Obrazy wg kategorii - Paryż

Paryż – przez jednych uwielbiany za romantyczny charakter i zabytkowe budowle, przez innych krytykowany z powodu przereklamowania i kiczowatego wyglądu. Trudno znaleźć osobę o neutralnym podejściu do tego miasta. Albo je kochamy, albo nienawidzimy. My chcielibyśmy spojrzeć na stolicę Francji z nieco innej perspektywy. Obrazy Paryż prezentują kameralne, malownicze uliczki, nieodwiedzane przez turystów zaułki i zachwycające detale architektoniczne. A co z Wieżą Eiffla? Oczywiście nie zapomnieliśmy o niej, choć spojrzeliśmy na nią… do góry nogami. Obraz olejny Paryż ukazuje stalową konstrukcję od spodu  w ciekawy sposób bawiąc się perspektywą. Obraz na płótnie Paryż nie musi być więc nudny, ani banalny. Wybierz zupełnie zaskakujący wzór i ciesz się unikalną aranżacją w mgnieniu oka.  

Obraz Paryż do salonu

Obraz Paryż do salonu

Paryż to nie tylko Wieża Eiffla - taki obraz umieszczony w salonie będzie wyrazistym i niebanalnym dodatkiem.
Obraz zachód słońca w Paryżu

Obraz zachód słońca w Paryżu

Delikatna akwarela z panoramą miasta Paryża podkreśli romantyczny styl wnętrza. Obraz powieśmy np. w sypialni.
59 obrazów
Obraz Paryż Notre-Dame

Obraz Paryż Notre-Dame

Duży obraz Paryża z widokiem na Katedrę Notre-Dame doda elegancji minimalistycznej aranżacji jadalni.
Obraz zabytki Paryża

Obraz zabytki Paryża

Paryskie zabytki należą do najpiękniejszych na świecie. Obraz z architekturą stolicy Francji dopełni eklektyczną przestrzeń.
Obraz architektura Paryża

Obraz architektura Paryża

Obraz z Katedrą Notre-Dame będzie znakomitą ozdobą klasy językowej lub eleganckiej kawiarni.
Obraz Paryż w deszczowy dzień

Obraz Paryż w deszczowy dzień

Deszczowe ulice Paryża utrwalone na obrazie sprawią, że surowe wnętrze wypełni się ciepłą, nostalgiczną atmosferą.
Obraz panorama Paryża szkic

Obraz panorama Paryża szkic

Panorama Paryża to wymarzony dodatek do stylizacji salonu utrzymanego w monochromatycznej kolorystyce.
Obraz Paryż Montmartre

Obraz Paryż Montmartre

Wiosenny widok dzielnicy Montmartre rozbudza wyobraźnię. Obraz może znaleźć się np. w przedpokoju lub w salonie.
Obraz Paryż vintage

Obraz Paryż vintage

Obraz Paryża inspirowany stylem vintage urozmaici klasyczną aranżację. Duży obraz będzie przyciągał wzrok naszych gości.
Obraz z Paryżem do salonu

Obraz z Paryżem do salonu

Jak wzmocnić stylizację salonu? Wystarczy obraz z panoramą Paryża, by wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter.

 

Urok dawnych lat, czyli obraz Paryża w stylu retro

Współczesny Paryż, jak większość dużych, turystycznych ośrodków, nie oparł się szalejącej globalizacji i komercjalizacji. Choć budowle zostały te same, Wieża Eiffla nadal góruje nad zabudową miasta, to pod wieloma względami metropolia upodobnia się do innych Zachodnich miast, gubiąc swój unikalny charakter.

Obraz olejny Paryż utrzymany w klimacie retro to doskonały sposób na zachowanie uroku miasta sprzed kilkudziesięciu lat. Panorama metropolii przypominająca starodawne zdjęcie w sepii lub kolorową, lecz nieco wyblakłą fotografię, będzie świetnym sposobem, aby przenieść się w czasie i podziwiać urok dawnego Paryża. Równie efektownie będzie się prezentować obraz na płótnie Paryż w formie zabytkowej mapy miasta z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami i punktami widokowymi. Obrazy Paryż utrzymane w klimacie retro będą się znakomicie prezentować także w nowoczesnym wnętrzu, tworząc ciekawy kontrast pomiędzy przeszłością a współczesnością.

