacie w towarzystwie złotych kłosów. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Ciekawym rozwiązaniem jest także rycina - obrazy chleba w stylu retro. Rysunki pieczywa, które przypominają odręcznie wykonane przedstawienia, ocieplą wizualnie przestrzeń i sprawią, że nawet współcześnie urządzona kuchnia nabierze od razu bardziej przytulnego charakteru.

Apetyczne obrazy chleba do Twojej jadalni

Obrazy chleba to także idealna propozycja do jadalni, w której wspólnie z rodziną codziennie jadamy posiłki. By takie przedstawienie prezentowało się naprawdę ciekawie, wybierzmy nieco bardziej rozbudowaną kompozycję niż te, które opisywaliśmy przed chwilą. Doskonale będzie wyglądać wzór, składający się z wielu różnych rodzajów pieczywa, zwłaszcza gdy sięgniemy po wielkoformatowe płótno. Prostokątne ciabatty, podłużne bagietki, okrągłe kajzerki, obsypane nasionami chleby czy słodkie chałki sprawią, że gdy tylko zasiądziemy do stołu, od razu wzrośnie nasz apetyt na dobry, domowy posiłek. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, to zamiast jednego, dużego przedstawienia możemy zawiesić trzy mniejsze obrazy chleba, tworząc efektowny tryptyk. Natomiast w sytuacji, gdy jadalnia nie jest zbyt duża i chcemy zawiesić tylko jedno płótno, które stanie się wyrazistą ozdobą, postawmy na ujęcie kuchennego stołu, na którym znajduje się butelka mleka lub soku, naczynia, deska do krojenia z nożem, a na pierwszym planie smakowite pieczywo.

Idealny do piekarni obraz: pieczywo na ladzie i na płótnie

Wiemy już, że i w kuchni, i w jadalni dobrze będzie się prezentował nasz obraz. Pieczywo ukazane w formie efektownej grafiki lub fotografii to także znakomity pomysł, żeby urozmaicić wystrój piekarni. Choć tutaj różnego rodzaju wypieki otaczają nas dosłownie z każdej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pustą ścianę ozdobić smakowitym przedstawieniem. Możemy wybrać ten rodzaj chleba, z którego jesteśmy najbardziej dumni i który jest znakiem rozpoznawczym naszej piekarni. A jeśli uważamy, że żadne zdjęcie nie może konkurować z naszymi wypiekami, zawieśmy jeszcze inny obraz. Pieczywo, zanim przyjmie końcową formę, musi przebyć długą drogę. Zamiast efektu finalnego, czyli bułek, chleba czy bagietki, możemy wybrać malownicze przedstawienie złotej pszenicy, kulę ciasta wyrabianą na drewnianym blacie lub uformowany bochenek wkładany do wielkiego pieca za pomocą piekarniczej szufli.

Obrazy z pieczywem w bistro serwującym śniadania

Wielu z nas wybiega rano w pośpiechu bez żadnego śniadania. Wypijamy szybko kubek kawy i pędzimy do pracy. Dopiero w porze lunchu zjadamy swój pierwszy, pożywny posiłek, dlatego tak dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju bistra, gdzie możemy zjeść coś smacznego akurat w porze drugiego śniadania. Właśnie w takim lokalu doskonale sprawdzi się nasz obraz. Pieczywo zjadamy nie tylko w formie kanapek czy dodatku do jajecznicy, ale także jako zapiekanki, tosty, tosty francuskie maczane w jajku i mleku lub bruschettę. Tak apetyczne dania nie tylko ozdobią wystrój bistra, ale także zaprezentują gościom, co dobrego można u nas zjeść. A jeśli w naszym lokalu można także kupić świeżo pieczony chleb, wybierzmy obraz z wizerunkiem pieczywa owiniętego w szary papier i zawiniętego sznurkiem.