Obrazy wg kategorii - Niedźwiedź

Niedźwiedzie to nie zwykłe piękne, silne i tajemnicze stworzenia. Uważane są za jedne z najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych zwierząt, jednak ich niepodważalny urok sprawia, że z chęcią sięgamy po dekoracje z nich wizerunkiem. W jakich wnętrzach najpiękniej będą wyglądać niedźwiedzie? Obrazy z ich podobizną wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko do dziecięcych pokoi, ale równie dobrze będą się prezentować w klasycznych lub skandynawskich wnętrzach, nie wspominając już o górskich i leśnych chatkach, w których obrazy z niedźwiedziami powinny być nieodłączonym elementem wystroju. 

50 obrazów

 

Obraz niedźwiedź – ważny element imperialistycznego stylu

Natura i luksus. Te pojęcia zdają się wzajemnie wykluczać. Pierwsze kojarzy się z prostotą i surowością, a drugie – z przepychem, bogactwem form i wzorów. A gdyby tak spróbować je połączyć? Co wyniknie z takiego romansu? Styl imperialistyczny inspirowany wystrojem wnętrz carskich pałaców. Chcesz wprowadzić klimat rosyjskich rezydencji do swojego M4? Pomogą Ci w tym staromodne meble z ciemnego drewna, tapicerowane fotele i kanapy, kryształowe żyrandole, lustra w pozłacanych ramach i oczywiście obraz-niedźwiedź zawieszony nad kominkiem. Dlaczego? Brunatny, potężny miś stanowi – obok godła, flagi i hymnu – jeden z symboli narodowych rosyjskiego państwa. Nie może więc go zabraknąć w carskiej aranżacji.

Obraz niedźwiedź – idealne dopełnienie rustykalnego wnętrza

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i bliżej Ci do wiejskiej chaty niż wielkiego pałacu, urządź swoje cztery kąty w duchu rustykalnym. Masywny dębowy stół w jadalni przykryj koronkowym obrusem. Na kanapie połóż ręcznie wyszywane poduszki z kwiatowym lub animalistycznym motywem. Zawieś w oknach zasłony z ludowymi wzorami, na podłodze połóż zwierzęce skóry, a na ścianach przymocuj grafiki przedstawiające mieszkańców lasu: obraz z niedźwiedziem, wiewiórką i sarną. Sielskiej atmosfery dopełnią również takie dodatki jak na przykład: poroże jelenia, zegar z kukułką, porcelanowa zastawa odziedziczona po babci, żeliwne lampy czy stare skrzynie w roli stolików nocnych.

Oko w oko z królem północy, czyli obraz niedźwiedzia w skandynawskim wnętrzu

Mówiąc o niedźwiedziach-obrazach i aranżacjach inspirowanych naturą, nie sposób zapomnieć o wnętrzach urządzonych na skandynawską modłę, które doskonale godzą chłodny minimalizm z elegancką przytulnością. Zimną biel ścian i mebli z ługowanego drewna ocieplą akcesoria w wyrazistych kolorach: duże puchowe poduchy, długie wiszące lampy, zegary ścienne, lampiony, figurki zwierząt czy różnego rodzaju grafiki. Jakie? Strzałem w dziesiątkę będą realistyczne fotografie przedstawiające dzikich mieszkańców norweskiej prowincji Svalbard położonej w… Arktyce. Tym razem nie chodzi o Eskimosów, lecz białe, rozkoszne misie. Wyobraźcie sobie ten obraz. Niedźwiedź polarny odpoczywa na krze lodowej wśród wód albo przechadza się po śniegu razem z małym potomstwem. Wspomniane grafiki świetnie sprawdzą się w sypialni. Wprowadzą do wnętrza klimat sprzyjający odprężeniu i zapewnią niezapomniane wrażenia. W końcu spotkanie sam na sam z groźnym królem północy to nie lada gratka, nieprawdaż?

Z pazurem czy z humorem – oto jest pytanie

Do tej pory pokazaliśmy Wam trzy różne style, w których natura gra pierwsze skrzypce. Ale czy to znaczy, że obraz z niedźwiedziem jest przypisany wyłącznie do stylizacji inspirowanych pięknem otaczającej człowieka przyrody? W żadnym razie. Wspomniane dzieło z pewnością przypadnie do gustu także wielbicielom nowoczesnych aranżacji. Głowa brunatnego misia w kapeluszu na białym tle będzie interesującą i humorystyczną przeciwwagą dla stali nierdzewnej, chromu czy szkła. Nowoczesnym tradycjonalistom proponujemy natomiast poważne, czarnobiałe grafiki. Można z nich stworzyć mini galerię. Dzięki temu w szybki, i co niemniej istotne niedrogi sposób, odmienimy oblicze wnętrza.

„Mój przyjaciel miś”, czyli obraz niedźwiedzia w dziecięcym królestwie

„Dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci” – mawiał sympatyczny Uszatek, główny bohater jednej z najbardziej znanych polskich dobranocek. Warto tę miłość wykorzystać przy urządzaniu królestwa naszych pociech. Niedźwiedzie obrazy staną się dla najmłodszych przepustką do świata fantazji i krainy przygód. Zachęcą maluchy do przyjrzenia się życiu zwierząt, zgłębienia ich tajemnic.