Piękno tkwi w szczegółach: obraz Paryża z widokiem zabytków

Szukając ukrytego w mieście piękna, należy zadrzeć do góry głowę i przyglądać się mijanym kamienicom. Paryż pełen jest zachwycających budowli, o których nie ma mowy w przewodnikach, ponieważ nie są zabytkami sensu stricte. W XVIII i XIX w. powstawało jednak wiele zwykłych czynszowych kamienic, których dekoracje przypominają ozdoby z pałaców i willi możnowładców. Obraz Paryż przedstawiający zwieńczenie kamienicy, płaskorzeźbę lub piękny gzyms sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru. Doskonale prezentuje się także obraz Paryża przedstawiający kopułkę jednego z muzeów o charakterystycznym zielonym kolorze. Zrobiona z miedzi, odbijała kiedyś promienie słoneczne przypominając świetlistą kulę w panoramie miasta. Jednak z czasem pokryła się patyną zmieniając kolor nie do poznania. 

Stalowa konstrukcja w salonie - obraz Paryż z Wieżą Eiffla

Mówiąc o Paryżu nie sposób nie wspomnieć o Wieży Eiffla. Nie każde miasto może bowiem pochwalić się tak charakterystycznym i znanym na całym świecie obiektem turystycznym. I choć początkowo stalowa konstrukcja budziła wiele kontrowersji wśród mieszkańców i planowano jej wyburzenie, ostatecznie podjęto decyzję o jej pozostawieniu. Dziś trudno wyobrazić sobie stolicę Francji bez górującej nad nią strzelistej budowli. Obrazy Paryża z przedstawioną Wieżą Eiffla wcale nie muszą być sztampowe i nudne.

  • Zamiast sięgać po przypominający pocztówkę widok miasta, wybierz obraz olejny Paryż, który eksponuje symbol miasta w niecodzienne sposób. W tej roli doskonale sprawdzi się zdjęcie ukazujące Wieżę Eiffla od spodu. Przerysowując perspektywę i zmieniając formę sprawi, że na pierwszy rzut oka zobaczymy ciekawą stalową kompozycję, a dopiero po chwili rozpoznamy w niej  znany zabytek.
  • Inną naszą propozycją jest obraz Paryż przedstawiający gęstą zabudowę XIX-wiecznych kamienic, zza których, jakby przypadkiem, wychyla się strzelisty czubek Wieży Eiffla. Nieoczywiste ujęcie tego najbardziej znanego zabytku sprawi, że dekoracja nabierze o wiele ciekawszego i oryginalnego charakteru.    

Pomysły na obraz olejny Paryż,  czyli francuski szyk w sypialni

Jeśli szukasz delikatnej, pełnej wdzięku dekoracji do sypialni, to chyba nic tak bardzo nie pasuje, jak obraz olejny Paryż. Malownicze, wąskie uliczki, zabytkowe kamienice porośnięte bluszczem czy kameralne bistro na rogu ulicy sprawią, że pokój nabierze francuskiego szyku. W takim wnętrzu świetnie będzie się prezentować obraz na płótnie Paryż przedstawiający fragment kolorowej karuzeli stylizowanej na dawne lata ustawiony na tle Wieży Eiffla. A miłośnicy romantycznych klimatów z pewnością pokochają obrazy Paryż przedstawiające nocną panoramę miasta. Iskrzące się od świateł zabytki, mieniące się w Sekwanie światła i księżyc w pełni będzie przypominać kadr z romantycznej komedii o szczęśliwym zakończeniu.

Paryż oczami dziecka: obraz na płótnie Paryż do pokoju malucha

Obraz na płótnie Paryż to także świetna propozycja na aranżację dziecięcego pokoju. We francuskich ozdobach zakocha się każda mała dziewczynka, która z wypiekami na twarzy ogląda bajkę o Madelaine – dziewczynce z Paryża, którą ciągle spotykają niesamowite przygody. Obraz Paryża będzie się znakomicie prezentował jeśli dobierzemy do niego naklejkę na ścianę lub drzwi przedstawiającą Wieże Eiffla albo Łuk Triumfalny. Do pokoju dziecięcego warto wybrać graficzne obrazy Paryża przypominające ilustrację z bajek. Obraz na płótnie Paryż może przedstawiać rysunkowe zabytki, zabawnie narysowane kulinarne symbole Francji jak bagietkę czy croissant albo kolorową mapę Francji, na której zaznaczono najważniejsze miasta.